Deniz otobüslerine bisiklet yasağı!

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
@can ayan

Emniyet müdürlüğü ile görüştüm, trafiği aksatmayacak şekilde etkinlik yapıp basın açıklaması yapabileceğimizi ifade ettiler.
Ancak 2002 yılında vapurlar da uygulanan bisiklet ücretinin kaldırılmasın da olduğu gibi bu kez de uzlaşma yanlısıyım, tabii bu benim kişisel görüşüm yönetim kurulumla paylaşmadan derneğim adına bu konuda karar veremeyeceğim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BSD-Murat

stk önemli tek kale o olmaz ise bizi yer bunlar ..
örgütlü ulusu hiç kimse yiyemez sömüremez bundan sonra bana düşen görev,kullanmadığım bu hat bile olsa kullanan arkadaşlar için saat 10.00 da yenikapıya tek tabanca gelirim...........

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Bence kilolularda bimesin. ilerde kızlarla erkeklerde ayrı araçlara binerler. gençlerle yaşlılarıda ayırırız. gelir düzeyi belli bir miktarın altında olanlar binemez gene ilerde. sonra ultra lüks araçlar olur ona sadece ayda 20binliranın üstünde kazananlar binebilir. yani anlayacağınız nekadar sınıf varsa ortaya çıkaralm bencede. çıkaralımki herkes yerini bilsin.

canımsın ido. yer kaplayanları at dışarı gitsin. bakalım en sonunda sana kimler kalacak.

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Geri kafalılıktan başka birşey değildir ya ! en azından para farkı alın yasaklamak nedir !!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://www.denizce.com/images/toplumsal/bisiklet/2.jpg

@ismail saltık

adamlar ne güzel köprüden geçiyorlar bizim ido müdürümüzde bisiklete yasak koyuyor ..

temmuz ağustos yoğunluk oluyor diye ve bisiklet yer kaplıyor diye ...aramızda para toplayalım bari deniz otobüslerine bisiklet yeri yaptıralım bu idonun parası yok anlaşıldı.............

önemli not ..sene 1980 de ben norveçte bu deniz otobüslerine bindim bisiklet konacak yer vardı, ido müdürü ne yaptı onları söktümü...bunlar norveçten alındı aynı deniz otobüslerine sene 80 de bindim .....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet Yollarının Hali İçler Acısı Haber: 08.02.2008 http://www.yapi.com.tr/V_Images/2008/haberler/59315.jpgİstanbul'da resmi rakamlara göre 23 kilometre bisiklet yolu var. Yenilerinin yapılması da gündemde, ancak mevcut yollarda bisikletten çok otomobil, bank ve çukur bulunuyor.

Dünyanın büyük metropollerinde bisiklet kullanımı teşvik edilirken, İstanbul'un trafik ve hava kirliliği sorununa çözüm olabilecek yeni bisiklet yolları devreye sokulamadığı gibi olanlar da kullanılmaz halde. Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz, kayıtlarda 23 kilometre uzunlukta görünen bisiklet yollarının aslında daha fazla olduğunu ama yetkililerin bile bazı yeni yollardan haberdar olmadığını söylüyor. Suyabatmaz, başta Beylikdüzü olmak üzere yapılmış onlarca bisiklet yolunun işaretlenmediği ve korunmadığı için kullanılamaz halde olduğundan yakınıyor.

Destek değil köstek
Bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanmak isteyenlerin en büyük sorunları arasında, bisiklet yolları üzerine park eden araçlar, yollarda yürüyen yayalar ve bakımsız yollar geliyor. Yeni yapılan yollarda bile çukurların olduğunu belirten Suyabatmaz, "Elimizde bir sürü anket var. Şartlar uygun olsa bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmak isteyenlerin oranı, yüzde 80'lere çıkıyor" açıklamasını yapıyor. Bisikletseverler, Türkiye'de bisiklete destekten çok köstek olunduğundan yakınıyor. Motorlu araçların giremediği Büyükada'da caddeler bisiklet trafiğine kapatılıyor. İstanbul Deniz Otobüsleri bisikletleri taşımayı reddediyor. Feribotlar bisiklet için yük parası alıyor. İskele ve metro çıkışlarında bisiklet parkları yok. Metrolarda ise bisikletlilerin, özürlü asansörlerini kullanmasına izin verilmiyor.

2023 yılına kadar bin 4 kilometre yol
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş onay verirse, 2008'de ilk projeler hayata geçecek. İki yakada 150 km.'yi bulan ilk projelerden sonra hedef, 2023 yılına kadar bin 4 kilometreyi bulan bisiklet yolunun tamamlanması.

Cem Kılınç

Daimi Üye
Tepki
201
tamamen yasaklamak yerine belirli bir kontenjan ayırabilirlerdi.
deniz otobüsü hiç kullanmadım ama ilerde kullanmayacağımıda söyleyemem.
imza kampanyası başlatılırsa seve seve katılırım.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@BSD-Murat
Henüz karar uygulanmadan protestoyu gereksiz buluyorum. Önce sanal ortamda başlasak sanki daha kolay olacak. Baktık devam ediyorlar fiili olarak çıkartma yaparız...:)

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bizler gelişemedik,bizler bisikleti çocuk oyuncağı olarak bile düşünemedik.
İdo yönetimi böyle konularla ilgileneceğine,neyi nasıl akıllıca yaparım,diye düşünmeli.:boese157:

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@BSD-Murat
Katılıyorum...

Yapılacaksa hafta içi yasak uygulandığında veya önümüzdeki hafta sonu yapılmalı. Önce yazılı derdimizi anlatalım. Sonuçta karşı tarafın henüz yaptığı bir şey yok yazılı bir karar hepsi o kadar. Pazartesi uygulamaya geçince biz de eğri oturup doğru konuşmasını bileceğiz tabi.

Siz orada güneşte ter dökeceksiniz (sonuçta öğlen döneceksiniz) onlar belki aileleri ile piknikte vakit geçirecek. Sanıyor musunuz ki İDO'nun başkanı gelecek durun arkadaşlar biz yanlış yaptık bir kere daha düşünelim. Durun yahu, öfkeyle kalkan zararla oturur.

Bence önce konuyu bir hafta etraflıca konuşup uygun zamanı seçelim. Katılanlar ileti altına "Teşekkür" bıraksın katılmıyorsanız gidin tabi yalnız bırakmayın arkadaşlarımızı...:)

Başarılar...

• Beğen
Tepkiler: BSD-Murat

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Arkadaşlar,
Kararı alan İDO, ve acı olan bisikletliler olarak bizler, büyük bir gaflet içindeyiz. İDO'nun içine girdiği bu gaflet ve dalalet, biz bisikletliler tarafından örgütlü, anlık bir refleks ile bertaraf edilmelidir!!!

Burada alınacak karar basittir; panzer birlikleri, hava indirme, levazım, muabere... tüm bir bisikletli ordusu yenikapı önünde yek vücut olsun ve zaten izni alınan bu etkinlikte, hepimizi temsil edecek bisikletliler derneği tarafından bir basın açıklaması yapılsın. Ardından sahilde bisiklet sürüşü, sevgi dostluk kardeşlik, ve herkes güle oynaya evine gider...

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
şöyle bişeyi de belirtmeden geçemeyeceğim....
aynı gün fenerbahçeli taraftarların yürüyüşü olacak %95 ihtimalle... ve basın bu yürüyüşe odaklanıp bisiklet protestosu güme gidebilir şahsi görüşüm.
bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

başka bi gün yapılması taraftarıyım ben. hem turumuz da iptal olmaz :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BSD-Murat

yarın bu konuyu burada konuşarak 10 temmuzda ne yapılacaksa yapılsın ben mustafa dostumun daveti üzerine harekete geçeceğim gerekirse mustafa dostumla iki kişi gideriz...........,
ayrıca 11 temmuzdan itibaren uygulama başladıktan sonra biz harekete geçince durum ne olur bunun garantisi varmı..............ido geri adım atacakmı sadece 2 ay yasak uygulayacaklar eylülde izin verecekler gühah keçisi haline dönüştürülen bisiklet olmuştur ,, bu tip uygulamaları şiddetle protesto edeceğim ..

:in: :in: :in: :in: :in: :in:

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
sevgili arkadaşlar
nete şimdi girebildim
emniyetin haberi var
istanbul il emniyet müdürlüğü yakın ilgi gösterdi

ben ve oğlum
bisikletimizle orada olacağız
facebooktan çok sayıda katılımcı olacağı belirtildi
artık iptal edilemez
10 temmuzda orada olacağız
mevlananın sözü ile başlamıştım

romen diyojen ile devam edeyim
gölge etme başka ihsan istemez

ido kararı almış
uygulama pazartesi

görelim
bakalım
vs vs
zaman kaybettiren şeyler

ayrıca hemen sonuç alamayız
isteyen gelsin arkadaşlar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa akman

helalllllllllllllllll
geliyorum bende

:in::in::in::in::in::in::in::in::in::in::in:

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@mustafa akman

Sayın Hocam size katılıyorum ve bende 10 Temmuzda Şefimle beraber sizinleyim Evet Köprü bisikletçileri köprüden geçmek için can atanlar sizleride Yenikapıya bekliyorum Bu İDO nun çıkardığı uygulamayı protesto için hepinizi ve Bisikletliler derneğini ve tüm bisiklet guruplarını Yenikapıya Davet ediyorum. Yeter artık kardeşim köprü hayal oldu birde şimdi İDO nun saçma sapan kararları çıktı nedir bu ya :mad: :mad: :mad:

• Beğen

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Kudrettin bey Şefimle beraber bende geliyorum ne kadar bisikletli arkadaşım varsa hepsini getireceğim Evet Yenikapıyı İDO ya dar edeceğiz :boese157: :boese157: :boese157:

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Zafer Ünlü

24 saat davul zurna çalmak lazım yeni kapı ido iskelesinde kafalarını bi güzel şişirmeli .....
almazsınız ha bisikleti alın size davul zurna ..

:D:D:D:D:D

:):):):):):):)