Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

deniz kıyısından istanbul(silivri)-tekirdağ-gelibolu-çanakkale-izmir-antalya 2 ay tur

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında çağlar hüseyin acar tarafından paylaşıldı.

1. çağlar hüseyin acar

çağlar hüseyin acar Yeni Üye

Seviye:
    herkese merhabalar

ben çömez olarak 11 temmuz gibi istanbul silivriden başlamak üzere denize en yakın yolu kullanarak antalya kemere kadar 2 ayda inmeyi planlıyorum.

öncelikle bolca tavsiye öneri nasihat ve
    bana katılacak arkadaşlar arıyorum.

istediğiniz yerden katılabilirsiniz, ayrılabilirsiniz...

tarih çok kesin olmamakla beraber erken veya daha geç olabilir. arkadaşım adem her şey yolunda gider ve bu tura katılabilecek olursa Kpss den sonra hemen çıkarız, ancak katılamayacak olursa çok daha erken de olabilir.
    rota ve tarih de tartışma konusudur.

hadi güzel bir ege kıyı köylerini tanıma gezisi yapalım

;)

2. burak altınsoy

burak altınsoy Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel bi plan ve rota....ama temmuz atında ege akdeniz..biraz düşün derim çoook sıcak olur ...bence daha geç bi tarihte yap bu turu...bu aylarda çok sıkıntıı çekersin bende düşünüyorum bu rotayı ama eylül gibi.....

çağlar hüseyin acar bunu beğendi.
  3. Baga

Baga Üye

Seviye:
    Sabah 6 dan 11 e kadar ilk seans, akşam 4 ten de 9 a kadar 2. seans yaparsan yanıksız atlatırsın. muğla yakınlarında katılmaktan zevk duyarım aynı zamanda :)

sonEr´´ ve çağlar hüseyin acar bunu beğendi.
  4. Tufan Yuzseven

Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok güzel ve bizim (ben ve bülent) de planladığımız programa benziyor. 2 ağustos 2009 da fethiyeyi hedefle istanbuldan yola çıkıp yol arkadaşımın (bülent) istanbula dönme zorunluluğu sebebiyle kuşadasında sona ermişti.

Ağustos olmasına rahmen gün boyu pedal çevirebilmiştik biz, haadan o kadar korkmaya lüzüm yok derim ben... heee bol miktarda sıvı tüketmek şartıyla tabi. gerekli mineraller de çok önemli.

şimdiden pedallarınıza ve yüreğinize sağlık.

iyi eğlenceler.

5. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    tarih aslında hala tam belli deil yakında belli olacak ama

bu tur daha çok gezi amaçlı olacak
    o yüzden fazla zorlanmayacağımızı vs günde 5 saat lik ilerlemeyle de hedefe zamanında ulaşabiliriz diye düşünmüştüm yanılıyormuyum acaba?

rotanın herhangi bi kısımda katılmak isteyen arkadaşlarla irtibata geçmek için:
    caglaracar85@hotmail.com (msn ve facebook )

Tufan Yuzseven bunu beğendi.
  6. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    çadrlıı mı yapmayı düşünüyorsun?

7. Tufan Yuzseven

Seviye:
    sana yolunuzun bir kısmına dair yardımcı olabileceğini düşündüğüm için bizim turun linkini veriyorum.
    yol arkadaşımın blog unda resimli ve anlatımlı bir kaynak olabilir size de.

5 günün anlatımı ayrı sayfalar halinde...

iyi seyirler

http://mijardingrande.blogspot.com/2009/08/canakkale-akcay-aras-1-gun.html

marule ve çağlar hüseyin acar bunu beğendi.
  8. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    çadır ve tulum yada sadece tulum emin deilim, beslenme de sıvılar hariç mümkün olduğunca doğadan (balık, kuş gibi) ve uğradığımız köylerin misafirperverliğinden olacak...
    yalnız söz konusu sağlık olunca aklıma kramplar güneş çarpmaları kas ve baş ağrıları, vitamin ve mineral yetersizliğinden doğacak problemler geliyor.
    bunlara çare olarak aklıma gelenlerse şöyle:
    kramplar ve mineraller için, limonlu tuzlu soda ayran karışımı
    güneş kremi, kas gevşetici krem, ağrı kesici ve günlük vitamin ihtiyacını karşılayacak kompleks vitamin hapları...

sizler ne dersiniz??

9. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    oceanist blog için çok teşekkürler :)

10. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    oceanist

bloğundan gördüğüm kadarıyla çadır kurup yatmak büyük sorun teşkil edebiliyormuş. illaki bir kamp alanı gerekebiliyormuş...

bense sağda solda, yerleşimden ve yoldan yeteri kadar uzak yerlerde, deniz veya dere kenarında çadır kurmanın hiç bir kanunu çiğnemeyeceğini sanıyordum?????

11. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tufan ve bulent ilk gun yazisini bile okuyamadim be!canim
    nasil cekti ya!bu yaz sonuna isallah:)

12. serkansmile

serkansmile Yeni Üye

Seviye:
    Bu tur çanakkaleden bende katılabşlirim. O tarihde iş durumuma bağlı olacak. Hangi tarihte başlamayı düşünüyorsun.

13. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    11-12 temmuz gibi istanbuldan (silivri) yola çıkıp 5-6 gün sonra ecebattan karşıya geçeriz vapurla. yani çanakkale (ecebat karşısında) 17-18 temmuz gibi oluruz.
    orda bir arkadaşın yanında 1 gün kalma durumumuz var.

yola çıkmaya yakın rota ve bulunma tarihleri kesinleşmiş olur...

14. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    arkadaşlar aklıma takılan iki tane soru var:

1) yerleşim yerlerinden çok doğa içinde konaklama yapacağım için beslenme kısmındaki en büyük sorunum vitamin ve mineraller olacak, bu temel besin ihtiyaçlarını nelerden karşılayabilirim, su ve ayran haricinde yerleşim yerlerinden geçerken yanıma almak zorunda olduğum sıvı ve katı besinler nelerdir?

2) çadır kurup konaklamak için illaki izinli kamp yerleri bulmak gerekiyor mu, yerleşimden ve yoldan uzakta bir alanda kafama göre kamp kuramaz mıyım?

15. Tufan Yuzseven

Seviye:
    öncelikle blog için bende teşekkür borçluyum, kime derseniz de forumdaki adı ''uzaktr'' yani yol arkadaşım ''bülent'' e tamamını kendi el emeği göznuru ile aktarmıştı.

evet kamp kurma olayı bazen sorun olabiliyor. bazen çadır kurabilecek yer bulamıyorsunuz bazen kurduğunuz yerde sivrisinekler rahat bırakmıyor bazen de başka hayvanlar rahatsızlık verebiliyor.

çadır kurmanın kanun çiğneyeceğini bende sanmıyorum ama bizim kamp kurmak istediğimiz yerler yerleşim yerlerinden çok uzak olmayan yerler oldu hep güvenlik açısından. 2 kişisiniz ve memlekette it kopuk sayısı çok ama çok fazla. böyle bir ortamda, kendimizi güvende hissedip rahat bir uyku çekme ihtiyacı duyduğumuz bu uzun turda yerleşim yerinden fazla uzaklaşmamak en iyisi bizim için.kimse size kanunlara aykırı buralarda çadır kurmak demiyor ama ''çadır kurdurtmaz belediye ve jandarma'' deyince birkaç kişi aklınızda bir şüphe oluşuyor ''ya gecenin bir vakti jandarma gelip ''kaldırın bu çadırı buradan'' derse... uykunun en güzel anında çadırı toplayıp başka bir çadır kurma alanı arama fikri hiç hoş gelmiyor o yorgunlukla :)

bizde bu sebeplerden çadırımızı olabildiğince insanların bulunduğu yerlere ve yasak olmayan yerlere kurduk. bu tamamen kendi konforumuz içindi... :)

selamlar.

16. Tufan Yuzseven

Seviye:
    bende her okuyuşumda heyecanlanıyorum tekrar tekrar mert :) inanılmaz keyif aldığımız bir tecrübeydi. her bisiklet sevdalısının yapmasını şiddetle öneririm:D

17. Tufan Yuzseven

Seviye:
    mineral ve vitamin gereksinimleri için tavsiye verebilecek bilgiye sahip değilim ama bu konuyu içeren birçok başlık var diye biliyorum, forumdan biraz araştırma ile istediklerine kavuşursun. su olayı çanakkaleden izmire kadar su bulmakta markete bile ihtiyacın olmayacak. sadece gözlerini biraz açık tutarsan yol kenarlarında çeşmeleri göreceksin, hemde ihtiyacından fazla sıklıkla:D biz sırf mola olsun diye her çeşmede durup sularımızı tazelemeyi bahane ediyorduk :D eh ağustos sıcağı, bırakalım olsun o kadar değilmi ama:D

18. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    haydi arkadaşlar süper olacak :)

deniz kıyısından istanbul(silivri)-360km-ecebat-çanakkale-500km-izmir-800km- antalya(kemer)
    tarih:en geç 12 temmuz
    toplam tahmini süre: 8 hafta
    konaklama: yolda belde tulumun içinde
    herkes davetlidir!!! başlama ve bitiş noktasını rota üstünden katılımcı kendisi belirleyebilir.

marmara ve egenin güzelliklerini yaprak yaprak sayıp, kıyı köylerinin bilinmeyen mezelerini öğrenip, el değmemiş koylarda denize girip, derelerde yıkanıp, balık tutup, sezen ablamıza izmir karşı sahilden kadeh kaldırıp, aydında efelere selam verip, bodrumda müzeyyen senarın elini öpüp kemere ege rüzgarlarını götürelim !!! :)

19. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum bol keyifli tur dilerim başarılar

20. çağlar hüseyin acar

Seviye:
    arkadaşlar bu turu isteyenler çıkıyor tekrar gündeme getiriyorum çünkü plan hala var ve 16veya 17 temmuzda başlayacak bu sayfada toplanıp karar verelim