Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz için Pedalla

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında emin palaz tarafından paylaşıldı.

1. emin palaz

emin palaz Kıdemli Üye

Seviye:
    ÇORLU PEDAL BİSİKLET grubu olarak planladığımız turumuz vardı. Bu tur Gökova Körfezi ve Likya yolu(paralel) 12 Eylül-22 veya 24 eylülde son bulacak. Geçen hafta Kozzy alışveriş(Kadıköy) merkezinde bir sergi vardı konusu denizden çıkarılan atıklar beni çok etkiledi. bir bisiklet sever olarak doğayı, denizi sevdiğim aklıma bir plan geldi bunun adı "DENİZ İÇİN PEDALLA" çadırla yapacağımız bu tur kaldığımız yerin denizinden çöp toplayarak olacak. daha sonra turun ayrıntılarını duyuracağım. Gittiğimiz yerlerdeki bisikletçi arkadaşlarda bu turumuzda bizimle olmak isterse beklerim. Umarım bu duyarlılık herkese örnek olur... Bir kişiyi bilinçlendirirsem ne mutlu bana :)

DenizTemiz projelerinden dolayı TURMEPA Derneğini tebrik ederim.
    http://www.turmepa.org.tr

2. emin palaz

emin palaz Kıdemli Üye

Seviye:
    bu aktivitede bodrum,datça,fethiye,kaş, kemer,,muğla ve antalyadan arkadaşların desteğini bekliyoruz.

3. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Üç tarafı denizler ile çevrili ülkemizin bu kıyılarının kıymeti ne kadar biliniyor, bilmiyorum. Ama en son tatil yaptığım Armutlu tarafları o kadar temiz kıyılara sahip olmadığını biliyorum. Bırakın denizi kumsalda her önüne gelen çöp atıyor, yerlisi de bindiği dalı kesiyor umursamıyor. Bir kaç yıl sonra insan da gelmez turizm biter...:)

Bisiklet ile kumsalda pedallamak neredeyse imkansız olsa gerek. Eğer böyle bir proje yapılacak ise bu konuda nasıl bir tekerlek kullanılmalıdır veya üzerine binmeden mi yol alınmalıdır diye önceden tecrübe edilmesi iyi olabilir.

Başarılar...

emin palaz bunu beğendi.
  4. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Projeniz için şimdiden başarılar diliyor ve yürekten destekliyorum.

emin palaz bunu beğendi.
  5. emin palaz

emin palaz Kıdemli Üye

Seviye:
    kumsalda sürmeyeceğiz sahilde çadır kuracaz o gün denizin içinde çöp topluyacağız. topladığımız çöğleri ayrıştırıp tur sonunda ne kadar topladığımza bakacaz.

6. emin palaz

emin palaz Kıdemli Üye

Seviye: