Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dengeniz eksik olmasın

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında DevriM Cemil tarafından paylaşıldı.

1. DevriM Cemil

DevriM Cemil Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Bisiklet ve denge aşıklarına selamlar
    İlkokul dönemi itibariyle bisiklet sürmeye başladım.
    Ortaokul zamanlarına geldiğimde, o zamanki mobilet (Yarı motor, yarı bisiklet) ile paket servisi götürme vesilesiyle kullanmaya başladım.
    Liseden sonra ise scooter kullanma fırsatım oldu, tanıdıklarım ve iş vesilesiyle.
    Yıllar sonra 2009 da A2 ehliyetimi de alarak Honda Spacy 110 cc scooter ile yeni bi başlangıç yaptım.
    Bir buçuk senelik ve 17 bin km lik birlikteliğimden sonra Spacy'den ayrılıp, abiler ligine, CBR 250 'ye geçiş yaptım ve 20 bin km kadardır kullanıyorum.
    Ek olarak; 2010 yılından bu yana (kesintisiz şekilde olan tarih), motorlu kurye olarak çalışıyorum.
    Tahmini olarak 80 bin km kadar motosiklet deneyimim var.

Şimdi gelelim neden bu siteyi arşınladığıma :rolleyes:
    Özellikle havaların ısınma sürecine doğru yaklaşıyorken (önümüzdeki yağmur aylarından sonraki zaman esasında), bisiklet daha doğru bi tercih olacak diye düşünüyorum, ev iş arasındaki ulaşımım için (7 km gidiş).
    1 yıldır spor yapmaya çalışıyorum, ağırlık ve yürüyüş hareketleriyle. Omuz ve göğüs kaslarının azıcık gelişimi haricinde çok bi etki elde edemedim. :eek:
    Bisiklet işte bu noktada imdadıma yetişir diye düşünüyorum.
    Öncesinde yüzmeye niyetlendiysem de, iş yoğunluğundan dolayı pek fırsat bulamayacağım aşikar.
    Şimdi biraz daha araştırayım bakalım sitede. Epey zaman sonra bisiklete geri dönüş yapacağım.
    Nasıl bi bisiklet ? (bmx, katlamalı, vitesli dağ bisikleti ..)
    Bütçeme göre hangi bisiklet ? (400 TL)
    ..
    gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışacağım.
    Herkese iyi eğlenceler

Eser Sevinç bunu beğendi.
  2. Hasan KRN

Hasan KRN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba,400 tl ye pek birşey bulamazsın.Kron xc 150 önerrim pazarlıkla 500 tl ye kapatırsın.

DevriM Cemil bunu beğendi.
  3. DevriM Cemil

DevriM Cemil Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Selamlar
    Cevap için teşekkürler. Araştırmaya başlayayım hemen o modeli.
    Boyumuzun ölçüsünü alalım bakalım. Nedir durum görelim :rolleyes:

4. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    cemil devrim merhaba, aramıza hoş geldin
    motosikletle bisiklet birbirine benze se de ayrı zevkler. biri elma biri portakal diyelim :) ben ikisini birden sevenlerdenim.
    bisikletle spor da yapabiliyorsun tabi. sizin amaçladığınız şeylerden biri bu zaten. kaldı ki zamansızlıktan şikayet ediyorsunuz. bisiklet zamansızlık için tam biçilmiş kaftan. evin bir kenarında duruyor. istediğiniz gibi istediğiniz zaman biniyorsunuz. 1 beygirlik gücüyle her zaman emre amade. 7+7 toplam 14 km yolunuz varmış. merak etmeyin o mesafe zamanla çerez olacak
    bütçenize göre 400 TL'lik bisikletler Çin malı market bisikletleri var. Ama ben onları tavsiye edemeyeceğim. Bir gün lastiği patlar, bir gün akordu bozulur, ne olduğu belirsiz göbekleri olur, ağırdırlar vs. Nedenlerini uzun uzun anlatmayayım.
    siz Salcano NG 650 veya arkadaşların önerdiği KRON bisikletlere bakabilirsiniz. Ben Kron TOURER öneririm. fiyatının üstünde bir modeldir. on numara değilse de parasına göre dokuz numara bisiklettir.
    ha unutmadan bisikletlerin de gömlek gibi bedenleri vardır. motosikletlerde olmasa da. :)
    o yüzden bir an önce boyunuza göre bisiklet bedenini (kadro boyu) öğrenin

5. DevriM Cemil

DevriM Cemil Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Sevgili Mehmet Ali cevap için çok teşekkürler.
    Yönlendirici içerikte mesaj yazdığın için de teşekkürler.
    Sözünü ettiğin modellere bakıp inceleyeceğim hemen.
    Kadro boyu N demektir ona da bakınayım
    2004 yılından beridir bisiklete binmiyorum. 10 yıldan sonra çok şeyin değiştiğini görme imkanını daha yeni farkedebiliyorum. Bisiklette balata ve disk var motosiklete benzer şekilde. Söyleseler inanmazdım :) Papuçlar dama atılmış hakkaten

6. DevriM Cemil

DevriM Cemil Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Sevgili @Hasan KRN ve @MEHMETALİ
    yardımlarınız için teşekkürler.
    Dün itibariyle Kron XC 500 sahibi oldum, limitlerimi biraz daha yukarı çıkartarak.
    Çok fazla deneme imkanım olmadı (Yaklaşık 10 km yol yapabildim.)

Ayak bileğimde özellikle epey ağrı hissettim. Artık hamlıktan mı, pedaldan mı bilemedim.
    ve Koltuk pek rahat gelmedi bana (ya da istediğim rahatlığı vermedi)
    Kendimce bi liste hazırladım. Pazar günü tedarik etmeye çalışacağım. Umarım uygun fiyata, iyi kalitede bişeyler temin edebilirim

Hazırladığım öncelikli liste

- Koltuk
    - Pedal
    - KM & Hız Ölçer
    - Sinyalizasyon ve aydınlatma lambaları

Hafta sonu Decathlon Bakırköy'e geçmeyi düşünüyorum. Ürün ve fiyatlara bakınmak için. Bir de Eminönü'nde bakınıp son kararı verip alırım sanırım.
    Sizlerin tavsiye edebileceğiniz bir yer veya ürün markası var mı rica etsem.
    Şu marka koltuk, şu pedal ... iyidir tavsiye ederim kullandım gibi gibi

Tekrar teşekkürler

7. DevriM Cemil

DevriM Cemil Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Sirkeci'den istediğim malzemeleri aldım bugün. 250 lira gibi rakam tuttu. Fiyatları gayet uygundu (Bazı ürünler ise piyasadan oldukça pahalı olabiliyor. N alacağınızı ve hangi ürünü alacağınızı bilerek gitmek oldukça yararlı. Aksi takdirde Ali Cengiz kaçınılmaz ..

Pedal
    Slikonlu Koltuk (Genişçe bişey. Tepeleme duruyor epeyce. Akşam olduğundan daha fazla uğraşamadım. Sabah gözüyle yeniden bakınırım artık.)
    Kilometre Sayacı - Cat eye velo 9 (Kurulumu için biraz araştırma yapmam gerekti. Ziraa kullanım klavuzu caponca çan çin çon türündeydi. Onun da üstesinden geldim)
    Ön Aydınlatma ve Arka Far (Ön Aydınlatma uyduruk durdu. Yeni bişey bakmam lazım)
    Pompa

Bir de gözlük aldım. Hem bisiklette hem de günlük olarak kullanılabilecek türde bi gözlük yapmış Shimano. Tavsiye ederim

MehmetAliB. bunu beğendi.
  8. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    güle güle kullanın. güzel bisiklet
    Kron marka olarak fiyat/fayda oranı yüksek bisikletler yapıyor.
    yalnız sele almakta acele etmişsiniz. çünkü poponun bir alışma süresi var. bu durumda ilk zamanlar acıtıcı sürüşler kaçınılmaz tabi:)
    motosikletten bisiklete geçince koltuk yumuşaklığını arıyor insan.
    sele ayarınızda hata var. öncelikle selenin önü yukarı bakıyor, bu hatalı.
    sele yere paralel bir şekilde durursa daha faydalı olur.
    2. olarak sele boyunu vücuda göre ayarlamayı forumda arama yapın ve seleyi doğru yüksekliğe getirin.
    sele yüksekliği şu an düşük görünüyor.
    biz motosiklet kullanıcıları illa bir ayağımızı parmak ucuyla dahi olsa yere deymesini isteriz, bunu anlayabiliyorum. yalnız bu kadar da değil:in:
    son olarak sakın pedallarınız değiştirmeyin. bilek ağrınızın sebebi pedallar değil. zamanla sürüş performansınız artacak ve mesafeler çerez gelmeye başlayacak. e tabi ağrılarda azalarak yok olacak
    tekrar hayırlı olsun
    not: birine yukardaki gibi yazı yazdığınızda alıntı yapın ki haberi olsun. cevapla tuşu da bu işe yarıyor mu bilmiyorum...

9. DevriM Cemil

DevriM Cemil Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron

Teşekkürler @MEHMETALİ
    Pek sabırlı davranmadım sele ve pedal konusunda evet. Bi anda soğuma ihtimalimi de düşünerek, hareket ettim. Aksi durumda "hay bu koltuğun da selenin de .. " diye kaptırıp ertesi gün bisikleti elden çıkarma ihtimalim oluşabilirdi diye korktum ;)
    Alet edevatı taktıktan sonra çektim resmi. Henüz kendime göre ayarlama yapmamıştım. Fakat dediğinize tamamen katılıyorum. En azından ayak ucum değecek şekilde ayarlıyorum koltuğu :rolleyes:

Alıntı yapılınca haber verildiğini düşünmemiştim. DragonByte Tech eklentisi veya benzer eklenti kurulumu var mı forumda bilemedim. @nick kullanımına kapalı olduğunu gördüm sadece. Yönetici arkadaşlar el atar belki @nick seslenme olayına :in:
    Söylediğiniz iyi oldu tekrar teşekkürler. Maaşallah diyorum bilgi küpüsünüz :alkis: vBulletin bilgime rağmen aklıma gelmemişti (Önceki mesajda kullandığımda haber verilmediğini düşündüm belki de. Sonuç olarak tatlıya bağladık :) )
    Sağlıcakla kalman dileğiyle

MehmetAliB. bunu beğendi.
  10. Furkan B.

Furkan B. Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    hayırlı olsun bisikletiniz güzel. sele olarak jel sele öneririm mükemmel rahatlık.iyi pedallamalar

11. fahrettin başaran

fahrettin başaran Yeni Üye

Seviye:
    HAyırlı olsun aynı gün bende bisikletime kavuştum.. Kazasız belasız iyi pedallar dilerim..