Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dengede giderken yapılan dengesizlik :D

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında UtkuSener tarafından paylaşıldı.

1. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    kazayı yapalı 15 gün kadar oldu ama bu bölümü yeni gördüğüm için yazayım dedim

malum bisiklet denge işi ve dengede giderken dengesiz hareket yapmamak gerekli, 30 Ağustos zafer bayramı sebebiyle Ankara/Eryaman dan Anıtkabir e babamla beraber bir sürüş yapalım dedik. bayraklarımızı taktık yola çıktık, babam tur bisikletimi ben ise yol bisikletimi sürüyordum, hepimizin gayri ihtiyari yapabileceği basit bir sivrilik yapayım dedim ve sağ işaret parmağımla tur bisikletinin arka bagaj demirine tutundum. takış o takış parmak oraya sıkıştı :D 5 saniye kadar parmağımı kurtarmaya çalıştım fakat nafile, yol gidonu sebebiyle sol kolumla güç alıp bisikleti düzgün çizgiye sokamadım bisiklet sola doğru açılmaya başladı, babam da panikleyerek benden kurtulmak için hızını arttırınca bisiklet sola ben sağa gitmeye başladım. son bir hamle ile parmağı bagaj demirinden kurtardım ama artık altımda bisiklet yoktu :D yere paralel düşmemek için son hamlemi de bisikletten atlayarak yaptım. bilinçli bir kaza olduğu için kendimi yuvarladım 1-2 ufak çizikle kazayı atlattım bisiklet de gidon bandı yırtılması ve arka teker akord kayması gibi hasar sayılmayacak darbeler aldı.

kazayı iyi ki yapmışım dedim niye derseniz; bisiklete dönüş yapalı 6-7 ay oldu ve bu sürede 4000km yolu hiçbir temas yaşamadan atlattım tam kendime fazla güveneceğim yerde kendi kendime böyle bir hasar alınca anladım ki insanın arada böyle ufak da olsa düşmesi ve 1000 nasihat 1 musubet durumunu yaşaması gerekiyormuş.

siz siz olun denge üstünde dengesizlik yapmayın, yapanları uyarın (söz konusu kendiniz bile olsa) :D

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  2. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun Utku bey. Bende "artistlik" olsun diye çok kaza yaptım. :)

3. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Geçmiş olsun.Çok şükür size birşey olmamış.Yani olmayacak şey değil aslında,hatta gayet normal :p önemli olan ders almamız.Allah kötülerinden korusun.

4. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun .ama kusura bakmayın kazayı gülerek okudum ya :D

5. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen :D

büyük geçmiş olsun.... :)

6. Alpaslan.Savacı

Alpaslan.Savacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Utku Bey gecmis olsun. Bu arada 6-7 ayda 4000 km. yapmanıza da imrendim, hatta biraz kıskandım :) tebrik ediyorum. Ben de asagi yukari ayni surede 1000km yaptim da cok bindim zannediyordum :)

7. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun

Bugünlerde,çok kaza haberleri okumaya başladık,

Bir kaza daha okumayız dileğiyle..şifalar dilerim..

8. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bir erkek hayatta iki konuda yalan söyleyemezmiş..
    1-) askerde dayak yemedim..
    2-)Bisikletten hiç düşmedim..
    hepimiz kimbilir kaç kere düşmüşüzdür ama düşüşlerimiz artistik hareketler yerine refleks eksikliğinden olsun ve az hasarlı olması için bilinçlenmemiz lazım.. allah korusun sakat kalma olasılığını unutmamalıyız.. herkese kazasız bol pedallar

Çağlayan bunu beğendi.