Demekki sadece benim dikkat etmemle olmuyormuş...

Tepki
65
bu akşam saat 23:00 gibi turlamaya çıktım. Antalya'da bu saatler çokta boş sayılmaz yollar.
ışıklar caddesine doğru trafiğe ayak uydurmak adına biraz hızlıydım. tam arkamdan da trafik polisi beni takip ediyordu, belki 10 mt. gerimdem. bu saatlerde de çicekleri çimenleri falan suluyorlar su biraz yola akmıştı.
tam akbankın köşesine yaklaşırken genç bir arkadaş suya basmamak için zıplayarak karşıya geçti buraya kadar sorun yok. hemen ardından bir genç daha tavşan gibi atladı yola. en fazla 10 mt vardı aramızda. ben yolun en sağındayım ve yaklaşık 30 km hızla gidiyorum. oda yolun solundan sağa doğru koşuyor. frenlere asıldım ama kurtarmayacağım çok belliydi. çocukta son anda beni görünce kendini ileri attı ama bir bacağını kurtaramadı ve çarptım.
hafif bir sendeledim ama düşmedim, hatta ayağımı yere bile koymadan yavaşça kenara doğru sürüp çekip durdum. çocuk özür falan diledi ama çarpan araba da olabilirdi dedim devam ettim.
düşsem polis aracının altında kalcaktım büyük ihtimalle çünkü ne yavaşladı ne bir kafasını çevirip baktı sağolsun. ölsek kalsak umrunda değil gibiydi.
Bisikleti gerçekten dikkatli sürerim, yine dikkatliydim aslında, bundan daha dikkatli nasıl olunur onuda bilmiyorum. daha yavaş gitsem bu sefer arkadaki araçlar sıkıntı yaratacak. Allah daha kötüsünden korusun...

Scudo

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Geçmiş olsun. Tabi nekadar dikkat etsekte dikkatsizlikler bizi bulabiliyor. Gerekli aydınlatma ekipmanlarınızın olduğunu düşünüyorum(trafikte görülür olmak adına)

Tepki
65
evet vardı, özelikle gece, aydınlatma kask eldiven olmadan çıkmıyorum... caddenin aydınlatmasıda çok iyi aslında ama adı üstünde kaza... bir şekilde oluveriyor...

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
çocuk yine iyi çıkmış ağlayıp zırlamamış özür dilemiş :)

Tepki
65
çocuk dediğim yine 18 yaşlarındaydı. hatalı olduğunu kendide biliyor, çünkü hiç sağa sola bakmadan yola atladı...

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
yine iyisine çarpmışsınız kavgada çıkarabilirdi.Yontulmamış öküz çok memlekette ....

Serhan Çeki

Aktif Üye
Tepki
15
Geçmiş olsun; aynı durumu ben de yaşamıştım.

Ayrıca benim yoldan geldiğimi göre göre yola atlayan birçok yayayla da karşılaştım.Gerçekten çok sinir bozucu oluyor.

Tepki
65
teşekkürler. gerçekten sinir bozucu bütün gecenin keyfini kaçırdı. belki kavga çıksa hırsımı alırdım :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Aynı şekilde ben de bir yayaya son anda freni kökleyip azıcık dokundurdum. Ters yönde durmasına ve 20 metre ileride ışıklar olmasına rağmen yolun ortasından karşıya geçmeye çalıştığı halde yine de kendini haklı çıkarmaya çalıştı. Ne kadar hatalı olduğunu anlatıysam da nafile, hâlâ konuşuyor. Artık "dikkat et bir dahaki sefere" deyip uzaklaştım daha fazla muhatap olmadan. Uzun lafın kısası kimseye kuralları anlatamıyoruz. Hele ki gençlere...