Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Delta Sponsorluğunda ODTÜ 321 Macera Yarışı

Konu, 'Extreme ve Macera Yarışları' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere güzel bir yarış duyurusu vermek istiyorum. Delta Bisiklet'in de sponsor olduğu yarış bilgileri aşağıdaki gibidir.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    ODTÜ 321 MACERA YARIŞI GENEL BİLGİLERİ

Organizasyon Bilgileri:
    ODTÜ 321 Macera Yarışı, ODTÜ Orienteering ve Navigasyon Takımı tarafından 9 Ekim 2011 tarihinde Ankara’da düzenlenecektir.
    Toplanma Yeri ve Saati: ODTÜ Büyük Spor Salonu önü
    Toplanma Saati: 07:00 - 08:00
    Yarış Başlama Saati: 09:00

Yarışma Bilgileri:
    1- Yarışma koşu oryantiringi, bisiklet oryantiringi ve kano oryantiringi olmak üzere 3 temel etaptan ve kategorilere göre değişen ek etaplardan oluşmaktadır.
    2- Yarışmaya katılım 2 kişilik takımlar halindedir. Takımlar birlikte kayıt yaptıracak, yarış boyunca birlikte hareket edeceklerdir.
    3- Yarışma *skor oryantiringi şeklinde yapılacaktır.
    * Skor oryantiringinde hedeflere belirli bir sıraya göre gitme zorunluluğu yoktur. Haritanın birçok bölgesine hedefler yerleştirilir. Bu hedefler zorluk ve uzaklıklarına göre organizasyon ekibi tarafından puanlandırılırlar. Takımlar önceden belirtilen bir süre içerisinde gidebildikleri kadar hedefe giderler. Yarış sonunda gidilen hedeflerin puan toplamı takımın puanını ve puanına göre de derecesini belirler. Belirtilen süre içerisinde bitişe gelemeyen takımlar, geçen süreye oranla puan cezası alır, belirli bir süre sonra da diskalifiye edilir.
    4- Yarışma bölgesi ODTÜ Kampüsü ve Eymir Gölü arasındaki arazileri kapsamaktadır.
    5- Yarışma ile ilgili “Genel Kurallar” ve “Katılım Koşulları” http://odtu321.org/ adresinde belirtilmiştir.
    Kategori Bilgileri:
    Kısa Kategori: Koşu ve kano oryantiringi olmak üzere 2 ana etap ve çeşitli bonus etapların yer alacağı, kondisyon açısından da teknik açıdan da kolay, herkesin rahatlıkla katılabileceği “keyif” kategorisi…
    Yarışmacılar koşu oryantiringi ile yarışa başlayıp, “istedikleri takdirde” ek puan alabilecekleri sürpriz etaplardan sonra kano oryantiringi yaparak yarışı bitireceklerdir.
    Tahmini süre: 3-4 saat
    Orta Kategori: Koşu, bisiklet ve kano oryantiringi olmak üzere 3 ana etap ve çeşitli bonus etapların yer alacağı, kondisyonuna güvenen yeni macera yarışçıları ya da “kararında” bir yarış isteyen tecrübeliler için ideal bir kategori…
    Yarışmacılar yarışa koşu oryantiringi ile başlayıp, bisiklet oryantiringi ile devam edecek ve “istedikleri takdirde” ek puan alabilecekleri sürpriz etaplardan sonra kano oryantiringi yaparak yarışı bitireceklerdir.
    Tahmini süre: 7-8 saat
    Uzun Kategori: Koşu, bisiklet ve kano oryantiringi olmak üzere 3 ana etap ve çeşitli bonus etapların yer alacağı, Orta kategoriye göre daha fazla hız ve güç isteyen, tam anlamıyla “iddialı” yarışmacılara göre bir kategori…
    Yarışmacılar koşu oryantiringi ile yarışa başlayıp sırasıyla, bisiklet oryantiringi, koşu oryantiringi ve tekrar bisiklet oryantiringi ile devam edecek ve “istedikleri takdirde” ek puan alabilecekleri sürpriz etaplardan sonra kano oryantiringi yaparak yarışı bitireceklerdir.
    Tahmini süre: 7-8 saat
    *** Tüm kategoriler için genel notlar:
    - Haritalar koşu oryantiringi yapılacak yerler için 1/10.000, bisiklet oryantiringi yapılacak yerler için 1/15.000 ölçeğinde olacaktır.
    - Tüm etaplardaki hedeflerde zımba bulunacak, takımın 2 sporcusuna da verilen pasaportların her biri (zımba kutucuklarını ve hedef numaralarını içeren kağıt) bu zımbalarla işaretlenecektir.
    - Etaplar arasında geçiş noktaları oluşturulacak ve etap değişimleri için bu noktalardan geçilip, hakemler tarafından pasaport değişimi yapılacaktır.

- Her etabın bitirilmesi gereken belirli zaman aralıkları olacağından, yarışmacıların bu zamanlar dolmadan etap geçiş noktalarına gelmesi gerekmektedir.

- Etaplar içerisinde organizasyon tarafından önceden duyurulacak “uğranılması zorunlu hedefler1 ” , “bağlı hedefler2 ”ve “bonus hedefler3 ” olabilir.
    1: Uğranılmadığı takdirde o etaptan puan alınamamasına neden olacak hedefler
    2: Bağlı olarak gösterilen hedeflerin tümü alınmadan diğerlerinden de puan alınamayacak hedef kümesi
    3: Farklı bir disiplinin yer alacağı ve yapıldığı takdirde ek puan kazandıracak hedefler
    NOT: Takımların herhangi bir karışıklık yaşamaması için bütün bu zaman aralıkları ve özel durumlar, yarışmaya başlamadan önce takımlara yazılı olarak dağıtılacaktır.
    NOT 2: Belirlenen süreleri takip edebilmeleri açısından, takımların yanlarında kol saati bulundurmaları tavsiye edilir.
    NOT 3: Orta ve Uzun kategoride yarışacak olup bisiklet ve kaskı olmayan ya da taşıma problemi yaşayan sporcular için yarış bölgesinde kiralama imkanı sunulacaktır.

Kayıt Bilgileri:
    Ön kayıtlar http://odtu321.org/ adresinden yapılacaktır. “Kayıtlar” sekmesinden “Kayıt Formu” doldurulduktan sonra, aşağıda belirtilen hesap numarasına kategorilere göre belirlenen kayıt ücretleri yatırılacaktır. Kayıt ücreti yatırıldıktan sonra yine “Kayıtlar” sekmesinde bulunan “Kayıt Ücreti Ödendi Formu” doldurulacaktır.
    Takımlar kesin kayıt için yarışma günü 07:00-08:00 saatleri arasında kurulacak kayıt masalarına kimlikleri ile gelmeli ve kayıtlarını onaylattırmalıdırlar.
    Ücret Bilgileri:
    Erken Kayıt Ücretleri (19 Ağustos’a kadar) takım başına;
    Kısa: 25TL , Orta: 50TL , Uzun: 70TL

Geç Kayıt Ücretleri (2 Ekim’e kadar) takım başına;
    Kısa: 35TL , Orta: 65TL , Uzun: 85TL

Kayıt ücretlerinin yatacağı hesap:
    Türkiye Garanti Bankası – Ümitköy Şubesi/ANKARA
    Hesap No: 483-6674689
    IBAN: TR34 0006 2000 4830 0006 6746 89
    Erken kayıt için banka dekont tarihi esas alınacaktır. Açıklama kısmına “Takım adı ve kategori” yazılması gerekmektedir.

Ödüllendirme-Değerlendirme Bilgileri:
    Her kategoride “erkek-erkek” ve “karışık” (erkek-bayan & bayan-bayan) olmak üzere 2 ayrı tasnif yapılacaktır.
    Bu tasniflere göre ilk 3’e giren takımlara madalya, kupa ve çeşitli sponsor ödülleri verilecektir.

İletişim Bilgileri:
    Organizasyon: ODTÜ Orienteering ve Navigasyon Takımı
    Etkinlik Web Adresi: http://odtu321.org/
    E-Posta: destek@odtu321.org

Önemli durumlar için iletişim:
    Alişan KAYABÖLEN
    Telefon: 05546099619

Ayrıca http://odtu321.org/iletisim/ adresinden iletişim formunu doldurabilirsiniz.

2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok güzel bir organizasyon. Delta Bisikleti tebrik ederim.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tebrikler Ulaş.Delta bisiklet olarak bu organizasyonlara sponsor olduğunuz için ayrıca teşekkürler.Sizin gibi firmalar sayesinde bu spor bir yerlere gelecek buna eminim.

4. Eren ERDEM

Eren ERDEM Üye

Seviye:
    çok güzel bir organizasyon olacağına eminim. katılanlara şimdiden başarılar.

5. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel bir organizasyon, böyle güzel bir organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi gönderiyorum.Sponsor firma Delta Bisikleti de katkılarında dolayı tebrik eder, ODTÜ Orienteering ve Navigasyon Takımı'na başarılarının devamını dilerim.Bu organizasyonda yer alacak tüm takımları tek tek kutluyorum.

6. Oğuz Mert

Oğuz Mert Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    etapların mesafeleri nedir? koşu etabı ile ilgili çekincemiz var, bu yarışmaya katılmak ve kendimizi denemek istiyoruz ancak süre barajının altında kalırsak diğer etaplara katılamıyor muyuz? bilgilendirirseniz sevinirim

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ODTU orienteering takımı herkes için çok keyifli olabilecek, harika bir yarışma için kolları sıvadı...

iddialı olan kişilerin yanında çok da iddialı olmayan ama güzel vakit geçirmek isteyen doğa aşıkları için tek günlük bir macera yarışı fırsatı... hem de ankara'da :) ben doğayla ilgisi olan olmayan herkesi bu yarışmaya yönlendiriyorum... kaçırılmaması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum...

dolayısıyla, kutlamalarla birlikte, "kesinlikle katılıyorum" mesajlarını da alalım lütfen :)

(bu arada ODTU Orienteering'le ve ya Delta bisikletle bi doğrudan bi alakam yok.... şimdiden söyliyim de, geçmişte yaşanan kardeşi, ablası, abisi polemikleri yaşanmasın :) )

8. mehmet korhan uymaz

mehmet korhan uymaz Yeni Üye

katılamak gerek

9. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir uygulama dibimde gerçekleşecek fakat haberi hem bugün gördüm hem de birlikte katılabileceğim kimse yok :( Katılan herkese şimdiden başarılar diliyorum ve organizasyonda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum

10. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    odtu'lu olmam dolayisiya gorunce hemen heyecanlandim ve heves ettim, hatta partner arayisina girecektim, gelgelelim katilim ucretleri cok yuksek tutulmus, bu yuzden ne yazik ki herkese hitap eden bir organizasyon oldugunu dusunmuyorum.

11. samed ç

samed ç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    katılamasamda izlemeye gelcem inşallah

12. Ensar Koca

Ensar Koca Üye

Seviye:
    inşallah uygun bi ekip arkadaşı bulup yarışlarda bende eğlenebilirim :) Bu tarz bi organizasyonu bende gerçekleştirmeyi çok istememe rağmen yardımcı olabilecek arkadaşlar bulamadığım için yapamamıştım. Umarım arkadaşların düzenlemiş olduğu organizasyon sorunsuz bol eğlenceli geçer :)

13. mert durmaz

mert durmaz Yeni Üye

ben or-an sitesinde odtu ormnalarının dibinde oturuyorum o ormanda evimden daha çok vakit geç
    iririm bisiklet ve koşuda iddialıyım ama kanoda tecrübem yok kısa veya ortaya katılmak isteyen olursa konuşabiliriz

14. merve acar

merve acar Yeni Üye

Seviye:
    http://odtu321.org/index.php

yukaridaki linkte baya ayrintili bilgiler bulabilirsiniz ilgilenenlere duyurulur
    birde bir sorum vardi izleyiciler icin tribün olacak mi bana yarisilcak yeri dusununce zor gibi geldi tribün kurmak ama bi yandanda izlemek istedigimi belirteyim:)

not:klavyem bozuk onun icin baya bi yazim hatasi var kusura bakmayin :)

15. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    o kadar niyetlendim ki katılmaya... ama ankara'da olmama ihtimalim var...

ne "tamam katılıyorum" diyebiliyorum ne "katılamıyorum..."

büyük konuşmamak lazımmış :S

16. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

17. emin demirpolat

emin demirpolat Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel bir organizasyon, delta bisikleti kutluyorum, Ankara'ya ayrı bir hava katıyorlar, bu tür organizasyonların devamını diliyorum.