Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Delta Kaçkar vs.

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında mhmmt111 tarafından paylaşıldı.

1. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Deltabisiklet, kaçkar veya ist de federasyon haricinde bunlarda yarış düzenliyor gördüğüm kadarıyla bu yarışlar içinde lisans gerekiyormu ?? lisansın araştırması int üzerinden karmaşık duruyor yerıne gidip bilgi alabıleceğim bir yer varmı istanbulda ?

bide yarış video larında baktıgım kadarıyla çoğu bısıklet ortalama 2-3bin tl lık bısıkletler benım 730tl lık salcano 303srd em iş görürmü ??

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=107908

2. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisikletin ne marka önemli olduğu 2. plandadır her zaman. yarışlara katılmak istiyorsan ve dereceye girmek istiyorsan öncelikle düzenli bir şekilde antrenman yapman gerekiyor. ve kendini hazır hissettiğin zaman emin ol bisiklet 2. planda kalacaktır. tabi bazı yerlerde keşke bisikletim daha üst model olsaydı , keşke şu ekipmanım daha iyi olsaydı diyeceksin. Çünkü bazı sert parkurlar bunları gerektiriyor. dediğim gibi öncelik düzenli antrenman :in:

3. Ömer Faruk Sakarya

Ömer Faruk Sakarya Üye

Seviye:
    Aynen katiliyorum cengiz.. Delta yarisina katildim. Kismen kendimi hazir hissetsemde :) , bir tur tamamlayabildim. Salcano astra210v bisikletim dagildi. Saglam donanimli bisiklet sart. Ama en azindan bir yarisa katil bu bisikletle. Tecrube edersin herseyi.. İlerde daha da iyi bir bisiklet alirsin..

4. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Alıntıdır:
    Bisiklet yarışlarına katılabilmek için bisiklet lisansı sahibi olmak gerekiyor mu? Bisiklet Lisansı nasıl çıkartılır?

Ülkemizde düzenlenen bisiklet yarışlarına bisiklet lisanssız katılabilmek mümkün değildir. Lisanslı bir bisiklet sporcusu olabilmek için ilk olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) öngördüğü Sporcu Lisansının alınması gereklidir. Bisiklet sporu bireysel katılım kabul ettiğinden lisansınızı ferdi lisans ya da bağlı bulunacağınız kulüp lisansı olarak çıkartabilirsiniz. Bunun için gerekli işlemler sırasıyla şu şekilde gerçekleştirilmelidir.

1- Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine (GSİM) güncel 3 adet vesikalık fotoğraf ile giderek gerekli evrakları daktilo ile doldurun.

2- Sporcu olmanın ilk şartı sağlıktır. Bu sebeple bir sağlık kurumundan (Devlet Hastahanesi, Sağlık Ocağı, Kulüp Doktoru vs.) sağlıklı olduğunuza dair doktor imzalı bir rapor almanız gerekmekte. Gittiğiniz sağlık kurumuna bir miktar ödemede bulunacağınızı unutmayın.

3- T.C. Nüfus Cüzdanınız ile birlikte tekrar GSİM’ne giderek işlemleriniz için başvurunuzu tamamlayın. İl Müdürlüğünün çalışma planına göre aynı gün ya da aynı hafta içinde onaylı sporcu lisansınızı edinmiş olacaksınız.

4- Lisanslar 1 yıl boyunca geçerliliklerini korur.

5 -Her yıl 1 Ocak’tan itibaren sağlık kontrolünden sonra lisansların vizeleri yapılarak yenilenmelidir.

6- GSGM onaylı lisansınız ile Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yarış takviminde bulunan ulusal tüm yarışmalara katılabilirsiniz.

başvurulması gereken birim
    http://istanbul.gsb.gov.tr/Sayfalar/tescilvevize.aspx

5. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çalıştığım için haftada 1 50-60 km lık kısa tur yapabılıyorum ama gittigim fitness salonunda hocadan özel program yapmasını ıstedım bacak ve karın on planda olmak üzere bisiklet için kondisyon yapmam lazım dedım ona göre çalışıyorum spor salonunda da yarışlarda ise bisikleti fazla zorlamaz isem yarış sonunu görebileceğimi düşünüyorum kondisyonum idare eder şimdilik ama çalışıyorum :)

1.5 sene önce 103 kiloydum bisiklete binemezdim 5 ayda 30 kilo verdim :) kondisyonumuda hızla geliştireceğime inanıyorum