Delta Bisiklet ve Kadıköy Belediyesi Dünya Çevre Günü Bisiklet Etkinliği

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
http://www.kadikoy.bel.tr/_uploads/Image/2(90).jpg

4 HAZİRAN 2012 PAZARTESİ
AÇIK ALAN;
Yoğurtçu Parkında, Gönüllü gruplarımız ve bölgede yer alan ilköğretim okullarının katılımlarıyla ;
’’ Bisikletimi Seviyorum Temiz Ulaşım Kullanıyorum’’ Etkinliği

10:00- Açılış Konuşmaları

10:15- DELTA Bisiklet
Bisikletin tanıtımı, kullanmanın önemi, sağlığa yararları vb. konularda bilgilendirme

10:30- Gösteriler
Çevre bilincini ve temiz enerji kullanımını artırmaya yönelik bölgeye yakın ilköğretim okullarından
davetli öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımlarıyla, park içinde hafif bisiklet sürüşü ve akrobasi
gösterisi.

12:30- Teşekkür Belgelerinin Takdimi

13:00- Kapanış

STANDLAR:
ALTAŞ- ÇEVKO- BIOPLAST ALBİYOBİR-TAP
Birlikte çalıştığımız ortak paydaşlarımız tarafından, stantları ziyaret eden davetlilerimize broşürler eşliğinde, Atık ve Geri Dönüşümün önemine dikkat çekilerek bilgilendirme yapılacak.

TÜRK KALP VAKFI: Bisiklet kullanmanın sağlığımıza ve kalp üzerindeki yararlarına dikkat çekerek bilgilendirme yapacaklar.

*** ÇEVKO desteğiyle alanda içecek ve dondurma dağıtımı yapılacaktır.

5 HAZİRAN 2012 SALI
KAPALI ALAN ;
Caddebostan Kültür Merkezinde (CKM) bölgede yer alan ilköğretim okullarının katılımlarıyla ‘’ Tiyatro Gösterimi ve Atık Bilgilendirme’’ Etkinliği

10:00- Açılış Konuşmaları

10:15- Muhteşem Dönüşüm ’’ Solucanlarla Kompost Üretim’’

Konu: Organik atıklarımız nelerdir, nasıl değerlendirilir ve üretim nasıl olur?
Sorularımıza yanıt bulabileceğimiz bilgi ve bilinçlendirme sunumu

10:45-Tiyatro Gösterimi

FYM Özel Tiyatro Grubunun ÇEVKO Desteği ile Çevre Bilincini Geliştirmeye yönelik
''Çevreci Kedi Çevki'' adlı oyunu.

Konu: İlköğretim okulu öğrencilerinin (9 - 11 yaş aralığı) çevre bilinci anlayışının geliştirilmesi ve atıklar konusunda bilgi sahibi olmalarının sağlanması.

11:30- Teşekkür Belgeleri ve Ödül Takdimi

12:00- Kapanış
YARDIM

13:30- Sergi

Konu: Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fak. Ortaklığıyla
‘’Kendi Ağacını Kendin Yarat’’ Tasarım Yarışması
(Lise ve Dengi okul öğrencilerinin yapmış oldukları tasarımlar yarışıyor)

14:00- Plaket Takdimi

15:00 - Kapanış

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bu tür haberleri okuyunca, delta'dan daha çok alış veriş yapasım geliyo =)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çevre bilincini pekiştirmek,her yaş gurubunda bisiklet kullanımını arttırmak,tanımında açıkça belirtildiği halde günümüzde "motorlu araçlara özel yollar" haline gelen trafikte,bisikletle ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 20-06-2012 Çarşamba günü Ankaradan İstanbula gidiyorum.

Konakladığım yerlerde her yaştan insanlarla bisiklet üzerine sohbet edip,yol boyunca durduğum ya da durakladığım yerlerdeki tüm profesyonel sürücülere "Bisiklete dikkat" mesajı vereceğim.Kulağa,denizde bir damla gibi gelse de,bir eğitimci olarak,bırakınız eğitilecek milyonları,hayat boyu sadece bir tek insanı bile değiştirmiş olmayı başarı addediyorum.

Be mubarek Elli yaşına gelmişsin,ne işin var yollarda? Neyine gerek bisiklet? ve daha ne sorular var sorulan.Tabi,bunların bir bölümü direk soruluyor,bir bölümü ise yapacağımı öğrendiklerinde tuhaf bakışlarından kendiliğinden anlaşılıyor.Ben neden yapıyorum? Bırakayım başkaları yapsın....Her şeyi bir başkası yapmalı zaten,bu coğrafya insanının en karakteristik özelliği belki de.Genlerimize işlemiş."Kim yaptı" sorusuna,iyi bir şey yapmış olsa dahi,küçücük çocuk bile "Vallahi ben yapmadım"yanıtını yapıştırıveriyor.Herkes "Aman" diyor...Neme lazım!

Ama ben yapacağım.İstanbul'a yani aslında doğduğum yere geliyorum.Anlayana daima barış mesajları vermiştim;şimdi İstanbullu dostlarla da tanışmanın vaktidir.Ortak tutkumuz bisiklet olsa da, bir bardak demli çay eşliğinde yapılabilecek sohbetin yerini hiç bir şey tutmaz.23 Haziran Cumartesi günü Bostancıda olacağım.Aynı gün Kadıköy ve Beşiktaş'a da geçeceğim.Arzu eden dostlarla,istedikleri yerde biraraya gelebiliriz.Telefon numaram 0555 848 80 80

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler Candan,yolculuktan bir kaç gün önce "Duyurular" alanına gezi ile ilgili konu açacağım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok iyi yapıyorsunuz ama bu konuyu ayrı bir başlık açarak duyursanıza.