Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Delta Bisiklet Sirkeci'den 29" MTB Continental iç lastik aldım (*ŞİKAYET)

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında KADİR ERKUL tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selamlar,
    Daha bir kaç saat önce Sirkeci şubenizden almış olduğum 29" MTB Continental iç lastik alımımdan hiç memnun kalmadım.

Küçük dükkanlardan güvenip alış-veriş yapmamamın sebebini bir kez daha hatırlamış oldum ki sorun aşağıda yazacaklarımdan ibarettir.

-Geçtiğimiz hafta yanılmıyorsam Cumartesi günü patlamış olan arka tekerleğimin iç lastiğini almayı planlıyordum ki, her zaman memnun kaldığım Decathlon ya da Kaçkar Bisikletten alış-verişimi yapmak yerine neden bu kez de sirkeciye gidip oradaki bisikletçilerden bu lazım olan ürünü temin etmeyeyim dedim. Ürünü almaya gittikten sonra bunun yanlış bir fikir olduğunu anladım. Öncelikle sirkeciye gittim, ardından oradaki esnaflardan yardım alarak bisikletçiler çarşısı olarak adlandırılan bu yere girdikten sonra yanılmıyorsam girdiğim 3 yerde ürünün ellerinde bulunmadığını bir tanesinin de "şuraya git orada var" demesinin ardından yakınındaki Deltaya da bir sorayım yoksa oraya geçerim diyerekten Deltaya girdim. Ürünü sordum diyalog şu oldu.
    Kadir: Merhabalar, elinizde 29" MTB iç lastiği var mı? (tabi bu soru tebessümle soruldu)
    Yetkili: Var. (sert bir dille. Sanki yetkilinin bütün çektiği çilenin nedeni benmişim gibi)
    Kadir: Tamam, güzel. Fiyatı nedir? (alttan alan bir üslupla)
    Yetkili: 25
    Kadir: Öyle mi? Bunların fiyatı bu kadar var mıydı? Bilseydim 26" lik alırdım bisikletimi. (yine gülümseyerek)
    Yetkili: Ama bu Continental. (yine aynı üslup)
    Kadir: Peki, indirim yapabiliyor musunuz?
    Yetkili: Yok bunlar bu kadar. (ürünü uzattı ambalaj sürekli açılıp kapatılmaktan zarar görmüş dağılmış içindekine bir şey diyemiyorum.)
    Kadir: bunun açılmamışını alabilir miyim?
    Yetkili: O da açılmamış zaten... (bu beni bağlıyor mu anlamış değilim? neyse devam ettim)
    Kadir: Hiç mi indirim yok? (tabi bunu gülümseyerek söylüyorum bu sırada da parayı zaten yetkiliye verdim, ortada bir pazarlık yok. Amaç buzları kırmak)
    Yetkili: Burnundan soluyarak (Dükkanın içindeki odaya girerek kasadan verdiğim 50 TL nin üzerini verdi ve ürünü uzattı)
    Kadir: Fiş?
    Yetkili: (duymamazlıktan gelip kapının önüne çıktı beni dükkanda yalnız bırakarak oradaki esnaflar mı arkadaşları mı bilemiyorum muhabbete başladı. Dolayısıyla fiş miş alamadım. Ürünü hiç bir poşete fln da koymadan direk elime vermesi de cabası.)
    Bundan çıkaracağım sonuç da şu oldu. Üzgünüm ama kurunun yanında yaş da yanar mantığıyla. Bakın bir daha Delta Bisikletle işim olmaz demiyorum. Bir daha o bölgeden alış-verişim olmaz bu mümkün değil. Bir diğeri ise adada kullansınlar diye kardeşime alacağım bisiklet ve babama alacağım üç tekerlekli bisikleti alırken Delta Bisiklet ve malesef yaş da yanıyor ki Sirkeci Bisikletçiler Çarşısı aklımın ucundan dahi geçmeyecektir. Bunun yanısıra bisikletçi arkadaşlarımın hiç birini böyle düzensiz, insanların buralara bir miktar paralar vererek alış-veriş yaptığı ve böyle bir muamele ile karşılaştıkları fiş'ten fatura'dan uzak (şimdi bu iç lastik arızalı çıksa tamamen adamların insafına kalacağım da bir gerçek ki muhtemelen öyle bir durumda bu lastiğin yeri direk çöp olacak ve her zaman aldığım mağazalara gideceğim.) ne diyordum... bu arkadaşlarımın bu yerden ve yerlerden alış-veriş yapmasını kesinlikle engelleyeceğimdir. İlle de almak isteyenleri de tavsiye etmediğimi tekrar tekrar belirteceğim bir gerçektir.

Ben bu şekilde bir davranışı kesinlikle hak etmeyen biri olarak bu durumdan kesinlikle şikayetçiyim ve forum arkadaşlarımdan da bu tür sorunları olanlar ise bu başlığın altında bana destek vermesini istiyorum. Aksi düşünenler de yazabilirler elbet. O kişilere de soracağım şu oluyor. "Ben bu davranışı hak edecek ne yaptım? Her şeyden önce ben bir müşteriyim." Duyarlılıkla desteklerinizi bekliyorum değerli bisiklet severler.

2. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Söylenecek bir şey yok kardeşim ulaş abi konuyla ilgilenir inşallah

KADİR ERKUL bunu beğendi.
  3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sen o davranışı hak edecek birşey yapmadın ama yaptığın bir hata var o da o ürünü o muameleye rağmen satın alman. Bana aynısı yapılsa kalsın der arkama bakmadan çıkıp giderdim...

4. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bak bu konuda çok haklısın o hatayı yaptığımı parayı verdikten sonra anladım tabi iş işten geçmişti. Şimdi bile diyorum keşke almasaydım. Tabi iş işten geçti. Doğru bir değerlendirme teşekkür ederim.

5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Burnundan soluyacaksan, millet sana mecburmuş gibi afra-tafra yapacaksan, bu işi bırak kardeşim. Bırak ya? Bırak, sana göre değil o iş. Yok oruçluymuş, yok sıcakmış, yok zaten gerginmiş; bana ne arkadaş? Bu nedir böyle, her hafta Delta ile ilgili bir rezillik okuyoruz. Kurumsallıktan eser yok.

Aslında bu firmayı Mehmet Seyyat İmamoğlu amcamıza sorun siz. Çoooook öncelere dayanıyor Delta'nın bu durumu. Zamanında önü alınmayınca, tekel gibi hareket ediyorlar böyle.

6. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayır ürün tekellik bir ürün değilki. Continental iç lastik. Ben de bir kitabevinde çalışıyorum senelerdir. Daha bir müşterime böyle davranmadım. Değil böyle bunun yarısı kadar bile davranmadım. Neden? Çünkü buna hakkım yok. Gelen her müşteriye tamamen bağımsız, saygıyla ve tüm pozitif enerjinle yaklaşacaksın. He buna karşılık olumsuz davanan müşteriyse ilgini biraz düşürebilme hakkın var. Ama böylesi olamaz. Ayrıca teşekkür ederim desteğin için.

7. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Iyi bakın cok yogunuz ozur dileriz olacak cevap

8. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sirkecideki elamanların yüzleri hiç gülmüyor zaten, asık bir surat ifadesine sahipler. sanki küfür etmişsin gibiler. almayın kardeşim, gitmeyin. hele sirkecideki deltaya hiç gitmeyin. insanlara fahiş fiyat çekiyorlar hep.

9. sonalp

sonalp Yeni Üye

Seviye:
    Deltanın kapısındna girmekle hata yapmışsın desem...

10. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Diğer şubelerini bilmem ama Sirkeci şubesine girmekle hata ettim evet.

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ben konuya girerken continental iç lastik için şikayet'mi var acaba diye girdim ama olay tamamen farklıymış, Konu açarken başlıklarınıza dikkat edin lütfen.
    Senin yerine olsam o alışverişi hiç gerçekleştirmezdim, hata tamamen senin.

12. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tamam Ali Bey, söylediğinizde dikkat ettim konu başlığı kısmen de olsa hatalı gözüküyor. Bir daha ki sefere daha dikkatli olacağım.
    Tabi bu şekilde bir davranışa rağmen alışverişi gerçekleştirmem kesinlikle benim hatam.

13. i. gürle

i. gürle Hayat bisiklet sürmek gibidir.

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Antalya şubenizde de aynı sorun mevcut müşteri ile kesinlikle ilgilenilmemekte yetkililere soru sormaya dahi çekiniyorsunuz...

14. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ancak Türkiye genelinde satış ağına sahip bir firmanın böylesine özensiz bir yapıyla davranış sergilemesi Delta Bisikletin olduğu yerde saymasına neden olacaktır ki ticarette yerinde saymak demek gerilemek demektir. Çünkü sürekli önüne geçenler olacaktır.

15. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bakın yalnızca 2 saatte forumda online olan arkadaşlarımdan ne denli şikayet alınıyor. Ki bu sadece bisikletforum.com takipçilerinin yazdıkları. Forumla bağlantısı olmayan nicesi olduğuna eminim. Umarım bu değerlendirmeye alınır.

16. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yurtdışında bu dedikleriniz, noktasına, virgülüne kadar geçerli fakat Türkiye'de değil. Şubeler açmaya devam ediyorlar. Neredeyse ölü bir sektör olan bisiklette (su borularını hesaba katmıyorum tabii ki) bu kadar çok şubeye sahip olmak, bu kadar fahiş fiyatlardan satış yapmak başarı sayılabilir. Övülecek bir şey değil ama durum bu. Süslü tabelayı gören, şatafatlı bisikletleri gören koşuyor. Ürünle birlikte hizmet de aldığını bir türlü kafasına sokamamış halkımız bunlara prim veriyor her şeyden önce.

Bu firma Amerika'da falan olsa, şu anda topu dikmişti. Pabucu ters giydirirler. Tüketim toplumu diye anarız kendimizi ama onu bile beceremediğimiz için, herkes atını koşturuyor.

Artık tarih olan bir laf var; "müşteri, velinimettir" şeklinde. Müşteri, yolunacak kazdır şeklinde bir laf, onun yerini almış. Tabi buna bisiklet sürmemiş bisiklet satıcıları ve başka iş beğenmediği için bisikletçilik yapan üstün kişilikler eklenince, durum bu hale geliyor. Yazık, çok yazık.

17. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İşimden ayrıldım. Kendime ait bir iş kurmak istiyorum ve en sonunda sokacaklar beni bu piyasaya. Gerçekten piyasada büyük bir boşluk var. Bilinçsizlik de cabası. Eli tornavida, alyan tutabilen bisikletçi olacak diye bir şey yok. Saatçilik, saat tamir etmek nasıl zanaat olmanın yanı sıra sanatsa, bisikletçilik de öyledir.

18. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kadir bu gibi durumlarla ben de çok karşılaştığım için girdiğim dükkandaki şahsın yüzü gülmüyorsa direk dükkandan çıkıyorum, bulunduğum bölgede esnafın "e"si bulunmadığından da senelerdir iğne ipliğimi dahi netten alıyorum. Bu sefer de servislerde problem çıkıyor. Ya o taraftan ya bu taraftan yani. Anlayacağın ülkemiz esnafı daha çok fırın ekmek yemesi lazım. Allah tüketiciye sabır versin.

19. KADİR ERKUL

KADİR ERKUL Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler Emre Bey bu konuda da benden fikirlerinizi ve paylaşımınızı esirgemediğiniz için. Ortada öyle büyük bir ironi var ki sorun şu; esnafımızla övünen bir ülkeyiz aynı zamanda :) Gülünmeli mi ağlanmalı mı bilemiyorum. Şuna da değinmeliyim; Delta Bisiklet "esnaflık" kelimesinin biraz uzağında kalıyor sanırım. İyi-kötü kurumsallaşmaya çalışmış (görünen o ki henüz başaramamış) bir firma değil mi?

20. M. Mert Babayiğit

M. Mert Babayiğit Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Kurunun yanında yaş da yanacak demişsiniz ama ben kökten yakayım hepsini:)
    Bunun bisiklet olsun başka şey olsun pek ilgisi yok, bu bizimle ilgili biraz.
    Genel olarak oltacısı olsun zıpkıncısı olsun bisikletçisi olsun dağcısı olsun sirkeci gibi bir yerde artık sadece parasal rekabetten ötürü
    gözleri kör olmuş bu körlük ile kendi işlerine darbe vurmuş firmalar ile dolu orası:)Siz oradan 500 liralık bir malzeme alsaydınız o
    kişi sizin etrafınızda 3 tür atacaktı şöyle iyi böyle iyi şu şöyle kötü sizdeki iyi diyecekti...
    Ama ürünün fiyatı az olunca tabiri yerindeyse trip atar hale geliyor bu firmalar ama
    sonradan kaç tane 500 tlden olduklarından haberleri olmuyor:)

Artık oradaki her firmanın en büyük müşterisi yeni başlayanlar, acemiler veya parası fazla gelenler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Yeni birisi gelsin affetmezler zaten yeni olduğunu yüzlerinden okurlar sonra başlarlar ürün tanıtmaya övmeye.
    Ama alacağı malzemeden anlayan birisi gelirse öyle çok ilgilenmezler çünkü bu kişinin fiyat/performans durumunu düşündükten sonra
    kararını vereceğini bilirler bu da onların işine gelmez.İşini bilenler ya tanıdığı yerden kendi adamından alır ürününü ya da
    alacağı ürünün ne olduğunu ne kadar olduğunu bildikten sonra oralarda iyi fiyata rastlarsa alır yoksa işini bilenlerin
    alışverişlerini çoktan kaybetti sirkecideki firmalar, a firması b firması diye demiyorum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.