Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Delta bisiklet kargo memnuniyetsizliği

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında nuriaktürk tarafından paylaşıldı.

1. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    büyüklerimiz boşuna dememişler ucuz etin yahnisi yenmez diye .
    bayramdan önce bir arkadaşaıma traıner spariş vermiştim bayram tatil derken salı çarsamba bekliyoruz artık kargo gelecek diye ama yok bir sabah bir telefon siizn bu adres nerde uykulu uykulu ptt nin karsısı dedim hangisi dedi bende dedim bir tane var arkadaslar bakmış bakmış böle bir adres yok dedi adam bana bende dedim ben ürgüpdeyim tamam dedi ama merkez yazıyor oysaki aynı üyelikle bir çok siparişim oldu hepsi ürgüpe geldi bu sefer kimden kaynaklandıysa nevsehir diye yazılmış yada yazdırılmış.

bugün aradık ne zaman getireceksiniz diye belli olmaz miğrosa felan mal gelirse dedi getiririz iyi dedik peki ne yapalım diye düşünürken hemen bir arkadasım aklıma geldi ve onu aradım oraya git beni arasınlar sen teslim al paketi neyse arkadasım gitmiş kargoya alıcıdan baska kimseye veremeyiz demişler .

demem o ki ne anladım ben ücretsiz kargodan onca işimin arasında nevsehire gideceksem siz en iyisi bir kez daha gözden geçirin çalıştıgınız kargo şirketlerini onca agları olan büyük sirketler mng ,aras, yurtiçive ups gibi onlarlarla çalışmak varken müsterilerinizi varan kargo ile magdur etmeyiniz bence.

2. fatih alver

fatih alver Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    hocam noktasız virgülsüz nefessiz yazmışsın, anlayana kadar...:cool:

ama haklısın sinir bozucu:boese157:

Deniz bunu beğendi.
  3. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Biz de her firma gibi neredeyse bütün kargoları kullandık. a firması sizi üzüyor b firması başkasını üzüyor c firması da başka birini üzüyor. İnanın biz de bıktık artık şu iş beceriksizleri yüzünden. Malesef kargo firmalarında bir tane düzgün çalışanı yok. Ya sizi üzüyorlar yada bir başkasını.

Bizle anlaşma yaparken her türlü garantiyi sunuyorlar. İş teslimata gelince beceriksizin bir çıkıyor kargoyu geç iletiyor veya sorunlu iletiyor.

Bu güne kadar kargo firmalarından neler çektiyimizi artık siz düşünün.

En iyi kargo diyorsunuz bakıyorsunuz hiç alakası yok.

Sizin başınıza gelmiş umarım başkasının başına da gelmez. Bir kaç kişiden daha şikayet gelirse yeni bir kargoyla çalışmak zorunda kalacağız. Ki Varan Kargoyla da yeni başlamıştık :(

kargodan dolayı sizden özür dileriz

4. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    tabiki sizde haklısınız ulaş ama atıyorum ürgüpde yokdiyebilirler, sizi baska bir yere yönlendirebilirler ama işin ucunda para kazanmak oldugu için öyle bir sey yapmıyorlar demekki. simdi kargonun çıkış yerinden teslim yeri olarak nevsehir merkez yazmışlar bende bir hak talep edemiyorum adamlardan ya getirmelerini bekleyecegiz yada gidip alacagız.

iyi çalışmalar.

5. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Son zamanlarda PTT kargoyu kullanıyorum, nerdeyse sorunsuz diyebilirim hemde yarı fiyatına, hatta dahada düşük, herkese tavsiye ederim.

6. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    Anliyorum sizi, ben de PTT ile sorunlar yasadim ama en iyileri de bi tuhaf bence (UP..) kargo göndermek istedim, evden alinacakti ve bana cumartesi icin bir saat veremediler....evde gelene kadar mecbur beklemek zorunda kaldim....

7. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ülkemizde kargo sistemi ideale bir türlü ulaşamadı. PTT özellerin piyasaya girmesiyle kaybettiği güvenini yeni yeni kazanıyo ama halen yetersiz.Yavaş ama ucuzluğu ile avantajlı iken diğerlerinde de düzensiz büyüme ve pazardan pay kapma yarışı hatalara neden oluyo.Her işe yaparız diye atlıyorlar ama hata olunca üstlerine alınmıyorlar.
    Çalıştığım firmanında birçok işinde problemlerle karşılaşıyoruz ki bisiklet sektörü gibi narin parçalar konusunda bence kargocular hiç iyi davranmıyor postalarımıza. Bu tür şeyler zamanla halledilecek ama firmaları tüketici hatlarına şikayet etmekden çekinmemeliyiz.

8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunu yazmak istemezdim ama,
    "deveye demişler boynun neden eğri ..."

Özel kargoların piyasaya girmesi ile durum düzelmeye başladı. İleride daha iyi olacağını umuyorum.

lindemann bunu beğendi.
  9. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    zar zorda olsa bugun bir arkadasıma aldırdım kargoyu ve simdi elime ulaştı ve ilk sizin yazdıgınız yazının üstüne baktım ve ürgüp yazmadıgını gördüm biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum çünki merkez yazıdıgı için hiç bir sey aypamadık.

10. yusuf bekar

yusuf bekar Forum Bağımlısı

Seviye:
    delta bisikletten 1.5 seneden beri alışveriş yapıyorum hep ups ile bana para ödettirmeden kargomda hiç bir sorun çıkmadan tam saatinde alıyorum 1 dk bile geç kalmıyorlar ups çok güvenceli bir şirket bende memnun değilim varandan başka bir yerden bişe gelince hep uğraşıyorum kargoyu almak için ulaş abi siz varanı bırakın en iysi ups ve sürat kargo bundan emin olabilirsiniz ismi varan ama kişileri geç kalan böle olmaz

ulas ve nuriaktürk bunu beğendi.
  11. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Delta Bisiklet'ten önceki aylarda aldığım ürünlerin kargosunda hiçbir sıkıntı yaşamadım aksine çok memnunum. Bu aylar ürün satın almadığım için birşey diyemeyeceğim. Vara(maya)n(!) Kargo'ya gelince, Delta Bisiklet'e verdiğim adresin aynısını verdim adresi bulamayınca yanlış yazmışsınız dediler ve tabir caizse 2 saat yol tarifi yaptım telefonda. Onda da tanıdık bir büfenin oraya bıraktırdım. Neyse 2. kez kargo gelecek tekrar telefon açtılar yine yanlış yazmışsınız dediler. O günün akşamında kargoyu getirecek olan kişiyle buluşup Google Maps'den indirdiğim krokiyi açtım adama gösterdim benim evim burada diye. Tamam hafızaya aldım ben onu dedi. Bakalım artık öbür ay tekrar bir sipariş daha vereceğim umarım bir sıkıntı olmaz.

ulas bunu beğendi.
  12. yusuf bekar

Seviye:
    varan kargoyla her şey sıkıntılı zaten en güveniliri sürat kargo ve ups delta bisiklet bence bu anlaştığı kargo şirketlerini bir uyarsın yani burada tek ben değil müşteri memnuniyeti çok önemli

ulas bunu beğendi.
  13. cemalcekliler

cemalcekliler Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Varan kargo mağdurlarından bir tanesi de benim. Pazartesi sipariş verdiğim ürünü perşembe günü getirmişlerdi. Gecikmesinin nedeni de İzmir Karşıyakada oturmama rağmen Pınarbaşına götürmeleriydi.
    Çarşamba günüde telefonda konuştuğumda bugün getireceğiz dediler, bütün gün evde bekledim. Gelmedi tabi. Perşembe günü tekrar aradığımda ve biraz sinirli konuştuğumda yarım saat içinde getirdiler. Birde biz eve 2 kere geldik evde yoktunuz diye yalan söylüyorlar. Eve geldiyseniz o zaman uğradığınıza ait kapıya yapıştırdığınız kağıt neredeydi.

ulas bunu beğendi.
  14. yusuf bekar

Seviye:
    varan kargoyla sıkıntılar bitmez bence bu şikayetler daha büyümeden delta bisiklet varan kargoya haddini bildirmeli

ulas bunu beğendi.
  15. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    MNG Türkiye de bir numara yada Yurtiçi kargo olmalı..

16. Hüseyin ARICAN

Hüseyin ARICAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yorumlardan da anlaşıldıgı kadarıyla birinin memnun oldugu şirketten bir diğeri memnun olmuyor ve malesef bu durumda herkesin gönlünü hoş tutmak ta mümkün gözükmüyor.

Bana kalırsa deltabisiklet yetkililerinin yapması gereken şey bu forumda ya da kendi web sitelerinde bir anket açmak ve anket sonucunda en yüksek oranı alan kargo şirketiyle anlaşmak.Böylece sayısal olarak en yüksek oranda müşteri memnuniyetine ulaşılmış olur.

17. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Aynen öyle..Gül'ün de dikeni var hesabı,Türkiye de ne sorunsuz ki,Kargolar da sorun olmasın.