Delphi 3.0 Km saati kadans problemi

Hüseyin Gümüş

Daimi Üye
Tepki
116
1 ay öncesinde almış olduğum Delphi 3.0 Km saatimin bisiklete bağlantısından kaynaklanan bir sorun nedeni ile kadans okuyucunun mıknatıslı olan kısmı koptu, uzun aramalarım sonucunda (gece olmasına rağmen) sadece mıknatısın takılacak aparatını bulabildim. Bu kısma kendim bir mıknatıs yapmayı denedim fakat aleti çalıştıramadım :(

Ben bu kadanstaki sorunu nasıl giderebilirim bir bilgisi olan var mı, ayrıca bu km saatinin ömür boyu garantili olduğunu biliyorum; bu sorun garantiye girer mi ?

Şimdiden engin bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim

Scudo

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
muhtemelen taktığın mıknatısın gücü yetmemiştir bozuk harddisk bul içinden çok güçlü mıknatıs çıkıyor onu kırıp tak çalıştırır.

• Beğen
Tepkiler: başarist

Hüseyin Gümüş

Daimi Üye
Tepki
116
hmm elimde o mıknatıslardan var ama onu kırmak da baya bir zor olacak ama deniyeyim olursa yazarım

teşekkürler ;)

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
(güçlü mıknatısları kırmak çok kolay, Eğer iki tane mıknatıs var ise koruyucu gözlük takıp ikisini birbirine doğru fırlatın, çekim gücü ile havada çarpıştıklarında kırılıyorlar :D ama parçaların şekli şansa kalıyor tabi :D)

Hüseyin Gümüş

Daimi Üye
Tepki
116
HDD in mıknatıslarından yaptım dedğiniz gibi fakat sanki fazla güçlü geldi bu sefer kadans birden 200 lere fırlıyor bunun sebebi ne olabilir ?

acaba fazlamı geldi mıknatısın çekim gücü ?

beniko

Üye
Tepki
27
ben de yeni bir tane delphi 3.0 aldım. gerci aldıktan sonra sormak komik oluyor ama nasıl memnun musunuz?

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
@hgumus

Mıknatısın açısı neden olmuş olabilir belki.