Degistirilebilir camlı bisiklet gözlügü önerileriniz

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
Arkadaslar bisiklet gözlügü alıcam ama miyop hastalıgımdan dolayı optik gözlük kullanıyorum. Lens kullanamıyorum goz numarası sabitlenmesi gerekiyor. Optik gözlük kullanıcıları icin onerilen gozlukler var fakat ogrenci bütcesine gore pahalı. Aldıgım gözlügü optik gözlügümün üstüne takmayı deniyecegim alacagım gozlugu üstüne takarak denedikten sonra alıcam. Model olarak 3M Sarı bisiklet gözlügünü begendim. Acıkcası büyükte optik gozlugun üstüne sıgabilecek kadar. Fakat camın degistirilebilir olması gerekiyor sanırım. Günes ısıgında(gündüz) koyu. Gece Sarı veya seffaf cam kullanılması lazım diye biliyorum. 3m Sarı bisiklet gözlügü alıcam. Bu gözlük gece icin oldukca ideal fakat camı degistirilebilir mi?(herhangi bir bilgi verilmemis) Optik gözlük üstüne nasıl olur sizce? Bu tip baska bir gözlük onerilerinede acıgım.
3M Sarı bisiklet gozlugu (link)

Scudo

anlgelen_

Üye
Tepki
30
Tchiboda bi önceki temada camı değiştirilebilir bisiklet gözlüğü vardı Ankara'da bazı tchibo mağazlarında hala görüyorum, tükenmediyse onu bi deneyebilirsiniz güzel görünüyordu tam hatırlamıyorum ama fiyatıda çok uygundu.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Fatih Çaçoron

Bende de aynı sorun var. Miyop+astigmat ve o yüzden optik gözlük kullanıyorum. Ve uygun bir bisiklet gözlüğü almam gerekiyor. Malum uçan haşereler göze çok geliyor arazide. Ama normal gözlük kullandığım için bulamıyorum bir çözüm.. Lenste takamam.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Çaçoron

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
@ANIL GELENLER

Tchibo bakmak lazım. Gecen senelerde nasıldı bilmiyorum fakat bu sene bisiklet icin güzel seyler sunabiliyor. En azından forma alamayan ogrenciler icin 20-25 TL ye giyim saglıyor.

çağın onat

Aktif Üye
Tepki
163
@Fatih Çaçoron

http://img560.imageshack.us/img560/9319/img2011060800406.jpg
By (link) at 2011-06-08

http://img196.imageshack.us/img196/8618/img2011060800405.jpg
By (link) at 2011-06-08

http://img851.imageshack.us/img851/2633/img2011060800407.jpg
By (link) at 2011-06-08

Ben bunu kullanıyorum. Herşeyiyle beraber 100 tl ye mal oldu. Numaralı cam dahil

• Beğen
Tepkiler: Fatih Çaçoron

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
Çağın biraz bahsedebilir misin? Modeli, degistirilebilir mi, numaralı cam nasıl takıldı, nereden bulabiliriz?

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
@ANIL GELENLER

Tchibodaki gozluk: (link)
Bu optik gözlüklere uygun degil. Ve istedigim gozlukte degil.

çağın onat

Aktif Üye
Tepki
163
@Fatih Çaçoron

5 adet camı mevcut çeşitli renklerde, paketin içinde gözlük bezi kılıfı ve ekstra tutucusu mevcut. Numaralı kısmı içinde cam olmadan geliyor. Ben bir gözlükçüde numarama göre yaptırdım. Tabi çok rahat bir kullanım söz konusu değil bana göre ama uzun süre taktığında aradaki farkı anlamak zor. Alışmak gerek. Hem maddi olarak hemde bisiklete binerken bu gözlük kalabalığını minimize eden bir ürün benim hoşuma gitti. devamlı kullanımda rahatsızlık verebilir ama alışmak gerekli.
İnternetten (link) dan aldım. Arkadaş gayet başarılı, tavsiye ederim.
Bu arada gözüm rüzgarda çok sulanan biri olarak bu gözlük benim çözümüm oldu.

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba. Ben de burada bir gözlük baktım ama bisiklet gözlüğü anlamında kullanılabilir mi?

(link)

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba. Ben de burada bir gözlük baktım ama bisiklet gözlüğü anlamında kullanılabilir mi? Bir de orijinalliği noktasında bir sıkıntı yoktur umarım...

(link)

ismail can

Üye
Tepki
8
3m iş güvenliği ürünleri satan firmalarda 18-25 tl gibi fiyatları var selamlar

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
@ismail can

Şaka gibi. 5-10 tl'ye gözlük var. UV korumalı, Polikarbonat diyor ama doğru mu yalan mı? Eğer doğruysa Ray-Ban, OAKLEY falan yüzde 1000 kar ediyor demektir. Bunca zaman sağlam kazıklar mı yedik.

Buradaki gözlükler alınır mı gerçekten aklıma takıldı. Siz kullanıyor musunuz?

Tepki
41
bende baktım şimdi gerçekten tipleri de güzel birkaç kere kullan at ama kaynak gözlüğü tarzı sanıyorum bunlar yani çapak falan fırlamasın diye ama yine de bakmak lazım

Çağatay TURHAN

Daimi Üye
Tepki
9
Bisiklet
Merida
arkadaşlar o gözlükler koruyucu gözlükler optik değerleriyok

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SeD4T Gösterdiğiniz gözlüğün içlerinde optik çerçevesi var mı bilmiyorum fakat xlc galapagos kullanıyorum, 3 farklı cam modeli ile kullanışlı kaliteli ve ucuzda bir gözlük. (modeli çok benzediği için önerdim bunu da inceleyebilirsiniz)

qtay

Daimi Üye
Tepki
361
İsim
Kutay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şimdi muhtemelen cevap alamayacağım bir soru soruyorum; günışığı veya hava durumuna göre değişebilir lensli gözlük kullananlar, diğer lensi nereye koyuyorsunuz? arka cepte kavisli lens korkutuyor biraz