Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Değişim ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında semihcelikoglu tarafından paylaşıldı.

1. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar tamamen acera donanımlı Amoeba Hussar a şu değişiklikleri yapsak sram 5.0 arka attırıcı, sram 9 lu dıslı, deore aynakol, deore on attırıcı, sram 4.0 vıtes kolları, tektro eclıpse fren kolları nasıl olur dersiniz? parçalar 2.el fakat oldukça temizler fiyat performans açısından yapılan masrafa değer mi?Bir de sram nasıl bir markadır? bu konuda hiç bir bilgim yok.Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sram, Shimano'nun dağ bisikleti segmentinde en büyük rakibi. Çok kaliteli ürünleri var, kesinlikle güvenilir. Hatta Shimano'dan önde olduğunu söyleyenler dahi var :).
    Bu değişim açıkçası ne kadar masrafa geldiğine bağlı olmakla beraber, 8'li sistemden 9'lu sisteme geçiyor olman bile aslında bir bakıma bu masrafa değebilir. 8'li sistemin vites geçişleri bana sert geliyor mesela, 9'lu sistemler dişli oranlarından dolayı bu geçişleri daha az hissettiriyor. Bu da her daim sürüş keyfini artırıyor ;).

semihcelikoglu bunu beğendi.
  3. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de ön attırıcı hariç tamamen sram kullanan birisi olarak çok memnunum. özellikle vites geçişlerindeki serilik kararlılık ve hız olarak.büyük konuşmayayım ama bir daha shimano kullanacağımı sanmıyorum. bir de güzel ön attırıcı çıkartırsa onu da değiştiririm herhalde

4. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sram X9 Trigger Shifter vites kolu ve X7 arka aktarıcı kullanıyorum.Daha önce Shimano Deore kullanıyordum.Sram'dan çok memnunum.Vites geçişleri çok seri ve kararlı.Yarışlara katılan birçok bisikletin de bu sisteme döndüğünü gözlemliyorum.Kısacası bir kullanıcı olarak tavsiye ediyorum,gerisi sana ve bütçene kalıyor.Hayırlı olsun...:in:

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ewet bende sram kullanıcısıyım daha önce shimano'nun xt modelını kullandım, şimdi ise sram'ın vites sistemlerini kullanıyorum, shimano'ya göre oranla daha iyi gecişleri var gercekten tafsıye ederım....

birde sram ön vites olarak geride kalmış olabılır ama yakında ön vites olarak bombasını patlatacagını haberlerını duydum
    SRAM X-O ULTİMATE

6. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar yukarıda saydığım donanımın sıfır fiyatlarını bulabileceğim bir adres var mı ?Bulamıyorum kafayı yiyecem sram ın adresinde de bu donanımı bulamadım.Eski modeller mi acaba?

7. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Semih elindekilerden o donanima gecis yapma derim. Sram X-7 falan olsa dusun derim ama bildigim kadariyla almayi dusundugun donanim eski model ve asagi yukari elindeki donanimla ayni ayarda. Gereksiz masraf yapmis olursun, senin icin ahim sahim bir fark ta yaratmayacak ta. Dedigim en azindan x-7 falan olur ugrastigina ve masrafa deger.