Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Değişik bir marka balata temizleyici buldum nasıl uygularım?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında morrisonhotel tarafından paylaşıldı.

1. morrisonhotel

morrisonhotel Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bahsettiğim ürün Valvoline marka başta würth yokmu falan dedim bu ithal falan dediler bunu aldım 500 ml 8 lira hollanda malıymış neyse bu spreyi nasıl uygularım zincire biraz sıktım fazla akıtmadı yağı sıkıp hemen silmekmi gerekiyor anlamadım birde benim disklere yağ bulaşmıştı sorun cıkarıyordu diske birde balataların olduğu yere sıksam zararı olurmu acaba

2. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu tür ürünler sıkıldıgı bolge oncelıkle temizlenir ! Daha sonra zincire vb. yere direk olarak uygulanır daha sonra 1-2 dk bekledikden sonra temiz ve kuru biz bezle silinir eğer silinmez ise o yağ orda kalır su ile temas eder ve kaş yapayım derken göz çıkabılır :)

Markaya gelecek olursak marka hakkında bilgim yok o konuda sizi aydınlatacak arkadaşlar yazacaklardır ;)

morrisonhotel bunu beğendi.
  3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Valvoline yurtdışında ünlü bir markadır. Ürünleri kalitelidir,gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.. ;)
    Bu balata temizleyicide diğer balata temizleyiciler gibi çok güçlü yağ çözücü etkiye sahiptir.. Eğer zincire uygulamak isterseniz size ilk tavsiyem zincir ,ile jantınız arasına kartondan büyük bir parça veya bir kaç kat gazete kağıdı koymanızdır. Çünkü balata spreyleri yüksek basınçlı aerosol içerdikleri için çok büyük basınçöla püskürtürler çözücüyü, dolayısıyla istemeden de olsa zincirinizden çözünen yağlar o basıncın etkisi ile jant yanaklarınıza veya rotorlarınıza bulaşabilirler.. Buda frenleriniz için istenmeyen bir durumdur..
    Jant ve rotorunuz için yukarıda bahsettiğim koruma mahiyetinde önlemi aldıktan sonra, mutlaka yere doğru olacak şekilde ve zincirinizin alt taraftaki bölümüne yani aktarıcınız ile aynakol dişlisi arasındaki bölgede spreyi 10-15 cm civarı bir mesafeden tam olarak sıkarak uygulayın ve aynı anda pedalı çevirip zincirin heryerinin temizlenmesini sağlayın.. Çok kullanmaktan korkmayın. Zararı yoktur. Zincirinizin tamamını basınçlı olarak temizledikten sonra kuru bir bez ile zincirinizin üzerindeki tortuları alıp daha sonrada mutlaka yağlamanız gerekiyor.. Bu işlemleri yaptıktan sonra zinciriniz tertemiz ve kullanıma hazırdır.. Aynı işlemi rubleniz için uygularken çok daha dikkatli olmanız gerekiyor çünkü göbeğinizin içine bu çözücüden sızabilir ve göbeğinizin içindeki yağın özelliğini yitirmesine sebebiyet verebilir.. Mümkünse rublenizi söküp temizleyin..

4. morrisonhotel

morrisonhotel Üye

Seviye:
    teşekkürler arkadaşlar fakat aklıma takıldı ön aktarıcıya yağ bulaşmıştı valvolinden sıktım rengini soldurdu rublede öyle olmuştu neden öyle yaptı acaba bi dahakine temizleyiciyi sıkıp basınçlı su püskürteceğim sorun olurmu acaba

5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Rengini soldurmasının sebebi bence geride bıraktığı hafif beyaz tortu.. Normalde nemli bir bezle sildiğinizde o tortu kısmı geçmesi lazım..