Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Değirmendere-İznik 23 Nisan 2010

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında FG42 tarafından paylaşıldı.

1. FG42

FG42 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    23 Nisan günü izinden istifade ile kendi çapımda Değirmendere'den İznik'e gitmek, o güzergahın nasıl olduğunu görmek istedim. Amacım bir günde İznik'e Şirinköy'ün arkasından gidip gelmekti. Ama bir arkadaşımın gelmek istemesi, ilk defa böyle bir yolculuk yapıyor olması ve bisikletinin durumunuda göz önüne alınca ancak İznik'e gidebildik. Ama arkadaşımı o bisikletle İznik'e geldiği için azminden dolayı kutluyorum. Foruma ilk defa fotoğraf yükleyeceğim becerebilirsem işte fotoğraflar.

Bu noktadan 100 m sonra sanki başka bir dünya şehirle hiç alakanız yok gibi

İşte 100 m sonrası
    Bu bölgede arıcılık yapılıyor galiba yol boyunca kovanlara rastlıyorsunuz.

Bu dere neredeyse İznik'e kadar gidiyor ve harika bir manzara sunuyor sizlere
    Bisikletlerde ayaklık olmadığı için her seferinde yaslayacağınız bir yer yoksa bu vaziyeti alıyorlar.:D
    Bu manzaraları görmek için fazla beklemeyin bence. Çünkü insanoğlu yok etmek için elini uzatmış bile. Bu bölgelere evler yapılmaya başlanmış bile.
    Yol boyunca bir kaç atlıya rast geldik. Sanki biz ona tuhaf geldik o da bize atla gezerken bence yani:)
    Güzergah boyunca hep yeşillik ve ağaçlar.

Bahar gelmiş ağaçlar çiçek açmış.

Bu küçük dostumuzdan yol boyunca bolca görüyorsunuz. Ben yıllardır görmüyordum bu kadar çok görünce şaşırdım.:eek:
    Güzel bir köprü ağaçların içinde inip bakalım dedik ama benim anladım kadarıyla domuzlar yüzünden çitle kapatılmıştı. Bir sonraki resimden böyle olduğunu düşündüm.

ve Sofalar Köyü'ne geldik.
    Sofular levhasından sonra sizi bu levha karşılıyor.

Bu böcek arkadaşımzda orda bize bakıyordu. Türün bilmiyorum belkide ben keşfettim:D ama ilginç bir şekli var.

Yol boyunca bolca gördüğümüz kaplumbağalardan biri daha.
    Senaiye Köyü'ne de gelmiş bulunuyoruz ve asıl zorluk şimdi başlıyor. Senaiye'den sonra sürekli dik bayır çıkışı var neredeyse Mecidiye Köyü'ne kadar.

Karşıdaki yol Karamürsel'e giden yol en azından ben öyle düşünüyorum.
    [​IMG]:D

Ağaçların hep gökyüzüne doğru büyüdüklerini düşünürdüm bu fotoğraf yere paralel büyüyebileceklerini gösteriyor.:D
    İnsanoğlu burayı bile bu hale getirmeyi başarabiliyor tebrik ediyorum.:boese157: Güzergah boyunca daha çok gördük ama hepsini koymanın bir anlamı yok.
    Bu boruların ne için olduğunu anlayamadım. Bilen vardır muhakkak yazarsa bilmeyenler öğrenmiş olur. Öyle boş yere konmamıştır herhalde.:rolleyes:
    Ve İznik Gölü göründü. Bundan sonra sürekli iniş var. Ama sakın hız denemesi yapmayın sonunuz benim gibi olur. 60 km ile giderken virajı göremez kendinizi ağaçların içinde bulursunuz. Kolunuz ve bacağınızdaki sıyrıkların acısını çekersiniz. Neyse ki o hızla o kazayı çok ucuz atlattım.
    İznik'e de ulaştık. Ama asıl sorunların büyüğü yeni başlıyor. Değirmendere'ye son araba 17.30'da biz 19.00'da vardık. Mecbur Yalova otobüsüne biniyoruz.
    Neyse ki bisikletler konusunda büyük bir sorun yaşamadık şoför sorun değil arkaya koyarız dedi. İşte bisikletlerimiz.:D

Yalova'ya ulaşıyoruz fakat İznik'te sorun olmayan bisikletlerimiz burada büyük sorun oluyor firmalar yerim yok deyip almıyor. Neyse boş bir araba geliyor bagajına yerleştiriyoruz. Ama aksilikler peşimizi bırakmıyor çantamı terminalde unutuyorum ve herşeyim çantamda otobüsten inip tekrar terminale gidiyorum (otobüs gelmediği için koşarak gitmek zorunda kalıyorum) neyseki çantam bankın üzerinde kuzu gibi yatıyor hiçbirşey olmamış. Olan vakite oluyor eve ulaştığımda saat 23:30 olmuştu. Ama herşeye rağmen oraları görmenizi tavsiye ederim.

NOT: Giderseniz erzağınızı yanınıza alın yolda İznik'e kadar yemek yiyebilecek biryer olmadığı gibi bakkal bile yok. Suyu sorun etmeyin bol bol hayrat var.

2. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel bir tur olmuş.resimler çok güzel ama keşke o güzel doğaya insan eli değmese...

FG42 bunu beğendi.
  3. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarına sağlık güzel ve heyecanlı bir gezi olmuş!

FG42 bunu beğendi.
  4. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    paylaşımınız için teşekkürler.

FG42 bunu beğendi.
  5. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba.Güzel tur olmuş ayaklarınıza sağlık.paylaşım ve çekilen güzel fotoğraflar için teşekkürler.

FG42 bunu beğendi.
  6. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:
    Yeşilin hemen her rengi, akarsu vb. Ayaklarınıza sağlık..

FG42 bunu beğendi.
  7. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tebrik ediyorum sizleri.Önemli olan cesaret ve yol arkadaşlığı.Fotolar ve paylaşım içim teşekkürler

FG42 bunu beğendi.
  8. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Doğayla iç içe bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık ;)

FG42 bunu beğendi.
  9. ugur.2034

ugur.2034 Kıdemli Üye

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler

10. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Paylaşımınız için teşekkür ederim. Bende bu gün Yalovaya geçip İznik gölüne gidip geldim.

11. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Güzel bir tur ve sıcak bir anlatım, fotoğraflarınız da aynı güzellikte.
    Paylaşım için teşekkürler.