Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

deep section rim ne kadar önemli

Konu, 'Triathlon' kısmında scientist tarafından paylaşıldı.

1. scientist

scientist Üye

Seviye:
    Bu yıl yapılacak alanya traitlonuna katılmayı planlıyorum.
    tecrübeli arkadaşlara danışmayı istediğim ise acaba bisiklet etabında,aerodinamiyi etkileyen ve yükseklikleri 30-60 mm arasında değişen çemberlere sahip jant setlerinin performansa olan katkıları nedir?
    Sanırım bu çemberleri kullanabilmek için yan rüzgarların çok olmaması gerekiyor. Bu yarışta draft'ın serbest olduğunu da sanırım hesaba katmak gerekiyor.
    Buradaki diğer kaygım da, yüzme etabından sonra peşlerine takılacak bir grup bulabilir miyim? 28-30 dakika arasında bir sürede denizden çıkabilirim diye düşünüyorum. Tecrübe sahibi arkadaşların yanıtlarını merakla bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bahsettiğiniz jantlar alanya yarışında sıkça kullanılıyor. Yani yan rüzgarlar çok kuvvetli değil. 28-30 dakika da sudan çıkıp grup bulabilmeniz ancak non-elite kategorisi için geçerli.

Ve Non-elitlerde yarışan 40-ve 50 üstü çoğu yabancı sporcu bu kategoride koşuyor. Bu yarışmacıların özellikleri yüzmelerinin zayıf fakat bisikletlerinin çok kuvvetli olması.

İyi bir grupla bisiklet etabını 1 saat civarında bitirebiliyorsunuz...

scientist bunu beğendi.
  3. scientist

scientist Üye

Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
    Önerebileceğiniz bir teker seti var mı?
    Türkiye'de ya da yurt dışında bulunabilen bir jant seti olabilir. Maksimum verebileceğim miktar da 750 - 800 ytl.