Dede Yadigarım bisan mountain cat

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hocam şuan benimkinde fren bile yok gerisini siz düşünün. Şuan elimde bununla birlikte 4 adet bisiklet var ve bunların 2 si proje açıkçası bu mauntin en sona atılmış durumda bir bahtsız arkadaş.Önce diğerlerini halledeyim sonra buna adam akıllı ayar çekeceğim :D Ama aklıma birkaç fikir geldi, bütün etiketleri temin edebilirseniz eğer yada istanbul da etiket basan yerler vardır, oradan temin edin. Üzerindekileri çıkartın ve pasta cila yapın bu boyayı daha güzel yapacaktır malum arabalardan biliyoruz. Sonra o etiketleri gönlünüzce yapıştırın.Ki bazı bisikletler öyle çok farklılaştırmaya müsade etmez bu da onlardan biri. Mümkün olduğunca orjinali olması daha hoş olur.Dikkat ettim lastikleriniz baya bi yıpranmış değiştirseniz sürüş güvenliği açısından ve yol tutuşu bakımından daha güvenli ve verimli olur.Arada gezerken dikkatimi çekti bu lastikleri kullanabilirsiniz dikkat çekici olabilir.
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
Dedikleriniz olabilir arka lastik işte ben bisikleti bildim bileli takılı orjinl lastik bitmiş dedem onu taktırmış ön lastiği orjinaldi paladı yeni taktırdım 9 ay filan oluyor işte ama tabikide bisikletle %100 performas vermez şehir içinde sürüyorum dağa çıkmıyoru ama en iyi aksesuarlar takmak istiyorum lanba bagaj vs. Ler işte tavsiye ettiğin varmı tabi bisiklete yakışacak

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
İyi günlerde pedallayın ihşallah, eskilerin sürüş keyfi bir başka olur

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hocam sen o zaman sen büyük bir bisikletçiye git oradaki aksesuarları hem görürsün hem satıcının fikride yol gösterir.Yani bagajların bir çok çeşidi modeli var biri yakışır diğeri yakışmaz.Biraz gezmen iyi olur senin için.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Dedeler, amcalar, halalar! Neler oluyor yahu? Ben bu bisikletin piyasaya çıktığı günü biliyorum ve ben o kadar yaşlı değilim. :D Sanki medeniyet öncesi bir eserden bahsediyorsunuz. Sizlerin yüzünden kalkıp aynaya baktım! Bisan' ın ürettiği sağlam en alt grup bisiklet di o. Dağ, taş, kaldırım, toprak demeden sürülebilen ama konforu pek olmayan bisikletiydi. Elbette her kişide bisiklet olmayınca o tarihlerde hele birde bu kırmızı rengi varsa tadından yenmezdi. LAKİN o kadar eski değil! Lütfen mesajlarınıza amca dayı hala hele ki DEDE eklemeleri yapmayınız. :)

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
Serdar Valla Bu Bisikletin nerde Üretilmiş ne olmuş ne olmamış Hiç bişey bilmiyorum Yani Yalan vs. yok dedem de genç ken sürmüş demiyorum işte bundan 3 sen önce filan dedemden aldım işte alındığı günden 3 sene öncesine o evde durmuş artık kaç sene Ama amcamdan halamdan daha çok dedem sürdü Onu %100 biliyorum

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
Bende Düşünüyorum Buna Aslında Şöyle şikilli Şimdiki MTB lere takılan Parçalardan güzel duran Aksesuarlardan takmak istiyorum

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
İlk olarak Hız ölçer Taktırmak istiyorum

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@aziz emre öztürk

:) Şimdi oldu :) 95 - 96 yazında ilk olarak piyasaya sürüldü. Ben o zamanlarda 16 - 17 yaşındaydım. Uzun mesafeleri sadece keyif için katederdim. Babam eve getirdiğinde çok sevinmiştim. Hemen iki tur bindim ve yıllık biriktirilen gazete parası kadar bir tutarın üzerine bir ay fazla gazete tutarı kadar fiyata 2 saat sonra satmıştım. :) Ertesi gün de üzerine biriktirdiğim tüm servetimi (Harçlıklarımı) ekleyip Bisan Montana STX-RC komponentli ilk profesyonel bisikletimi almıştım. Babam fark ettiğinde oğlum nasıl bisiklet? Güzel mi? Dediğinde ben Bisan Montana ya biniyordum. Çok güzel baba teşekkür ederim derken Annem gülüyordu babamın arkasından :)

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
Herkezin bir anısı var bu bisikletle

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
İlk olarak çamurlık ve Hız ölçer taktırcam Veya sizce ilk Olarak sizce ne Öncelik vermeliğim bana kalırsa uygun ve güzel ön ve arka çamurluk aynı zamanda güzel bir hız ölçer

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
:) bugün bisikletçiye ayar çektirdim

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.104
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
21 (153).jpg

Sizin bahsettiğiniz BİSAN-İHLAS yanlış hatırlamıyorsam gazete kuponuyla verilmişti bu modellerin ardından. 1992 yılında babam karne hediyesi olarak almştı,boyum çok kısa olduğu için seleye oturamıyordum,ayakta kullanıyordum.Her akşam temizler bir güzel parlatırdım.O dönem arkadaşlarımda Bianchi (daha klastı) ya da Beldesan vardı. Beldesanlarınsele altında çantası olurdu ona çok imrenirdim.:komik: Çok aramıştım ama şimdiki kadar ürünleri elde etmek hemen hemen çok zordu.Bunların yanı sıra pinokyo ve bmx ler de vardı ,dediğim gibi bu kadar çok marka yoktu ama kaliteli olurdu hepsi de..En güzel hediyeydi ve öyle de ..hala ayakta ; aktarıcı,frenler, göbekler, maşa her şeyiyle orjinal.:) Aradan o kadar zaman geçmesine rağmen ve çok kullanmama rağmen jantlarda paslanma filan hiç olmadı.2003 lerde yanlış hatırlamıyor isem selesi ve sağ vites kolunu değiştirmiştim.Bir çok kez Erciyes' e pedalladığımı ; Kayseri' nin altını üstüne getirdiğimi anımsarım.90 ' lar unutulmaz..!:)

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Hatılıyorum bunu çok küçükken yazlıkta vardı. Boyum yetmez bisikleti yere yatırır pedala basar gitmeye başlayıp dikleşince oturabilirdim anca :) Frenleri de tutmazdı her bindiğimde denize uçma tehlikesi ile yüz yüze gelirdim :D

• Beğen
Tepkiler: air28-3

FARGO

Aktif Üye
Tepki
455
Bisiklet
Geotech
1996-1998 arası yoğun bir şekilde kullanmıştım. Kırmızı renkli olanından. Üniversiteyi kazanıp da il dışına gidince bağım kopmuştu kendisiyle. Çatı arasında buldum 2 ay önce. Berbat etmişler aleti ama kadro sağlam. Kısmetse yazın yürür hale getirmeyi düşünüyorum. Düşündüğümü gerçekleştirebilirsem buradan paylaşırım sizlerle artık.

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.104
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) kadro çok sağlam evet.Beklerim resimleri,ben de hafiften tura çevireceğim.(Lastikleri biraz inceltip çamurluk filan, bagaj takayım diyorum.) Sürekli yol kullanıyorum gönül bazen dağ,bayır arzuluyor. Şöyle semaverimi alıp emektarla birer çay içmek istiyorum açıkçası.. :D

FARGO

Aktif Üye
Tepki
455
Bisiklet
Geotech
@air28-3

Şöyle bir sıkıntı var yalnız bende. Ben Ankara'da yaşıyorum, bisiklet ise Ordu'da. İzinlere gittikçe elden geçirmek zorundayım. Bu yüzden epey zamanımı alacak gibi. Kadro boya istiyor çünkü.

Tepki
0
İsim
Emre
Bisiklet
Bisan
1 ay önce kömürlükten çıkardığım bisan mountain cati güzel bir tamir ettirdim. Fakat ben bisikletin ön maşası amartisörlü diğer mountain catlerde amatisör yok neden acaba bilen var mı?