Dede Torunu için 1100 km pedal çevirdi

Scudo

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
http://images.bursadabugun.com/haber/2015/08/03/570882-76-lik-dede-asker-torunu-icin-bin-100-km-pedal-cevirdi-55bf876ac84ee.jpg

İzmir'in Ödemiş ilçesinde ikamet eden ve küçüklüğünden bu yana bisikletini elinden düşürmeyen 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ordu'nun Ünye ilçesinde askerlik yapantorunu Saadettin Sevin'i görmek için bisikleti ile 3 Temmuz'da İzmir Ödemiş'ten yola çıktı. Bu sabah saatlerinde Ünye'ye ulaşan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, ÜnyeCezaevi'nde vatani görevini yapmakta olan torunu Saadettin Sevin'e kavuştu.
"HİÇ YORGUNLUK HİSSETMEDİM"
Yollarda yaşadıklarını ve Ünye'ye nasıl ulaştığını anlatan 76 yaşındaki NureddinGönülal, "Torunumu görmek için Ramazan ayının 16. günü yola çıktım ve o günden bugüne kadar devamlı olarak kabirleri ziyaret ederek, çeşmelerden su içerek yolları adım adım kat ederek buraya kadar geldim. Allah'ım beni torunuma kavuşturdu. Yolda inişlerden yokuşlardan geçtim, dağlardan denizlerden geldim, hiç yorgunluk çekmedim. Sanki bir yaprak gibi memleketten uçup buraya konmuş gibi oldum. Daha evvel aynı şekilde Çanakkale'ye 4 günde gittim. Acemi birliğinden izne geldi torunum yine aynı şekilde 4 gün 4 gecede geri döndüm. Daha sonra torunumun tayini buraya çıktı. Ben de buraya gelmeyi hayal ettim. Bana herkes Çanakkale yakın ama Ordu uzak, bu olmayacak iş dediler. Çıktım yola ve çok şükür bugüne kavuştum. Buraya gelirken Samsun'u geçtikten sonra 175 km fazla gitmişim. Sora sora Bağdat bulunur derler. Ben de sora sora pazartesi sabahına burayı buldum, torunuma kavuştum" dedi.

kaynak:(link)

biz de binlerce lira harcayıp şehir içi dolanalım, yokuşsuz yol seçelim, bilmem ne... böyle adamlara gıcık oluyorum. nazarım deymesin :)

• Beğen
Tepkiler: Cenk_

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
100 km yolu bile, hiç yoktan iyi bir bisikletimle gitmeye üşenirken, dedemizin yaptığı bu tur insanı utandırıyor. Umarım belediye iyi bir bisiklet alır kendisine. Maddi durumum iyi olsa, hiç düşünmeden bir Koga hediye ederdim :)

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
Vay benim dedem, boğazım düğümlendi haberi okurken. Allah Mekkeyi de nasip etsin sana Cenneti de. Tertemiz kalbinden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymamış.
Karbon kadrolar, vites sistemleri, tur lastikleri, özel seleler, strava günlükleri...... Hepsi yalan oldu şu an gözümde.
Keşke imkanım olsa da bu dedemle birlikte ben de pedallayabilsem Mekke'ye.

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Maşallah, bu yaşta bu bisikletle bu sıcakta helal olsun. Dedem tam eski toprakmış.

• Beğen

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boyle dedeler elleri opulur sapka çıkartılır, ve ustune fazladan 175 km mesafede ileri gitmis yanlislikla ,sonra sora sora bagdat bulunur misaliyle torununun yerini bulmus eli opulesice dedemiz artik o bizim, bisiklet forumun dedesi olsun kendi bilmesede oyle yasatalim.

• Beğen
Tepkiler: hakan64 ve Cenk_

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
Eskilerin yediği , içtiği , soluduğu herşey doğal. Sonuç ortada , helal olsun

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet arkadaşlar dedenin bize gösterdiği çok önemli bir şey var. bisiklet bisiklettir... önemli olan onun üzerindekinin kalitesidir.

dedenin sürdüğü bisiklet çok da kötü değil. pedalı çevirince gidiyor işte. hatta biraz güçlüyseniz hız da yapabiliyorsunuz.
tek sıkıntısı çabuk yavaşlıyor olması. ama gerçekten taş gibi bisiklet

o değil de hepimiz de hemen bisiklete bakmışız. :(

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çadır direklerinide üst boruya bağlamış.

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetsunu
Onların ne olduğunu çözememiştim. Çadır direği imiş demek ki. Bravo dedeye. Bisiklet firmalarından düzgün bir bisiklet armağan edilmesini hakkediyor bence. firmalar cumhurbaşkanına bisiklet yapıncaya kadar böyle bisiklet sevdalılarına bisiklet armağan etseler daha fazla reklam yaparlar

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Su geçirmez çadır, vücut sıcaklığını dengeleyen forma, scwalbe lastikler, ultegra vites sistemi, doğru ruble seçimi... çok zor olmamıştır yolculuğu. maşallah demek düşüyor bizlere sanırım.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz önce okudum haberi: (link) 756 yaşındaki dedeciğim atlamış çelik bisikletine basmış Ödemişten Orduya. Ne karbon ve ultegra set, ne kondisyon ne yaş abi. İnsanın içinde olsun yeter ki gerisi hakikaten bahane.

Edit: ana konuyu fark etmeden açtığım konu ile birleştirildiği için böyle oldu...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dün görmüştüm bu haberi ben de. Amcam ya, idolüm oldu bir anda.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti