Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dede bisikletini canlandırma herkezden yardım. :)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Hüseyin Demirel tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar bugün terkedilmiş bi şekilde duran eski bir bisikleti diriltmeye karar verdim model ve markasını bilemiyorum Raleigh olabilceğinden şüpe ediyorum ve onun gbi parçalarla adam etmek istyorum öncelikle bisikletin boyanması ve parça desteği sağlıyabilcek arkadaşlara sesleniyorum :) fikirlerinize ve görüşlerinezeaçığım birazdan resimlerini yükliycem

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Eskici ve gok bunu beğendi.
  2. Hüseyin Demirel

Seviye:
    yokmu yardım edebilicek birileri.

3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Resimlerin çok yavaş açılıyor kimse o kadar beklemez.

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Ayın 10 undan itibaren Eskişehirdeyim eğer merkezi bir yerdeysen yardımcı olmaya çalışırım. Fotograflar Murat Çolakoğlu'nun da dediği gibi çok geç açılıyor başka bir yere yükleseniz daha iyi olurmuş. Kısa ve pratik bir yorum gerekirse de çok işin var bu bisiklet 70'lerden öncesi olmakla, hatta 60ların bile başına dayanıyor gibi. Raleigh kısmında da hemen bir kanıya varmamak lazım. Genel olarak tolu ve kaliteli lug-pantol işçiliği de ortada. Ama yine de daha detaylı ve grensiz açık hava fotografları varsa daha da yardımcı olabilirim.

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ben resimlere bakabildim. Bütün parçalar tamamen paslanmış. Harcayacağın emeğe ve paraya yazık derim.

6. Hüseyin Demirel

Seviye:

doğan eskişehirdeyim ömerağa merkeze yakın fotorafları birde makineyle dışarda çekmeli sence ne dersin toplanmalımı ?

gok bunu beğendi.
  7. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Benim fikrimi sorarsan bir bisikletin kadrosu ağır tamir görmedikten sonra her türlü toplanabilir, yeter ki buna değer nitelikler barındırsın. Senin elindeki bisiklette toplanabilir. kadronun Head-tube başta olmak üzere luglarına kaadr fena durmuyor.

gok bunu beğendi.
  8. Hüseyin Demirel

Seviye:
    napmalı nerden başlamalı eskişehirde eksikleri tamamlamalı

9. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Fotoğrafları yeni görebildim. Raleigh olduğunu sanmıyorum, marka konusunda önemli bir ipucunu da ayna dişli verecektir. O senelerde çoğu markanın kendine özgü bir ayna dişlisi oluyordu. Bununkinde de değişik bir amblem var, büyük ihtimal kapsamlı bir araştırma sonucu markasını belirleyebilirsiniz. İlginç lug'lar da bu konuda kesin yardımcı olur.
    Kadro işçiliği çok kaliteli olmasa da vasatın üzerinde. Fork crown ve headlug'lar hoş! Sene konusunda Doğukan'a katılıyorum..
    Sonuçta Türkiye için konuşursak çok sık görülmeyen tipte bir bisiklet, vaktiniz bolsa ve meşgale arıyorsanız toplamaya değebilir.. Çoğu hayati parça paslı olsa da yerinde, ama hepsi de tek tek özen istiyor. Ve çoğu diğer parçayı da zorlu uğraşlar sonunda temin etmeniz gerekecek. Sonuçta orjinal veya orjinale yakın şekilde restore edeceğim diyorsanız çok fazla emek, vakit, araştırma ve para istiyor. Mantıklı bir proje olmasa da sonuç tatmin edici olur.
    Orjinal parçalarla toplamayacağım derseniz de bir manası yok, uğraştığınıza değmez, baştan hiç girmeyin derim.