Decatlon ve İniş bisikletleri

Tepki
14
Selam arkadaşlar dün akşam decatlona uğradığımda iniş bisikletlerinin satıldığını gördüm (link) normalde fiyatların 3000-4000euro'larda gezindiğini biliyorum bu bisiklet için nasıl bir yorum yapabilirisniz mesela bunu alıp amortisörlerini değiştirebilip daha iyi birşe takabilirmiyim

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
3000 - 4000 liralik bisikletlerlen kiyasliyamasin, cünkü cok düsük bir kalite. O fiyata iyi bir hardtail almani tavsiye ederim. Bu Fiyatdaki ve kalitedeki fullylerden istedigin performansi alamasin ve güvenilir olmaz. Yinede siz bilirsiniz.

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Dekatlondaki bisikletler süpermarket bisikleti. Yani görüntü aldatmacasından başka bir şey değil. Bu bisiklete upgrade yaparsan parana ve zamanına yazık edersin.Eninde sonunda kırılır gider çöpe. Onun yerine 3000- 4000 küsür tl civarlarına iyi bir ikinci el dh-fr alman daha mantıklı olur.Bütçem dar dersende Dj ile başla.Arazide de en azından ufaktan birşeyler yaparsın.

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Bu bisikletler gerçek FS (full süspansiyon) ve DH (downhill) bisikletlerin benim tabirimle çakma yani halk sınıfına indirgenmiş olanlarıdır.Markaya ve komponentlere diyecek bir şey yok.Eğer gerçek bir FS veya DH sahibi olacaksan bu o bisikletle olmaz.En azından Giant FX sınıfı bir bisikletin olmalı ve de paranın karşılığını da almış olmalısın böylece...Özgür bu işin bilenlerinden olduğu için doğru söylüyor fakat o sınıf bisikletler daha fazla paraya bakar...