Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon'dan üzücü gerileme (marmara forum)

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında furkan.zaman tarafından paylaşıldı.

1. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Herkese merhaba , aslında decathlonu çok severim fakat getirdikleri yeni duzen ve son yaşadığım olay beni çok üzdü .
    Screenshot_2016-03-23-09-21-48.png

Ozellikle hafta ici magazanin bos oldugu saatlerde iceride bisikletim ile dahi gezebiliyordum . boyle keskin bir donus olmasi bana gereksiz geldi . kendi sattiklari kilitlere bile yazmislar en fazla 15 dklik parklarda kullanima uygundur falan diye , disarisi kesinlikle guvenli degil bisikletler icin.

2. FatihC.

FatihC. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yaşadığınız olay nedir ?

3. furkan.zaman

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Tamda onu ekliyordum :)

4. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kötü bir gerileme olmuş
    İzmirde ki arkadaşlara sormak istiyorum. Balçova ya da Gaziemir mağazalarında bisikletle içeri girebilme ya da bisikleti güvenliği mağazaca sağlanmış bir alana bırakma gibi bir hizmet var mı ?

5. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    böyle bir hizmet samsun decatlonda hiçbir zaman olmadı

6. nuruasakir

nuruasakir Forum Bağımlısı

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bakırkoy marmara forumda vardı ama gecen ay kaldırmışlar maalesef aklım dışarda geziyorum mağazayı

7. furkan.zaman

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    @fıraty. Bende samsunluyum gecenlerde gittim magazaya evet orada boyle bir hizmet yok , istanbuldaki mall of istanbul magazasindada boyle bir hizmet hic olmadi ama rica edince bisiklete iceride uygun bir yer buluyorlardı . bebek arabasini magazaya alabiliyorlarsa bisikletide alabilirler .bu yaptıkları açık bir sekilde yanlış diye düşünüyorum .

baracuda9, mariokaldato ve Hamit.Ç bunu beğendi.
  8. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    :)
    Seviye:
    Merter Decathlon "decathlon Türkiye genel müdürlüğüdür" ama her ne hikmetse son zamanlarda burada hizmet anlayışı hızla dibe vurmakta, bu konu ve bir kaç sıkıntıyı Fransa ya kadar yazdım ve gerekli işlemler başladığına dair geri dönüş oldu ama sıkıntılı durum hakkında ısrarlarım devam edecektir.

Decathlonda en büyük sıkıntı içeriye giren müşteriler potansiyel hırsız diye gözlemleme proglemidir ki çok ağır dille ve ısrarla bunun altını çizdim ve müdahale etmelerini istedim.

Furkanın dediği ise bizim yalaka yöneticilerden birinin icatı olmuştur. Bu konuda da ısrarla sosyal medyada yazılırsa en kısa zaman da bu konuyuda düzeltirler.

Bisikletleri içeride güvenli alana almak akıllıca uygulamaydı.

M. Mert Babayiğit ve mariokaldato bunu beğendi.
  9. nuruasakir

nuruasakir Forum Bağımlısı

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merter decathlon mağaza anlayışı decathlon firmasının mağaza politikasıyla alakası yoktur.evim cok yakın uğruyorum sürekli reyondaki personeller işgüzar davranışlı.m beden bisiklet deneyebilir miyim ? (kendime bisiklet arıyorum) yasak denildi.macth 720 seri sonu bisiklet fiyat 2500 tl ağırlık ne kadar diye soru sordum 12.5 kg dedi mümkün değil dedim onun aynakolu cok agır cevabını verdi.defalarca müşteri hizmetlerini mesaj atmama rağmen hiç geri dönülmedi.bir şey lazım olursa alıyorum geri çıkıyorum elemanlarla hiç muhatap değilim.

10. avkebele

avkebele Hiç

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklet parkıyla ilgili ben de bir mail atmıştım. Cevap olarak daha iyi bir parkın getirileceğini söylediler. Buyrun bu da ilgili mail;
    Screenshot_2016-03-23-11-43-02_1.jpg

11. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    Her iki yanıtta fark var. Zaten bu firmanın müşteri hizmetleri diye bir birimi yok. Tam manasıyla kölelik düzeni gibi çalıştırılıyor burada çalışanlar.
    Yarım zamanlı çalışanlar çoğunlukta.Geçenler 800 tl alan bir çalışanla sohbet ederken "abi buradan bisiklet alınmaz" demesi aklıma geldikçe gülüyorum.

Bence Decathlon tırtlıyor.

mariokaldato bunu beğendi.
  12. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Asusmune içeriye giren müşterilere potansiyel hırsız gözüyle bakılmıyor, ama hırsızlık vakaları bolca oluyor ki başıma benim de bir olay geldi.

aldığım gözlük kabının içi boş çıktı, adamlar içindeki gözlüğü araklamış, kabı yerine koymuşlar. daha sonra mağazaya gidip durumu anlattığımda hemen de yardımcı oldular. bugüne kadar decathlon her zaman memnuniyetimi sağlamıştır benim. yeri geldi ön tekerin mandal somununu kaybettim atölyeden verdiler, yeri geldi bisiklet fiyatlarıyla ilgili önden bilgi verdiler. yurdum insanı gıda maddelerini mağaza içinde yiyor, toz besin desteklerini soyunma kabinine girip boşaltıyor, mağazanın da buna karşı önlem alma hakkı bırakın da olsun, bu insanları potansiyel hırsız olarak görmek demek değildir. öyleyse bile, bunu bizim insanımız sağlıyor yine.

bisiklet park yerine gelirsek, bunca zamandır hiç kullanmadım, haberim de yoktu. iki farklı mail var ortada, ikinci verilen daha bağlayıcı, muhtemelen bilgiyi veren kişi süreç konusunda daha bilgili.

decathlon tırtlıyor mu, buradan bisiklet alınır mı tartışmalarına girmek yersiz. x9 arka, x7 ön aktarıcılı, manitou havalı maşalı, db3 frenli bir bisikleti bana 2400 liraya alma fırsatı veren mağaza için "bisiklet alınmaz" diyen çalışanı dikkate almam ben.

13. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    Hırsızlık Dünya'nın her yerinde var ama hırsızlığı önlemek ve gereken önlemleri ve güvenlik tedbirlerini almak firmaların sorumluluğudur.
    ama vahşi kapitalist düzende maliyetleri kısma adına en sert tedbirleri alma yerine birazda hırsızlı önleme tedbirleri almaları çok daha yerinde olacaktır.

Bunun için tüm ürünler emniyetli kutulara konulur
    Fm verici tüm ürünlere eklenir ( ama maliyet kısma adına bundan bile imtina ediyorlar )

Daha çok şey var ama yeri zamanı değil, ben bireysel olarak en ağır şekilde yazışmalarımı zaten yapıyorum.

Benim görüşleri kimseyi bağlamaz, buda benim düşüncem.

Yeri gelmişken outlook ürünler değil de normal ürünlerde artık ( bisiklet için ) fiyat avantajı kalmadı, zaten marka değeride yerlerde sürünüyor.

Almanların Tchibo, Aldi neyse, Türkiye'nin Bim neyse bu Fransız firmasıda aynı kategoridedir. TIRTLIYOR YANİ.

ömer mustafa anuk bunu beğendi.
  14. amoush00

amoush00 Çiğdemli2tekerleri kurduk balgat çiğdem odtü

Adı:
    Emrah Çetintaş
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Decathlon'a bu konuda ben de yazı yazmıştım istek ve şikayet kutusuna. Bana da bu konuda AVM yönetiminin sorumluluğu olduğu felan filan cevap yazmışlar.. Ben de bırakmam dışarı.. Anında paket ederler.. Sanırım zamanında bir kaza yüzünden bisikleti içeri almıyorlar. Kendilerini de bir bakıma haklı da buluyorum. Çözüm de beklerdim..

15. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Asusmune ocak 2015'te doların bugünkü kura göre 50-60 kuruş daha ucuz olduğunu düşünürsek, bahsettiğim bisikletin indirimsiz hali 2999 lira iken, şu anki yeni sezon fiyatı da 2999 lira. rockrider 8.3'ün 2014 fiyatı 2999 lira iken, eşdeğeri rafal 740'ın 2016 şartlarında, döviz kuru bu kadar yükselmişken, halen 2 yıl öncesinin fiyatına satılıyor olması size göre fiyat avantajının kalmadığı anlamına mı geliyor? üzerine, sezon sonu indirimleriyle yine 2500 civarı bir fiyata kadar inecektir ileride.
    kaldı ki aldığım dönemin hemen öncesinde, 2014 şartlarına göre 3000 liralık fiyat üzerindeki bileşenlere göre gayet uygun gösteriliyordu.

benim amacım sizin memnuniyetsizliğinizi gidermek değil, daha önce de birden fazla sefer decathlon'la ilgili fanatizm boyutunda eleştirel mesajlarınızı görmüştüm. istediğinizi düşünmekte serbestsiniz, yalnız fikirlerinizi mutlak doğrularmış gibi ifade ederseniz bana da karşıt fikir belirtme hakkı doğar, çünkü dediğinizle tam ters doğrultuda düşünüyorum.

16. amoush00

amoush00 Çiğdemli2tekerleri kurduk balgat çiğdem odtü

Adı:
    Emrah Çetintaş
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    @Asusmune kaliteyi iyice düşürüp fiyatlar da yükseldi dediğiniz gibi.. Ben de eskisi kadar pek alışveriş yapasım gelmiyor. Sanki en düşük kaliteyi koyuyorlar artı biraz birşeye benzeyen ürünü pahalı oluyor.. Farkında mısnız? Bir ara 5 tl 10 tl ufak ufak acayip fiyat arttırdılar..

Hamit.Ç bunu beğendi.
  17. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    Hayatım boyunca hep sorgulayan olmuşumdur, bu da benim yaradılışım.
    Onların ne sunduğu benim için zerre değeri yoktur, isterlerse bedava dağıtsınlar ( ki ciddi fiyatlara satılıyor made in China ürünleri ) Benim değerlendirmem satış dönemi ile alakalı değildir, satış sonrası için dir ( ki verilen ücret bunun içindir )

Sizi bilmem ne ler yaşadınız ama muhakematım sağlamdır ve teraziside iyi tartar. Bu firma çalışanları yarım gün çalışanların çoğunluğundan oluşur ve tecrübeleri sıfırdır. Ürün de sıkıntı çıktığında bu arkadaşlar gözle kontrol edip ahkam kesmektedir bu o arkadaşların kabahati değil Sözde yönetemeyenlerinin ayıbıdır. Siz memnunsanız sizin adınıza memnun oldum ama bisikletleri iğrenç ( bence )

furkan.zaman bunu beğendi.
  18. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    En son İzmir Balçova mağazasında birkaç gün önce hala duruyordu park yeri. Hatta 3-4 bisiklet vardı. Mağaza giriş kapısının dibinde bu park yeri. İlk fırsatta bisiklet park yerinin durup durmadığına bakacağım.

caner ünsal bunu beğendi.
  19. JustASimpleNub

JustASimpleNub ישוע

Seviye:
    Ben de Ankara'da ki decathlona bisikletle girecektim güvenlik izin vermedi. Mecbur eve geri döndüm güvenemedim dışarıda bırakmaya

20. yaboga

yaboga Kıdemli Üye

Adı:
    Ergün Altmış
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    çünkü o benim bebeğim diyosun yani :D

furkan.zaman bunu beğendi.