Decathlondan aldığım Thule 9103 taşıyıcıda somunlar eksik çıktı..

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 arabam var. ikisi içinde Thule 9103 öneriliyor (gerçi birinde spoiler olduğu için kullanamayacağız ama lazım olursa spoileri sökerim)
Decathlon Merteri aradım cumartesi Thule 9103 var mı dedim . Şu an 3 tane var dediler.
Karşıdan Pendikte meşakkatli bir yolculuk sonunda ulaştım.
Gittiğimde 4 adet 9104 2 adet 9103 vardı ( ya yanlış bilgi ya biri satıldı )
2 9103ten biri tam açıktı. diğeri açılmış ama bantlanmıştı.
Elemana sordum bu sonradan kapatılmış eksik gedik yoktur değil mi dedim. Yoktur abi dedi.
Aldım eve geldim.
Oturma odasına bir battaniye serip parçaları söktüm montajı yaptım . 15 dakikada olur deniyor ama ben biraz kabiliyetsizim tam 45 dakika sürdü. Ama en son farkettim ki 8 mm lik iki somun eksik. Battaniyeye ardım yerleri aradım odayı didik didik ettim kesinlikle 2 somun eksik..

Zaten parçalar ufak bir decathlon poşetine doldurulmuş ve bantlanmıştı. Ürün ya teşhirden çıkma, ya da garantiden geri dönme ama hiç bir parçada çizik veya kullanılmışlık ibaresi yok.
Dün akşam nalbura gidip 2 tane somun almak zorunda kaldım.
Yalnız bu hafta başka işimiz vardı. Taşıyıcıyı kullanamadık Haftaya deneyeceğm bakalım

Scudo

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Benim başımada benzer sorunlar başka ürünler de geldi. O kadar para veriyoruz 3 - 5 tane fazladan atsalar sanki zarar edecekler. Bende demonte mobilyalarda sıklıkla geldi başıma.

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
Benim hep dikkatimi çeken bir şey, 2 kez ürün iadesi yaptım 1 kez bile açık bakıpta kontrol etmediler , ürünü getirene neden güvenirler anlamış değilim ,

Ayrıca personel bilgi sahibi değil , bende automax arka taşıyıcı almıştım , kılavuzda benim arabanın modelini göremedim ama olur dediler monte ettiğimde istediğim gibi oturmayınca geri verdim bende,
Spoile konusunda ise bana da thule satacaklardı hala olur abi çekiyorlar bişeyden anladıkları yok

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha önce noname bisiklet taşıyıcı kullanmıştım 6 adet kancalı kayışla bağlananlardan Thule clipon farklı bir sistem.
Zekice ve başarılı ..Forumda kimse bu sistemden daha önce bahsetmemiş bunu forumun bir eksikliği olarak görüyorum ben belki video ve resim eklerim.
2 kanca ile bagaj kapağı üstüne ve altına asıp sonra yaylı kilitlenebilir bir mekanizması var kilitleyerek sabitliyorsunuz (clipon adı oradan geliyor) diğerlerindeki kayış germeden daha sağlıklı geldi bana. Ayrıca tavana astığınız kancalı parçanın sabitleme noktaları 3 adet böylece bağlantı noktasını değiştirerek pek çok arabaya aynı sistem olabiliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba,

Forumda dikkatimi çeken şeylerden biri -pek sık olmasa da-, bir mağazaya sorun yaşandığında olayın evvela mağazayla çözülmesine kalkışılmadan forumda paylaşılması. Ben olsam sorunu Decathlon'a bildirir, onların vereceği cevaba göre ateş püskürür ya da teşekkür ederdim.

Tekrar okuduğumda Decathlon'u savunuyormuşum gibi oluyor ama durum bu.

Yarın bir gün kendi dükkanımı açsam, İnternet satışı filan, sattığım bir üründe sorun çıksa, bana iletilmeden İnternet'te paylaşılsa, oy oy oy. Batarım. Küçük işletmeyim sonuçta.

Bu arada "internette" değil, "İnternet'te" diyormuşuz. Çoğilginç. İnternet özel isimmiş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
burada paylaşmadan önce mağazayla iletişime geçmeniz daha doğru olurdu geri götürdüğünüzde sorunsuzca iade alırlardı, hem açılmış ürünü alırken 100kere düşünmelisiniz acaba ne sorunu vardı da iade edildi diye.Decathlon kesinlikle malının arkasında duran bir firma.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 adet standart 8 mm somun. Bunun için iade şu bu geri bildirim gerek yok ki. 25 kuruşa nalburdan aldım taktım.
Firmaya kızmıyorum ki açılmış kapatılmış bir şey iade mi belli değil ama kullanılmışlık ibaresi yok.
Firmayı şikayet etmiyorum ateş püskürmüyorum.
Başımıza geleni de yazmayalım mı ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@H.Cenk Köse

25 kuruşa nalburdan almışşınız,firmaya kızmıyorsunuz,kendi hür iradeniz ile ürünü almışşınız,firmayı şikayet etmiyorsunuz,o zaman gereksiz yere konu açmışşınız.