Decathlon Sigma bc 8.12 fiyat sahteciliği

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@mehmetlevent dediği gibi; Toyota , fabrika kurmadan önce ülkeyi ve insanı izlemiş. Balkonda asılan çamaşıra kadar ! Neyi severiz, Nasıl yaşarız , Neye tenezzül eder neye etmeyiz ...gibi
Burası içinse ,ilkokuldan arkadaşım sosyolojiden mezun oldu. Formasyon alıp öğretmen oldu da kendini kurtardı. Yurtdışındaki reklam firmaları, politikacılar ,,, ise bunlardan gayet iyi faydalanmakta.

Scudo

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Godzilla
Türkiye'de satılan Mercedes AMG CLA 45 model aracın son kullanıcıya anahtar teslim fiyatı 329.500 ₺. Bu paranın tam olarak 183.381 ₺'sı vergi. Avrupa'dan buna örnek verebilir misiniz acaba?

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Aliexpress varken decathlondan ürün mü alınır

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@furkantrojka

O konuda kesinlikle haklisiniz hocam, arabayi üretenlerden daha fazla kar yapiyoruz. Devlet neden üretsinki degilmi? Vatandas enayi nede olsa. Disa bagimli yasarsak olacagi buydu zaten.

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
1 € = 3,42 ₺. Bu durumda fark 50 lira olmuyor hiç bir şekilde. Ayrıca Decathlon'num fiyat politikasında bazı saçmalıklar var. Örneğin; 8'li Acera arka aktarıcıyı 95 liraya satıyorlar. Ama ben bu konunun açılış amacının, arkadaşın yurtdışına çıktığını foruma bildirmek olduğunu düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Guleryuz

Hocam neden öyle bir saçmalik yapayimki, yani hadi forumdaki x kisi böyle bisey yapti diyelim.

X kisi forumda yurtdisina çikti diye forum ödülmü verdi?

Bence ne dediginizi bilmiyorsunuz, hemde nasil düsünmeden böyle yorumlar yapabiliyorsunuz.

Su sig düsüncelerinizden kurtulun artik hocam, lütfen...

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@furkantrojka

Buyrun CLA sınıfı Mercedeslerin Danimarka fiyatları:
(link)

AMG CLA 45 4Matic Coupe modeli 926.400 Kron. Kuru çevirirken hata yapmadıysam 400.000 liranın üzerinde.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Murat B.
@Murat B.
Danimarka konusu bir istisna ve Avrupa dediğim için, haklısınız. Araç fiyatları Hollanda'da pahalıdır mesela ancak Danirmarka bu konuda tartışmasız Dünya lideridir. Gerçi ortalama gelirleri sanırım bizim 3 katımız civarında ve bildiğim kadarıyla çoğu kişi aracını Almanya'dan alıp geçiyor ülkeye.

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@Murat B. Tam rakamı vereyim bugünkü kur ile 426.235 TL Danimarka fiyatı.

Türkiye fiyatı ise 1.129.460 TL

Aradaki fark devletin kasasına giden gümrük vb. vergiler ( Kabaca 705.000 TL )

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@mirzaberk

Türkiye fiyatı yukarıda alıntı yaptığım mesajda 329.500 ₺ olarak yazıyor. Danimarka'da motorlu taşıt tescil vergisi Türkiye'deki ÖTV'den yüksek.

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@Murat B. Ben sizin yazdığınızı Euro olarak okudum pardon

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Danirmarka, Hollanda v.s gibi ülkelerin araç fiyatlarını yüksek tutma sebepleri çok farklı, bunu Türkiye'deki fiyatlandırmayla karşılaştırmak zor ancak doğrudur, Danimarka dünya üzerinde bir istisnadır bu konuda.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlon da mağza indirimi oluyor arkadaşlar. İnternet sitesinde 50 tl olan gözlüğü mağzadan 30 tl ye aldım.

(link)

Decatlhon birçok ürün aldım bir şikayetim yok.

(link)

Aynı gözlük Almanyada 20 €

Şimdi ne olacak

Fransada da 20€ hemen Türkiye yi gömün bakalım.

Halep ordaysa, arşın burda.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Bu ülkede ÖTV ödediğiniz her şey lüks tüketim ürünüdür, bunların arasında motorlu taşıtlar, römorkler ve çekiciler, akaryakıt ve katkı malzemeleri, doğal gaz, LPG, mazot (fuel oil), tüp gazlar, motor yağları ve türevleri, tütün ve alkol türevleri, kolalı içecekler, beyaz ve kahverengi eşyalar vardır. Silindir hacmi 2000cm³'ün üstündeki araçlara %130 ÖTV uygulanırken helikopterlere ve uçaklara %0,5 uygulanır. Yani alacağınız araç ne kadar büyük ve pahalı olursa o kadar az lüks kabul edilir. Mesela bir yata da sadece %8 ödersiniz. Bu listeye bir çok kişisel kozmetik malzemesi de dahildir, parfümler, güneş kremleri, perma vb yapımında kullanılan kuaför malzemeleri, traş köpüğü, sabunu, after shave. Kitap, gazete, dergi de lüks tüketim ürünüdür. Neredeyse tüm mutfak eşyaları, çatal kaşık dahil lükstür. Elektrik süpürgesi, traş makinası ya da kettle bile lüks tüketim ürünleridir. Telefonlar, televizyonlar vb. Tüm deri mamulleri gibi liste uzadıkça uzuyor. ÖTV 2002 yılında 4760 sayılı kanunla yürürlüğe girmiş, hükumet mi neyse işte onun soygun icraatlerindendir. Bu verginin benzerleri uygar ülkelerde de bulunur ama oralarda gerçekten lüks olan mallardan alınır. Özel jet mesela ya da yat, bir helikopter gibi ki onlarda yüksek vergiler uygulanır bizdeki gibi sabuna uygulananın onda ya da yirmide biri gibi değil...

Muhtemelen kablolunun fiyatın da ucuzlatma yapılmış. Kitap, gazetenin lüks tüketime girdiği bir ülkede yaşıyoruz. O ürün üstüne kargo, lüks tüketim ve gümrük vergisini hesaba katarsak. Kablolu üründe ciddi bir ucuzlatma yapılmış. Temmuz ayından itibaren cep telefonu, laptop ve bilgisayarın bütün parçalarının herbirinden %6 TRT payı vergisi geldiğinden haberiniz vardır umarım.

murat85

Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
Ticarette ürün fiyatını yalnızca maliyet belirlemez arkadaşlar, diğer bir çok faktör (toptan perakende satış, vergiler, taşıma, talep ve ürünün son tüketicideki yarattığı gereklilik etkisi vb) ürün fiyatlarının belirlenmesinde etkili olabilir. Şirket kar oranı da son olarak işin içine eklenir ve fiyat buna göre çıkar. Kimi fazla koyar kar marjını, kimi az koyup sürümden kazanmayı amaçlar.

Tepki
3
İsim
Mehmet
Fiyat farkları İstanbul tarafından belirleniyor. Ama ürünleri uygun getirmeye çalışıp uygun ve kaliteli bir şekilde müşterilere sunmaya çalışıyoruz. Ancak ürünlerin Türkiyeye kargolanması gümrük vs olduğundan dolayı komik farklar çıkabiliyor. Ama buradaki fiyat farkı daha çok devlete ödenen vergiden kaynaklanıyor.

Mesela Rafal 700 bisiklet 450-500 euro iken buradaki fiyatı 3000 liraydı.