Decathlon Sigma bc 8.12 fiyat sahteciliği

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaslar;

Yaklasik 6-7 gün önce yabanci bir ülkede decathlona gittim iç lastik almak için.

Amacim birazda bisiklet ekipmanlarini incelemekti.

Gelelim konumuza;

Kilometre saatlerine bakiyordum ve sigma bc kablolusu 8.12 15 euroydu.

Kablosuzu ise 21,5 euroydu.

Türkiyede decathlonda ise kablolu sigma bc 8.12 50 TL ve kablosuzu 100 TL.

Bu nasil fiyatlandirma politikasidir anlamiyorum gerçekten, 50 TL fark koymak nedir.

Scudo

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Bu fiyat sahteciliği değil.

Kablolu aşağı yukarı avrupa ile aynı fiyata satılıyor ve bu durumda gayet uygun.Kablosuz ise bu kadar vergisi bol olan bir ülke için normal.Burada sahtecilik yok adamlar kabloluyu Avrupayla aynı fiyata satıyor.

***Avrupa yada yurtdışındaki herhangi bir decathlon.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@vela2016
Strava anlık hız göstermiyor.

Bisiklet bilgisayarı hız aylık haftalık yıllık yapılan km kayıtları için runstastic

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Taxonera Strava uzun süredir anlık hız gösteriyor. Yıllar önce göstermiyordu.

• Beğen
Tepkiler: fatihaniz

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
İyi bende kullanmam o zaman

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Javerno

Üye
Tepki
41
İsim
Berkan
Decathlon günah keçisi olmuş

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Allahın ortadoğulusu napacak kablosuzu dayayalım fiyatı alan alsın mı dediler sizce? Adamlarda sosyolog ekonomistler var. Yani fransa da sosyoloji okuyan mezun olunca polis olmaya çalışmıyor. Geldiler baktılar ve dediler ki, ayranlar yok bunların içmeye ama tahtırevanla severler gitmeye. Şimdi bunlar kabloluya burun kıvırır illa ki kablosuz alır biz de ordan vururuz voliyi. Bu kadar basit.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Başka firmaların ithal ettiği ürünler için vergiler v.s açıklaması zaten yapılmış ancak Decathlon'un bu konudaki durumu @mehmetlevent beyin açıkladığı gibidir.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Avrupada insanlar benzini 0.80 centlere alırken bizde 4.5 tl , insanlar aynı telefonu avrupada 300 dolara alırken bizde 1700 tl ve bu örnekler cogaltılabilir. Arkadasın mantıgıyla yola cıkarsak benzindeki telefondaki ve bi cok üründeki pahalı fiyatların tek sorumlusu decathlondur. Decatlonu kınıyoruz.

(fiyatlandırmalar temsilidir.)

• Beğen
Tepkiler: Murat GÖNÜL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Euro degil de Mark'la hesaplayınca arkadaşın dediği sonuç çıkıyor(!)
Ya rakamlarda ya da aritmetikte bir sıkıntı var ki umarım rakamlardadır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konu açılmışken ben de bir soru sorayım, benim bildiğim kadarıyla yurtdışından mal getirirken gümrük vergisi gibi birkaç vergi alınıyor. Ama yurtdışından gelen ürünlere baktığınızda atıyorum 20$lık ürün dolar kuru 3'se 60 tlden satılıyor. Yani bu nasıl mümkün oluyor ? ya bu distribütörler vergi ödemiyor, ya da bir şekilde bu konuyla ilgili bir düzenleme var biz bilmiyoruz. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazarsa, muhtemelen arkadaşın sorusu da cevaplanıcaktır. Soruyu da siyasi yerlere çekmeyin, merakımdan soruyorum sadece.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Cansel

Bunlar da troll ama lezzetli troll değil. Çipetpet.

Perakende satış ve toplu satış arasında bir fiyat farkı oluyor olabilir mi acaba? Üründen 1000 tane alırsan hala 20 dolar olan son kullanıcıya satış fiyatından mı alırsın, daha ucuza mı alırsın?

makineci

Üye
Tepki
70
İsim
Kemal Serhat
Bisiklet
Merida
Vurun Decathlon'a :cool: Esnaf kazansız biraz da :)

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@Ozan Cansel Ben sadece denk geldiğim bir şeyi örnek göstereyim.

Aliexpress'ten bir lamba almak istediğimde ki lambanın Aliexpress'te fiyatı 14 $ civarıydı aynı zamanda lambayı internette araştırırken yanlış hatırlamıyorsam bir İngiliz sitesinde 50 tane ve üstü alımlarda aynı lambanın tanesi 1 $'a denk geliyordu. Bu onun gibi bir şey olabilir diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Cansel

Örneklendirme;

Bence decathlon 20 dolara sattigi ürünü 10 dolara mal ediyor.

Bu ürünü yurt disinda 20 dolara satiyor çünkü yurt disinda kar isinin o kadar kolay oldugunu düsünmüyorum.
Devlet kazancin belirli bir kismini her zaman alir avrupa ülkelerinde.

decathlon yine TÜRKIYE"ye 10 dolardan ürettigi ürünü vergilerle 14 dolara getirse yine 20 dolara satabilir.
Hocam TÜRKIYE emin olunki daha az vergi aliyor kar bazinda, avrupada çalisandan devlet hertürlü alir.

Bunlqr kendi düsüncem tabi.

Gene hertürlü fiyat TL/diger paralar bazini geçiyor;

En son decathlona gittigimde btwin dc4s 10 euro, btwin count4 15 euro, btwin count 8"de 20 euroydu.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
O anki stok miktarı ile decathlon'da fiyat değişimleri oluyor. Ben kablosuz modeli son 1 tane kalmışken 60 Tl'den aldım birkaç ay önce.
Bu arada strava - runastic çok kullanışlı evet, ama uzun turlarda hızla şarj tüketmesi büyük dezavantaj. Hele arazi sürüşü yapıyorsanız kadro üstünde bir telefon sabitlemek pek sağlıklı olmuyor.