Decathlon Müşteri Hizmetsizliği

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@NedensizPostalar zaten internet semalarında gezinirken elimize nasıl gelirse öyle yazıyoruz... bir demiyoruz bi diyoruz, kelimeleri kısaltıyoruz vs. vs... noktalama işaretleri de payını alıyor tabi...
ama böyle yapısal hatalar görünce dayanamıyorum, atlıyorum, kusura bakmayın :)

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@NedensizPostalar sen once adam gibi konusmayi ogren insanlarla , sen gercekten problemlisin lastik patladi diye baslik acip firmayi karalayip ve bisikleti geri vermeye calisiyosun iki tane baslik actin ikiside decatlhon karalamasi.bence sana cevap yazan arkadaslari tekrar oku ve birazda sorunu kendinde ara....yazdigin kaba uslubu dikkate almiyorum cunku sen benim muhatabim bile olamazsin vakit ayirip sana cevap yazmak bile sana bir oduldur.sen bildigini okumaya devam et.umarim adminlerde senin uslubuna mudahele edecektir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
27 Nisan tarihinde bu konuya yazdığım mesaj duruyor. O mesaj içeriğinde belirttiğim (kullanılmış) ayakkabı'yı firma iade alıp, anında paramı iade ettiler. :)

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Benim yaş sorunundan dolayı içeri almamalarından başka pek sorunum yok 16 yaşındayım beylükdüzünden zeytinburnuna gidiyorum iç lastik aksesuar km sayacı ışık vs almak için almıyolar yalvara yalvara zorla içeri girebiliyorum bakamadan acele ile alıp çıkıyorum bütün çocuklar girsin demiyorum ama yaş sınırı 18 değilde 15/16 olabilirdi spor yapıp spor malzemesi alanların hepside 18+ değil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NedensizPostalar

Brandium AVM'ye gittim. Satılabilirliği bozulmamıştı, kontrol edip hemen geri aldılar.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@BORA34
Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Gerekçeleri nedir bunun için?

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
@BORA34 @antecurs Kesinlikle ben de ilk defa duyuyorum. Decathlonda yaş sınırı mı varmış? Kimlik mi kontrol ediyorlar yaş öğrenmek için?

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
@antecurs @Samet Arslan

Evet yaş sınırı vardır. Bunun nedeni içeride zıpkın, balta, bıçak, ok gibi ürünler de satıldığı için çocuklar yalnızca ebeveynleriyle gelebilme izinleri var ve mağazaya giriş yaş sınırı +18'dir. Güvenlikler gerekli gördüklerinde kimlik sorup yaş öğreniyorlar.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@F.Yıldırım iyi de bu dediğiniz şeylerin hepsi salı pazarında da satılıyor.

Bu kural saçma. Yani içerde onlarca ürün varken. Yapılacak iş basit. Balta, bıcak, zıpkın, ok, yay gibi "kendince zararlı gördüğün şeyleri" kasada kontrol edersin. Eğer bunları alan kişi onsekiz yaşından küçük görünüyor ise kimlik sorarsın. Adam bunları çalmıyor ya sonuçta kasadan geçiyor. Yani kasada ufak bir kontrol yapmak yerine eğer decathlon bu şekilde 18 yaşından küçükler giremez çünkü bazı reyonlarımda, 18 yaşından büyükler için ürünler var diyorsa hata yapıyor.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ahaha :D damsız girilmez gibi... çocuklar da decathlon'un kapısında pusuya yatıcak... "teyze, bizi bi içeri soksan..." :D

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@CandanC
Teyze derlerse hiç şansları yok yalnız. Abla daha iyi:)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
demek 18'den küçük olsam, ben dışarda kalırmışım @antecurs... hiç yol yordam bilmiyorum ya :D

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
@F.Yıldırım Çok garip geldi başta ama söyledikleriniz bunun için geçerli bir sebep.

@antecurs Hocam zıpkınla kasaya gidene kadar da kendini veya başkasını yaralayabilir. Malum içeride bisikletleri bile deneyebiliyorsunuz...

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
@antecurs

İçerideki kesici ve yaralayıcı aletlerin hepsi ya camekanlı dolapta ya da kilitli raflarda bulunmakta açıkta değiller fakat şöyle bir husus var ki almak için gelen müşteriler zıpkını bizden açmamız için izin isterken işi bitip baktıktan sonra tekrar bizi çağırmak yerine öylece köşeye bırakıp gidiyor. Sonra bunu mağaza içerisinde denemeye kalkan ergenler oluyor. Onun dışında bisikletler plastik kelepçeyle bağlı olduğu halde asılıp koparttıktan sonra mağaza içinde ön kaldırıp gezen veletler var. Dahası ailesi senin yanına gelip "şuna bir bisiklet açta çocuk 2 dakika şurda dursun biz alış-veriş yapıp gelicez" diyenler var, etrafta kızları görüp azan 18 yaş altı gençlerimiz fitness reyonunda kendi ağırlığı kadar halteri kaldırmaya çalışıp sakatlananları var, futbol reyonundan top alıp iki reyon arasını kale yapıp abanarak şut çeken delikanlılarımız var bunlar şimdilik aklıma gelenler. Düşününce bu sınırı 18 değil de 20 yapası geliyor insanın.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@F.Yıldırım

Sayın Yıldırım, anladığım kadarıyla siz Decathlon'da çalışıyorsunuz. Öncelikle size kolaylıklar dilerim. Diğer mağazalarını bilmiyorum ama Brandium'da gördüğüm çalışanların büyük bir özveriyle çalıştığı idi.

Yalnız bu yukarıda yaptığım alıntı her şeyi açıklıyor aslında. Olay dönüp dolaşıp çalışan kişi sayısının yetersizliğine dayanıyor. Yani bu tür kilitli cemekanlarda tutulan ürünlerinizi açma aşamasından müşterinin almama durumuna kadar kontrol edebilseniz sorun olmayacak. Ama anladığım siz kilitli cemakanı açıp ürünü müşterinin ellerine bıraktıktan sonra ayrılıyorsunuz. Ve müşteri de ürünü dışarda bir yere bırakabiliyor
1. O sırada ailesi ile gelmiş, ama ailesinden ayrı dolaşan biri de o zıpkını kullanabilir.
2. 18 hatta dediğiniz gibi 20 yaş üzeri biri de o zıpkını yanlışlıkla kullanabilir.

Yani benim düşünceme göre decathlon kısıtlı kaynnak kullanımı nedeniyel yasaklama yolunu seçiyor. Sanmıyorum ki bir avrupa ülkesinde böyle olsun. Bir avrupa ülkesinde bırakın soru soran müşteriyi kendi haline bırakmayı, bir satıcı bir müşteri ile ilgilenirken diğer birinin soru sormasına bile izin vermiyorlar.

Kusura bakmayın ama bu çözüm bulmak yerine "Yasakla gitsin mantığı"na ben sıcak bakamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: F.Yıldırım

yihehe

Üye
Tepki
169
İsim
emre
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
kısmet işi bu patlak decathlon dan bizde bisiklet aldık 2 hafta şehir, sahil, dag, bayır gezdik cam kırıkları dikenler nerelerden geçtik bir şey olmadı. 3.haftasında şehrin ortasında tertemiz yolda bildiğin sivri bi minicik çakıl patlattı. yine decathlona gittik patlak önleyici şerit aldık. çünkü kapitalizm bunu gerektirir :D en basta zırhlı lastikli bisiklet pahalıdır, ekonomik diye düşük kalite lastikli bisiklet alırsın lastik patlar, sonrada patlak önleyici şerit satar. en basta pahalı bisiklet alsan daha karlı çıkarsın.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
@antecurs

Yukarıda verdiğim zıpkın örneği şu durumlarda ortaya çıkıyor. Doğrudur bizde de eğer açıkta zıpkın varsa bir kişi onunla ilgileniyor fakat o sırada eğer biz başkası soru sorduğunda ve zıpkına bakan müşteriyle ilgilendiğimizden dolayı o soru soran kişiye hızlı cevap verdiğimizde ismimizi alıp "ilgisizlikten" dolayı şikayet ediyorlar eğer zıpkını bırakırsak da yukarıdaki durum meydana geliyor. Avrupa ülkesinden bahsettiniz evet Decathlon'un Polonya mağazasında bulundum orada müşteriler Atm sırası bekler gibi satış temsilcisinin müşteriyle işi bitince diğeri gelip soru soruyor. Ama burada bir müşteriyle ilgilenirken diğerinin soru sormak için sıra beklemesini bırakın kolunuzdan tutup çekiyor "gel hele bir şey sorcam" diyerek. Bir kaç kez mağaza yeleğimin sökülmüşlüğü olmuştur sırf bu yüzden :) Bazı yasaklara karşı geldiğim kadar bazı yasakları da aynı oranda destekliyorum. Özellikle de bu yaş konusunu.