Decathlon memnuniyeti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hep rezalet olacak değil ya, memnuniyetimizi de yazalım. rezalet deyince decathlon"dan çok şey aldım ve şu ana kadar hiç sorun yaşamadım.

geçen hafta decathlon web sitesinden mağaza stoğunu kontrol edip evimin hemen yakınındaki mağazaya gittim. 2 adet görünen ürün mağazada yoktu. stok hatası olduğunu düzelttirmeye çalıştıklarını söylediler. reyon görevlisi talebim olmadan diğer şubeyi arayıp 2 adet olduğunu teyit aldı.

mağazadan ayrılıp diğer decathlon şubesini aradım. ellerinde olduğunu söylediler, bende otobüsle geliyorum. lütfen ayırın dedim. ayırma yapamıyoruz reyondaki arkadaşa bilgi vereyim dediler.

otobüsle gittim, ürünün olduğu rafta rüzgarlar, yeller esiyordu, tabi ki ürün yoktu ellerinde. hemen telefonda konuştuğum kişiyi buldum. kendimi tanıtıp sordum ve bana o an telefonda ürünü tam anlayamadığını söyledi. sonra reyon görevlisine gittim. sabah 1 tane vardı dediler. stokları ve mağazayı kontrol ettiler.

ben bu arada 15-30 dakika kadar sabır ne nazikçe bekledim ilgili reyonda. sonra yanıma iki reyon görevlisi
geldi. malesef yok dediler, bende " gelmeden aradım, var denildi şimdi bu sıcakta boşuna mı geldim buraya ? dedim nazikçe.

peki sizin talebiniz ne dediler. ( işte beklediğim soru geldi sonunda ). aynı ürünün farkı rengi tam iki katından daha fazla fiyata satılıyor ve bir tane kalmış. dedim o zaman bunu o fiyata verin dedim. kar marjıdır şudur budur vs derken. mağaza müdüründen onay alıp farklı renk ve modeli yarı fiyatına almış oldum ve çok teşekkür ettim kendilerine.

bu güzel hareketlerinden dolayı benden tam not aldılar. eğer burayı okurlarsa da o mağaza müdürü arkadaşın gözlerinden öperim. Decathlon"u kullanmaya devam edeceğim.

Scudo

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Yanlışım varsa düzeltin . İzmirde 1 tane Decathlon mağazası var .O da Gaziemir Optimumda değil mi ?

• Beğen
Tepkiler: sargonnas

Cem Savaş

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Kron
bende internet sitesinden sürekli alışveriş yapıyorum gayet memnunum fakat siparişlerimde kesinlikle aras kargoyu seçiyorum çünkü yurtiçi kargo hep sorun çıkarıyor müşteri memnuniyetleri kesinlikle yok. Kargo seçiminde de aras kargoyu tavsiye ederim hızlı ve anlayışlı.

• Beğen
Tepkiler: Gixxer

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru kurumsal firma gücü.

@Cem Savaş Kargo firmalarının şubelerine göre performansları değişiklik gösterebiliyor. Bunu göz önüne alarak Firma'nın tüm şubelerine genelleme yapmak pek sağlıklı değil. Aras'ta, Yurtiçi Kargo'da iyi firmalardır.

Cem Savaş

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Kron
@Hologram @Kerem Groims aslında genelleme yapmamın nedeni ben şubedeki görevlilere kargo kapıma gelmedi sadece bina girişine geldik sizi bulamadık diye bir yapıştırma yapıştırmışlar ve bende evdeydim saat 14:30 da gelmelerine rağmen bina girişine 12:00 yazmışlar bende aradım bana birdaha sizin iç kapınıza gelme zorunluluğumuz yok dediler.Ve yeniden gelmesini talep ettim yurtiçi sadece bir kere getirir siz tamamen haksısınız dediler yani bu şirket kuralları yüzündende genelleme yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: İsa ACAR

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
@Çağdaş78
hayır 2 tane var bi de bornova da

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78

Muratdd

Üye
Tepki
41
İsim
Murat
Bisiklet
Sedona
Yurt ici kargo araciligi ile aldigim urune binbir zahmetle ulastim. Gelip bi etiket birakip sizi evde bulamadik deyip gidiyorlar, aramiyorlar, mesaj atmiyorlar, telefonlara bakmiyorlar. Internet sitesindeki takip modulude olmasa haber almam imkansizdi. Kargom çayirova toplama merkezine iade edilirken yurtici kargo kamyonetinden zor alabildim. Dechatlonun bu tarz ulastirma skintilarina dikkat etmesi gerekir. Tabiki her sube ayni degildir. Kartal Atalar subesinden bahsediyorum.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Savaş @Muratdd direk şikayet edin. Kendi adıma iki firmadan da kargo aldım farklı farklı İstanbul şubelerinden bir sıkıntım olmadı çok şükür. Hatta sıklıkla kullandığım Yurtiçi Kargo şubesindeki çalışan beni adımla tanır. Kargom gelince beni bulamaz ise cep telefonumu bile arar.

Bir gün, Aras kargo şubesini bulamadım ve mesai saati bitiyor diye hem müşteri hizmetlerini hem de şubeyi aradım, hem müşteri hizmetleri hem de şube çok yardımcı oldular. Akşam saat 6 olmadan kurye aracı ile geldi ürünümü bana kaybolduğum sokakta teslim etti.

Yani demek istediğim, şubeden şubeye deneyimden deneyime fark ediyor.

Firmaların tüm müşterilere aynı standartlarda hizmet vermesi gerekir, ister Edirne'de ister Ağrı'da şubeleri olsun. Demek ki bazı yerlerde aksaklıklar var. Kurumsal şirketlerse şikayetinizi bırakın belki çeki düzen verirler kendilerine.

• Beğen
Tepkiler: olympos
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlon'dan şimdiye kadar bir çok alışveriş yaptım, siparişlerimin hepsinde Yurtiçi Kargo'yu tercih ettim ve hiçbir sıkıntı çıkmadan teslim alabildim.Özellikle Decathlon firmasına , ürünleri sağlam bir şekilde ambalajlama yaptıkları ve hızlıca kargoya verdikleri için teşekkür ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Decathlon aslında bildiğimizden daha kaliteli ürün ve hizmet sunuyor fakat Türk şirketi ve çalışan kişiler daha doğrusu ülkemizde ki mağazacılık anlayışı yüzünden daha aşağı hizmet alıyoruz , buna rağmen diğer mağazalara fark atmış durumda.

mekatroni

Üye
Tepki
37
İsim
Işıkhan Tahsin
Bisiklet
Castello
Her firmada olduğu gibi Decathlon dada problemlerin çıkması gayet normaldir . Önemli olan probleme karşı alınan cevap ve standart iş prensipleriyle karşılaşılacağının bilinciyle alışveriş yapılabilmesi . Esnafımız diyerek gittiğimizde , tutturduğuna zihniyetiyle haraket eden ve bu tür firmalarla baş edemediği için Belli yaş üstü , avuç içi kadar yandaşı ve '' RANT '' çemberi yancılığına çalışanları tarafından karalanmaya çalışılmasından başka birşey değil , Büyükler söyleyip yönlendiriyor , millette inanıp ona göre haraket ediyor .

BTWİN gibi markalara tüh diyenler Kendi önerdilkeri markaların döküldüğünü görmek istemeden abilere mal satmaya çalışa dursun . Ömür boyu garanti gibi durumları Türk firmalara işleyenler bu firmalardır . Geçen konulardan birinde bir arkadaş BTWİN bisikletle bisikletçiye gittiğinde , bisikletçi tarafından '' bu ne biçim marka da . böyle bisikletmi olurmuşta , böyle bisiklet mi yapılırmışta ,gibi laflar etmiş ve bu tür örnekler bilindiği gibi çeşit çeşit var . Yahu arkadaş sen madde bilimcimisin , mühendis misin , alt tarafı tamir ediyorsun , bende müşteriyim bak işine . Herkesin tercihi ,
Türkiye bisikletle ilgili şunu gördüm ki rekabet veya bisiklet sporuna gönüllü haraket diye birşey yok , herşey tamamen duygusal .. Sonra sevdirelimdi modları ,çöpe para attırma birşeyleride gönüllü yap , maddiyata dayandırma . gerekirse para harca sevdir . Neden iç piyasada , bisiklet etiketi yok ve neden çizilen birşey atılmak zorunda ;) çünkü at gel yenisini al . Ne güzel dünya .

Getiren belli , satan belli çember dar , içindeki belli .

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
İyi ve sevimli insanlara rastlamak çok güzel bir şey..
Ben de "maaşım ertesi gün yatacak bunu mutlaka almak istiyorum ayırabilir misiniz?" Reyon görevlisi arkadaş "abi gel buraya saklayalim" "sonra gelince alırsın ayiramiyoruz çünkü urun zaten indirimde" dedi
:):):) Güldüm ama Sonra geldiğimde reyonda duruyordu ve aldım önemli olan yaklaşım yoksa ürünün canı cehenneme...
Mersin decarhlon da Çağatay adında çok yardımsever harika bir arkadaş vardı..mesela

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
bugüne kadar hiç mağdur etmediler beni, yaşadığım az sayıda sıkıntıyı da hiç üzmeden telafi ettiler.
bu sebeple her daim kullanmaya devam edeceğim decathlon'u.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kurumsal firmalar iyidir. Bende cok alisveriste bulunmadim ama yaklasimlari guzel. Web sayfalarindaki musteri yorumlarinda kotu yorumlari yayinlamalari bir yana musteri hizmetlerinin cozume kavusturalim yaklasimlari cok iyi. Dogru giris yaparsaniz yani kizgin, kaba, saldirgan degil, saygili, ilimli, insancil oldugunuzda bircok kisiden dogru olmasi gereken yardimi goruyorsunuz. Dekatlon da evet sonucta calisanlar bizden, Avrupa kulturu yok ama kurallari var sonuc alabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Brandiumdaki çalışanlar iyi değil maalesef, hele bir takım liderleri var... Benim önümde arkadaşını azarladı çalışmıyor diye halbuki boş durmuyor bisiklet kurulumu yapıyordu. Bir kere bisiklet aldım, bir daha almam decathlondan.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Cem Savaş

aynen kargo olayı tamamen şubesel.. mesela bana yakın olan aras kargo şubesi tam bir kabus, her seferinde sorun yaşıyorum..
bana yakın olan yurtiçi kargo şubesi ise pırıl pırıl çalışıyor, adamlar gayet güzel sistemli çalışıyorlar