Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon mağazası ve bisiklet

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında cihan aksoy tarafından paylaşıldı.

1. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Fransa'nın önemli spor mağazası Decathlon'a dün gitme imkanı buldum.(Bayrampaşa ,Forum İstanbul) sanıyorum Ankara'da da varmış.

Birçok spor malzemeleri olduğu gibi bizleri ilgilendiren bisiklet bölümüde oldukça zengin.Bisikletlerin ileri modellerini önümüzdeki günlerde getirecekler ancak giyim,aksesuar,tur malzemeleri,bakım malzemelerini bulmak mümkün.

Normal şort görünümünde pad'li şortlar (20 TL),İki adet 26'' iç lastik 6.90 TL,dış lastikler,onarım takımları,yağmurluklar,gözlükler,tur çantaları bence oldukça iyi fiyatla satılıyor.9'lu zincir hatta missing link bile var. ''b 'Twin markasını satıyorlar. Ben şöyle bir dolaşmak için gittim dayanamadım bir sürü şey aldım.

Daha önce bahseden arkadaşlarımız olmuştur belki ancak bende gitmenizi öneriyorum.

Selamlar.

2. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Decathlon mağazasının en kısa zamanda İzmir'e açılması beklentisi içerisindeyiz . Böylece spor malzemelerinin İzmir'deki fiyatları düşer

başar akten ve serhat toy bunu beğendi.
  3. mechanics

mechanics Aktif Üye

Seviye:
    Ben de 23 lira gibi çok uygun bir fiyata 1 litrelik camel bak çanta aldım. Tabi marka olarak camel bak değil.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Decathln da çeşit çok ama şöyle bir yanılgıları var malesef...

Türkiyeye getirdikleri hiç bir ürün Ayrıpadaki mağazalarında sattıkları ürünlerin kalitesnin yarısına bile denk değil...

En ucuz en ucuz olmak için çok kalitesiz mallar satmaya çalışıyorlar... Keşke Diğer avrupa ülkelerinde sattıkları kadar kaliteli olsa ürünlerde 5-10lira fazla olsa...

5. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Fransa'da Paris'te satılan mağazalarında aynı ürünleri gördüm geçen yaz.Olanlar tamamen aynı kalitede sadece çeşit daha az.

alpertecer ve ibrahim yıldırım bunu beğendi.
  6. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:

Evet malların kalitesini uzun süre inceledim çok kaliteli değil gerçekten ama iş görürmü görür :in:

7. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    Tek kelime ile çer çöp mağazası.

Bilindik markaların ürünlerinin fiyatları ise çoğu mağazadan daha yüksek.

8. no_education

no_education Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim de en beğendiğim kısmı spor için gözlük çeşidinin fazla olması ve gözlük fiyatları oldukça uygun ama diğer ürünlerden pek almayı düşünmüyorum zira fiyatlar pahalı bence de

9. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Almanya Decathlon'da çeşit çok , Türkiye'deki ise ne yazık ki zayıf gördüğüm kadarıyla .

Hedef kitleleri yanlış , zaten Decathlon'a gelir seviyesi yüksek insanlar , Türk alıcısı gelecektir ,gelmelidir . Bunlarında çok fiyat takıntısı olmaz, kanımca . Daha kaliteli ürünler koymalarında fayda var .

Şimdi benim gelir seviyem orta ama gidipte 20 TL'ye bisiklet forması alacağıma 120 TL verip Pro takımların bisiklet formasını almayı tercih ederim .Yada 5TL'ye eldiven alacağıma 30TL'ye adam gibi birşey alırım . Yoksa köşedeki kahvede bezik oynayan adam gelip pompa alacak diye bir hedef konulmaz , yanlıştır .

10. Ali Fuat

Ali Fuat Üye

Seviye:
    bisiklet ürün çeşiti azzzz ben gittim ama elim boş çıkdım sirkecide daha fazla ürün var

11. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    bisiklet reyonu gerçekten çok zayıf kalmış..bi iç lastik aldım o kadar..türkiyeye şöyle büyük bir bisiklet hipermarketi lazım...ama talep bu kadar az olunca hayal oluyor tabi..

12. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    aslında talebe göre bisiklet getiriyorlar, 2000-3000 liralık bisikletten 20-30 tane satılacağının hiçbir firma için garantisi yok.

13. Serkan Eyüpoğlu

Serkan Eyüpoğlu Üye

Seviye:
    Gördüğüm kadarıyla mağaza olumsuz tepkiler almış oysa ben Decathlon'u beğenmiştim. En azından Türkiye'de daha önce yapılmamış bir girişimde bulunup en büyük spor mağazasını açtılar. Bisiklet veya başka spor dalları namına bulamadığınız ürünlerin birçoğunu aynı çatı altında toplamışlar. Bazı ürünlere bence haksızlık ediyorsunuz; ara indirimlere giren ürünler var mesela son gittiğimde NIKE spor ayakkabı 50TL, çizgili polo yaka tshirt 9TL'ye görmüştüm. Bu mağazadan 30TL'ye beni çok rahat ettiren bir bisiklet gözlüğü, 10TL'ye bisiklet için alyan, iç lastik, dalış için kulak tıkacı, bisiklet için 10TL'ye bir çanta (aslında sırt çantasıydı ben kesip bisiklete uydurdum) aldım. Ürünleri alalı üç ay kadar oldu, kullandım ama bana şimdiye kadar da bir sorun yaşatmadılar. Kalitesiz derken acaba ürünleri kullanarak mı bu kanıya vardınız?

14. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fiyat/fayda oranı gayet iyi.
    Yüzme için bir çok ekipman aldım. Memnunum.
    Uçurtma hobisi olan biri olarak mağazanın küçük bir bölümünede olsa karbon çubuk, konnektör ip.. gibi ürünler koymuş olması beni etkiledi.
    Bu mağaza olmasa paten kaymaya başlayamazdım. :)
    Bisiklet konusunda zayıflar.

Sercan KOCA ve ibrahim yıldırım bunu beğendi.
  15. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Web siteleri çok kötü . Ürünleri sergilememişler . İstanbul dışından alışveriş imkanı var mı? Bilgi yok . Bu kadar büyük firma piyasaya çok zayıf girmiş. Oysa İstanbul'u küçümsememek lazım.

ibrahim yıldırım bunu beğendi.
  16. şahin karaman

şahin karaman Üye

Seviye:
    ankaradak mağazalarında tezgahlar boş kalıyor çoğu zaman.zamanında ürün doldurmuyorlar

17. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ankara da da var.Gerçekten çok güzel.Herşey çok uygun.

18. anlgelen_

anlgelen_ Yeni Üye

Seviye:
    +1 evet bende çok begeniyorum decathlonu buradaki yorumları okuyunca şaşırdım açıkcası, bazı ürünlerde inanılmaz indiirmler olabiliyor mesela kız arkadaşıma fila marka pateni 100 lira gibi komik bir rakama aldık aynı ürün 2 ay önce 250 liraydı ve gerçekten kaliteli, şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık bisikletimden de ben bir amatör olarak memnunum(yaklaşık 2 aydır kullanıyorum) bana kaliteli gibi geliyor :) tabi sizler daha iyi bilirsiniz, birde şekli bozulmayan katlanabilen quechua marka çok güzel bir çanta aldım çok kaliteli ve memnunum, biskletime aldığım aksesuarlarda oldukça uygun fiyatlıydı keza bunlarda da bir sorun yaşamadım, bunların yanı sıra içinde pedli tayt olan bisiklet şortunu 36 liraya aldım, 20 liraya olanlar kalitesiz içi fileydi ama benim aldıgım gerçekten iş görüyor,,genelde mağazada alternatifli ürünler oluyor yani aynı ürünün bir kalitelisi ve hemen yanında daha ucuz olan biraz daha düşük kalitelisi, doğru seçimlerle decathlondan çok memnun kalabilirsiniz. Ancak eksiklik olarak Ankaradaki decathlon için şunu söyleyebilirim, kaliteli ürünler hemen bitiyor ve tezgahlar uzun süre boş kalıyor, daha fazla ürün getirilmeli bence...

Bu arada Levent bey sanırım sizinle twingofanclubdan tanışıyoruz eğer tahmin ettiğim kişiyseniz :)

19. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Foruma hoşgeldiniz Anıl Bey.
    Ta kendisiyim. :)

20. Cenk Yıldız

Cenk Yıldız Yeni Üye

Ürünler fransa'daki decathlon'la farklı değil. Benim şu ana kullandığım çoğu ürün gayet kaliteli.

Ama dendiği gibi çeşit çok az. Özellikle bisiklet aksesuarları çok zayıf kalmış.

Fiyatları ise türkiyedeki diğer spor mağazalarına göre çok daha uygun bence. Sadece bisiklet değil tüm ürünler için konuşuyorum. (Özellikle quechua marka polarlar var, 20 lira mı ne, ve bir yıldır kullanıyorum, hala aynı güzellikte. Almadan çıkmayın)