Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon hakkında

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında SEL PER tarafından paylaşıldı.

1. SEL PER

SEL PER Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Firma internet Sitelerinde anlatıldığı gibi değil!!.
    10 gün kadar önce alışveriş yaptım. 3 adet ürün aldım gelen ürünlerden bir tanesi resmen paketin içerisine tıkıştırılmıştı. Herhangi bir naylon poşet içesinde de değildi Neyse ucuz bir ürün deyip çok önemsemedim.
    Forma olarak aldığım ürün ise bedenime uymadığı için değişim talep ettim. Ürünü gönderdim. Cevap çıkmayınca telefonla irtibat kurduğum bayan ürünün kendilerine ulaşmadığını söyledi. Kargo firmasını arayarak decathlonda ürünü teslim alan personele kadar ismini öğrenip tekrar bildirdim. Bakacağız dediler ama hiç bir cevap yok. 1 haftadır bekliyorum, bu sabah defalarca aramama rağmen telefonlara da cevap vermiyorlar. Kesinlikle ciddiyetten uzak bir firma ben bir daha alışveriş yapmayı düşünmüyorum siz de dikkat edin. İade ürünümü kaçıncı günde tekrar alabileciğimi de paylaşırım

Hakan Beşikçi bunu beğendi.
  2. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Zaten insanı sinir etmeye başladılar aralık bitti hala bisiklet kıyafetlerini güncellemediler. Sorun Decathlonda değil, sorun Türk ticari mantığında, şikayetleri görmezden gel, ürünü geri almamaya çalış, para iadesi yapma gibi düşünen Türk distrübütörden kaynaklı yoksa Franada ki genel merkez bunları duysa kesinlikle duruma müdahale eder. Fransa da da gittim decathlon a burdakinden daha pahalı ama müşteri memnuniyeti ve yardım konusu daha fazla.

aziz otkur ve krmtoprak bunu beğendi.
  3. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bence sorun firmada değil, muhatap olduğunuz mağaza ile ilgili. Ya orada bir eksiklik var ya da işin sorumlusu işini takip etmiyor. Bu sorunu mağazayla çözemiyorsanız, Decahtlon Türkiye ile iletişime geçerek çözebilirsiniz. Bence böyle bir firma müşterisini mağdur etmez ve bu durumdan haberi olursa gereğini yapar. Müşteri ilişkileri konusunda çok duyarlı olduklarını, aldığınız bir ürünü sorgusuz sualsiz iade aldıklarını gördüm, yaşadım. Bir dönem çıkardıkları katlanabilir bir bisiklet modelini geri toplamışlar, bir keresinde de kadro boyunda sıkıntı yaşayan bir arkadaşın bisikletini değiştirmişlerdi.Bense aldığım gidonu, gidon boğazına uymayınca , 4-5 gün sonra iade edip paramı almıştım, sormadılar bile. Oradan aldığım hiçbir şey kötü çıkmadı, gerek ürün-fiyat kalite, gerekse müşteri ilişkileri açısından hep memnun kaldım.

Özetle mağazanın yaşattığı sıkıntıyı firmaya aksettirirseniz ( böyle bir sıkıntı olduğunu firma bilse zaten böyle sıkıntılara engel olurdu ) mutlaka mağduriyetinizi gidereceklerine, gereğini yapacaklarına inanıyorum.

krmtoprak, YüzSürKoş ve Uğur S. bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Mehmet H., krmtoprak, pilot ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. SEL PER

SEL PER Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Akif Bey;
    Ürünü zaten mağazadan değil internetten aldım. Telefonlara cevap vermeyen de internet sayfasındaki telefon numarası.
    Sizin aldığınız ürün den bu yana firmada değişiklikler olmuş demekki, ben de isterim ki sizin aldığınız cevap gibi benim beklentim de hemen çözümlensin.
    Ama ciddiyetsizlik şu ki kendilerine ulaşan kargo hakkında ya bilgi sahibi değiller veya baştan savıyorlar sonrada hiçbir iletişim yok ve müşteri ilişikleri de defalarca aramama rağmen cevap vermiyor. 1 haftadır bekliyorum bir internet alışverişi için bu uzun bir süre.

6. Ukbe S.

Ukbe S. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Decathlon'dan sürekli alışveriş yaparım.En son 2 hafta önce internet üzerinden aldığım pantalon büyük geldi ve kargoyla geri gönderdim,hiçbir sorun çıkmadı büyük bir ihtimal aldığınız ürünün bedeni kalmamıştır.Elimize geçmedi vs. vs. hikayelerlede oyalıyorlardır.En iyisi kendiniz gidip değişmek.

7. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Decathlondan kiyafet almadan evvel Ankaradaki blsiklet bolumundeki arkadasa danismak gerekli.Istanbuldaki subeler veya musteri hizmetleri bedenlere pek vakif degil.Musteri Hizmetleri sizi siteye mesaj yollamaya yonlendiriyor.Sitede beden tablolarina yonlendiriyor.Bu yuzden Merter Decathlondaki arkadas bana cok yardimci olmustu.Iade vs. ugrasmamak adina bu baslikta alisveris yapicak arkadaslar adina bilgilendirme olsun :)

8. liteon

liteon Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sık alışveriş yaptığım bir site. İadeler dahil hiçbir sorun yaşamadım.

9. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Mağazaya gitmelisiniz. Oturduğunuz yerden problem çıkabiliyor. Bu her yerde, her zaman için geçerli.

Çünkü bu dandik-kapitalist düzende şirket sahiplerine kölelik etmek durumundayız. Onların derdi şirketlerini daha "karlı" göstermek. Aylık gelir aynıyken veya daha da azalmışken şirketi karlı göstermek için adam napsın, ya mağazayı küçültüyor, ya klima açmıyor, ya florasanların yarısını söküp elektrikten tasarruf ediyor, bunlar da biyerden sonra yetmeyince eleman çıkarıyor işten.

Neye ve ne için tepki gösterdiğinizi biraz düşünürseniz herşeyin mantıklı bir açıklaması var. Decanthlonun sitesinde hangi bedenin kaç cmlik göğüs ve bele uygun olduğu tablosu mevcut..

Yanlış ürün sipariş vermişsiniz, daha da mağazaya gitmeyip "bu adamlar çok dandik, hala göndermediler" diyorsunuz.
    Özel sektörde çalışmayan bilmez, siz de bilemeyeceksiniz. Gidip o mağazada 1 gün çalışmanız gerek, ozaman tam olarak anlarsınız siparişinizin neden daha cevaplanmadığını

Burak_Dingiloglu ve akifberkant bunu beğendi.
  10. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ben de bu firmadan epey ürün aldım. En son aldığım iç lastiği, ilk şişirme esnasında normal basınca ulaşmadan patladığı için değiştirmişlerdi. Şahsi fikrim sorunlara yardımcı oldukları yönünde. Yaşadığınız sorunu çözmeniz dileğiyle.

11. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Birçok ürün aldım decathlon mağazasından. 2-3 parçada sıkıntı çıktı zamanla. Aydınlatma ekipmanı vs. Sorgusuz sualsiz geri değişimi kabul ettiler. Ancak internet sitelerinden hiç alışveriş yapmadım.

akifberkant bunu beğendi.
  12. ilker

ilker Forum Bağımlısı

Adı:
    İlker
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Defalarca ürün aldım, iade ettim, beden değiştirdim hiç sorun yasamadım. Tamamen müşteri memnuniyeti üzerine çalışıyorlar. Decathlon öncesi iyi kaziklaniyormusuz yalnız..

akifberkant ve MertAG bunu beğendi.
  13. SEL PER

SEL PER Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sonunda problem çözülmeye başladı.
    Telefonlara cevap vermemelerini teknik bir arızaya bağlayıp özür dilediler. 1 haftadır cevap alamamayı da depolarındaki elemanlarının onaylamasında hata olmasına bağladılar, sonunda ürünü kargoya verecekler sanıyorum.

14. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Adidas 5 10 kattan giydiriyordu üstelik eski kaliteside yok..

15. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    internet üzerinden hiç alışveriş yapmadım ama mağazadaki ilgi ve alakadan çok memnunum ben, decatlon sayesinde yol bisikletlerine olan ilgi de arttı, başka hangi bisiklet mağazasında bisikletleri sürmenize izin veriliyor,ben de ilk defa decatlonda bindim yol bisikletine, gerçi bisikletimi oradan almadım ama diğer bütün ekipmanlarımı decatlondan alıyorum hepsinden de çok memnunum fiyatları da uygun

16. SEL PER

SEL PER Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Fırat Bey;
    Ben giitiğim tüm bisiklet bayiilerinde bisikletleri ile deneme sürüşü yaptım, hiç de olmaz diyen olmadı :confused:

17. Ahmet A. Atalay

Ahmet A. Atalay b,Twin

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sıkıntı Mağazadan Kaynaklı Olabilir... Çünkü Müşteri Hizmetleri Bu Kadar İlgili Yorumlara Bile Bukadar Hızlı Cevap Veren F/P Ürünleri Satan Ve Hediye Kuponları Konusunda Bukadar İyi Firma Daha Önce Görmedim...

18. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbul anadolu yakasına Palladium AVM ye Decathlon açılacakmış.
    Kesin bilgisi olan var mı ?

19. SEL PER

SEL PER Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu arada decathlon problemi giderdi, gecikme için de özür diledi.

suat akman ve akifberkant bunu beğendi.
  20. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    benim gördüğüm brandium da şu an da inşaat aşamısında olan decathlon var palladium u bılmıyorum