Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon çifti 8.90 lık İç Lastikler (almayın)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Barış TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar,daha 1 saat önce elime geçen decathlon marka 700 x 19/23C model iç lastikleri herhangi bir deliği gediği var mıdır acaba diye şişirirken biri iz yerinden toplu iğne başı kadar delini diğeri resmen gümledi...daha yarım hava bile basmamıştım...sağından solundan bombeler yapıyor lastiğin ince tabakalı olan kısımlarından ve güm! ayrıca sibobun oradan boğaz yapıyor...bu modeli almayın derim..fakat tanesi 8.90 olan yine aynı marka 700 x 25/32C model olanlar iyi çıktı bunları önerebilirim..bilgilendirme amaçlıdır konu ilgililere alma düşüncesinde olanlara duyurulur...:in:

2. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok ucuzdan da biraz uzak durmak lazım tabi...

Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    evet tanesi 8.90 olanlardan bir tanesi de şaz önce yarım hava basılı olarak asılı durduğu yerde gümledi...............geriye kaldı 2 tane hadi hayırlısı :D

4. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Decathlondan bende çifti 8,90 olan 26X 2.00 lardan aldım. İkisinide rahatlıkla kullandım. Herhangi bir patlama olmadım.
    Sonrada lastiklerimi inceltim. 26X1.5 Vittoria aldım. İçine iç lastik olarakda 26X1.25-1.75 Btwin taktım. Şu anda hiç bir olmaksızın kullanmaktayım..

5. aykut yiğitel

aykut yiğitel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu iç lastiklerden ben de yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve hiçbir şikayetim olmadı. Arada defolular var demekki, biraz şans meselesi :)

6. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    O'da bizi buldu herhalde..bilmiyorum hiç güven vermiyor görünüşü,şekli,dokusu...

7. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    birisi gelip inadına iğne batırmış olabilir .. bazı insanlar bunu yapabiliyor ..

8. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Yok,öyle birşey değil..daha az bir hava basmama rağmen yağmur yemiş solucan gibi şekli şemali kaykıldı...bi kısım bombe bi kısım sönük boğum boğum.

9. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Açıkçası iç lastikleri lastik dışında şişirmek pek de mantıklı değil. O kadar güçlü bir malzemeden yapılmış değiller ama jant ve lastik dışarıdan destek verdiği için patlamıyor.

10. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    içlastiğin 8.90 tl sine ucuz diosunuz bn burda kipadan veya bisiketçizn 4-5 tl ye alıorum hiçbir şikayetimde yok içlastiğe bile 10tlden fazla par ayatırmak saçma gelio bna o lastiklere 100-200 tl vermek faln bana ters 10tllik lastik alım cst veya iro hiçte kalitesiz ve ağır deiller:D tabi birazda ekonomi meselesi biz ören ciyiz malum ha sn iç lastiğe gelince de arkadaşım üretim hatasıdır büyük ihtimal konturol edilmiş olanlarıda var orneyin bonsun lastikleri onlarda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum

Alper Onur ARSLAN ve Barış TURAN bunu beğendi.
  11. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

hmmm. Bursa kipada şansımı bir deneyeyim yolum düşünce bakalım.

12. AhmetBAYIRLI

AhmetBAYIRLI Yeni Üye

Seviye:
    Çifti 10TL olan Decathlon iç lastiklerden ben de kullandım. İlk taktığımda sibobun oradan boyun yapmıştı. 65km yol yaptıktan sonra liflerine ayrıldı. Zaten 2.2 lastiğin içini tam dolduramamıştı arka teker sağa çekme yapıyordu.

13. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Elimde kalan son sağlam olanı da zamanla hem arka akord ayarını hem de benim ayarımı kaçırdı...neyse hafta sonu eskoya uğrayıp sibop deliklerini genişletip araba sibopa geçeceğim sanırım...İğne sibop iç lastik 28 tekerleğe göre bulmakta sıkıntı çekiyorum..4-5 bisikletçiye baktım Bursa'da bulamadım..BÜYÜK bisikletçiler dahil. Esko'da var ama araba sibop...bulabildiğim tek iğne sibopluyu şen bisikletten almıştım (schwalbe,hala tık demedi,boşuna 20 tl vermemişiz demek )
    Neyse Esat abiye arka akord ayarına gideceğim hafta sonu delikleri de hallederiz..Ellerine sağlık bu arada esko'nun,çamurlukları çiçek gibi yaptı...aldığım yer( tahmin etmek zor değil :) ) bisikletini bırakman lazım falan demişti 1-2 güne olur diye. çamurlukları poşete koyup elime tutuşturdular sağolsunlar !!!!

14. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Decathlon'un patlayan! iç lastikleri yılda yaklaşık 5,5 milyon adet satılıyor.

Hem 26" hem 28" rahatlıkla aylardır kullanıyorum. Özellikle 28" için 95PSI altına düşmedim henüz. Dikenler hariç herhangi bir patlama olmadı ki yol bisikletini halâ mtb alışkanlığıyla kullanıyorum.

Eğer ambalajında aldıysanız götürüp geri verebilirsiniz, birisi aracılığıyla geldiyse bir çok sebebi olabilir yaşadıklarınızın...

Önder Tarım ve Barış TURAN bunu beğendi.
  15. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dört satırda tam Yirmi Dört yanlış.Bir de öğrenci olduğunuzu yazıyorsunuz.Türkçeyi bu kadar kirletmeye ve bozmaya hakkınız yok.Dikkatli olunuz.

16. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    sizinkinler defolumudur nedir bendekinler sapa sağlam tanesi 8 90 olanlardan okadar uçuşa rağmen salam

17. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    benım su anda bısıkletımde olan lastıkler decathlondan alınma 2'lı paket 8,90 ve yaklasık 2 aydır kullanıyorum hıc bır sorun yok. hıc bır patlama yasamadım. daha once bısıkletın kendı orjınallerı vardı. onlar bır ıznık turu boyunca 5 defa patlamıstı :):):)

18. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Sizinki şanssızlık olmuş. Decathlondan en az 20 adet iç lastik aldım en küçük sorun yaşamadım. İlk zamanlarda 6,90tl idi, şu an 8,90tl oldu. Yine de uygun ve kaliteliler bence. 10tl ye 15tl ye satılan cstlerden vs daha iyi.

19. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Konuyu hortlatayım. Bu iç lastikleri 1800 KM'dir kullanıyorum Sadece bir kez patladı. O da dış lastiği bile delebilecek bir cam parçası yüzünden.
    Yamayıp 150 KM daha yaptım. Halen bu şekilde devam ediyorum. :in:

20. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yapilan en buyuk yanlislardan biri, ic lastigi bosta sisirip "huaaa bak balon yapti, dandik dandik" demek.
    Ic lastikler jant ve lastigin icinde kullanima gore tasarlanmistir. Genlesecegi en yuksek hacim de bellidir, uzerinde yazar.
    Sen disaridan hic bir destek olmadan sisirirsen ic lastigi, once balon yapar, orantisiz siser; sonra da patlar.

Ama inatla, yillardir ayni konular acilip duruyor.
    2011 konusu bu. Kac yil gecmis aradan, insanlar hala ayni...

cenktamay bunu beğendi.