Decathlon çifti 8.90 lık İç Lastikler (almayın)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar,daha 1 saat önce elime geçen decathlon marka 700 x 19/23C model iç lastikleri herhangi bir deliği gediği var mıdır acaba diye şişirirken biri iz yerinden toplu iğne başı kadar delini diğeri resmen gümledi...daha yarım hava bile basmamıştım...sağından solundan bombeler yapıyor lastiğin ince tabakalı olan kısımlarından ve güm! ayrıca sibobun oradan boğaz yapıyor...bu modeli almayın derim..fakat tanesi 8.90 olan yine aynı marka 700 x 25/32C model olanlar iyi çıktı bunları önerebilirim..bilgilendirme amaçlıdır konu ilgililere alma düşüncesinde olanlara duyurulur...:in:

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
evet tanesi 8.90 olanlardan bir tanesi de şaz önce yarım hava basılı olarak asılı durduğu yerde gümledi...............geriye kaldı 2 tane hadi hayırlısı :D

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Decathlondan bende çifti 8,90 olan 26X 2.00 lardan aldım. İkisinide rahatlıkla kullandım. Herhangi bir patlama olmadım.
Sonrada lastiklerimi inceltim. 26X1.5 Vittoria aldım. İçine iç lastik olarakda 26X1.25-1.75 Btwin taktım. Şu anda hiç bir olmaksızın kullanmaktayım..

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

aykut yiğitel

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
Cube
Bu iç lastiklerden ben de yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve hiçbir şikayetim olmadı. Arada defolular var demekki, biraz şans meselesi :)

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
O'da bizi buldu herhalde..bilmiyorum hiç güven vermiyor görünüşü,şekli,dokusu...

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@CengizhanTerzi

Yok,öyle birşey değil..daha az bir hava basmama rağmen yağmur yemiş solucan gibi şekli şemali kaykıldı...bi kısım bombe bi kısım sönük boğum boğum.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Açıkçası iç lastikleri lastik dışında şişirmek pek de mantıklı değil. O kadar güçlü bir malzemeden yapılmış değiller ama jant ve lastik dışarıdan destek verdiği için patlamıyor.

• Beğen

mert türkmen

Aktif Üye
Tepki
46
içlastiğin 8.90 tl sine ucuz diosunuz bn burda kipadan veya bisiketçizn 4-5 tl ye alıorum hiçbir şikayetimde yok içlastiğe bile 10tlden fazla par ayatırmak saçma gelio bna o lastiklere 100-200 tl vermek faln bana ters 10tllik lastik alım cst veya iro hiçte kalitesiz ve ağır deiller:D tabi birazda ekonomi meselesi biz ören ciyiz malum ha sn iç lastiğe gelince de arkadaşım üretim hatasıdır büyük ihtimal konturol edilmiş olanlarıda var orneyin bonsun lastikleri onlarda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@mert türkmen

hmmm. Bursa kipada şansımı bir deneyeyim yolum düşünce bakalım.

Tepki
12
Çifti 10TL olan Decathlon iç lastiklerden ben de kullandım. İlk taktığımda sibobun oradan boyun yapmıştı. 65km yol yaptıktan sonra liflerine ayrıldı. Zaten 2.2 lastiğin içini tam dolduramamıştı arka teker sağa çekme yapıyordu.

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Elimde kalan son sağlam olanı da zamanla hem arka akord ayarını hem de benim ayarımı kaçırdı...neyse hafta sonu eskoya uğrayıp sibop deliklerini genişletip araba sibopa geçeceğim sanırım...İğne sibop iç lastik 28 tekerleğe göre bulmakta sıkıntı çekiyorum..4-5 bisikletçiye baktım Bursa'da bulamadım..BÜYÜK bisikletçiler dahil. Esko'da var ama araba sibop...bulabildiğim tek iğne sibopluyu şen bisikletten almıştım (schwalbe,hala tık demedi,boşuna 20 tl vermemişiz demek )
Neyse Esat abiye arka akord ayarına gideceğim hafta sonu delikleri de hallederiz..Ellerine sağlık bu arada esko'nun,çamurlukları çiçek gibi yaptı...aldığım yer( tahmin etmek zor değil :) ) bisikletini bırakman lazım falan demişti 1-2 güne olur diye. çamurlukları poşete koyup elime tutuşturdular sağolsunlar !!!!

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Decathlon'un patlayan! iç lastikleri yılda yaklaşık 5,5 milyon adet satılıyor.

Hem 26" hem 28" rahatlıkla aylardır kullanıyorum. Özellikle 28" için 95PSI altına düşmedim henüz. Dikenler hariç herhangi bir patlama olmadı ki yol bisikletini halâ mtb alışkanlığıyla kullanıyorum.

Eğer ambalajında aldıysanız götürüp geri verebilirsiniz, birisi aracılığıyla geldiyse bir çok sebebi olabilir yaşadıklarınızın...

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mert türkmen

Dört satırda tam Yirmi Dört yanlış.Bir de öğrenci olduğunuzu yazıyorsunuz.Türkçeyi bu kadar kirletmeye ve bozmaya hakkınız yok.Dikkatli olunuz.

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
sizinkinler defolumudur nedir bendekinler sapa sağlam tanesi 8 90 olanlardan okadar uçuşa rağmen salam

• Beğen

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
benım su anda bısıkletımde olan lastıkler decathlondan alınma 2'lı paket 8,90 ve yaklasık 2 aydır kullanıyorum hıc bır sorun yok. hıc bır patlama yasamadım. daha once bısıkletın kendı orjınallerı vardı. onlar bır ıznık turu boyunca 5 defa patlamıstı :):):)

• Beğen

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Sizinki şanssızlık olmuş. Decathlondan en az 20 adet iç lastik aldım en küçük sorun yaşamadım. İlk zamanlarda 6,90tl idi, şu an 8,90tl oldu. Yine de uygun ve kaliteliler bence. 10tl ye 15tl ye satılan cstlerden vs daha iyi.

• Beğen

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Konuyu hortlatayım. Bu iç lastikleri 1800 KM'dir kullanıyorum Sadece bir kez patladı. O da dış lastiği bile delebilecek bir cam parçası yüzünden.
Yamayıp 150 KM daha yaptım. Halen bu şekilde devam ediyorum. :in:

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Uğur S.

Yapilan en buyuk yanlislardan biri, ic lastigi bosta sisirip "huaaa bak balon yapti, dandik dandik" demek.
Ic lastikler jant ve lastigin icinde kullanima gore tasarlanmistir. Genlesecegi en yuksek hacim de bellidir, uzerinde yazar.
Sen disaridan hic bir destek olmadan sisirirsen ic lastigi, once balon yapar, orantisiz siser; sonra da patlar.

Ama inatla, yillardir ayni konular acilip duruyor.
2011 konusu bu. Kac yil gecmis aradan, insanlar hala ayni...

• Beğen
Tepkiler: cenktamay