Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon - Btwin

Konu, 'B'twin' kısmında Burhan Özyılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar iyi akşamlar kısa zaman sonra SPD pedala geçeceğim için ayakkabı alacağım oraya buraya bakarken Decathlon' un sitesine gireyim dedim ismini çok duyuyorum sonra girdim baktım... Bu ayakkabıyı gördüm http://www.decathlon.com.tr/TR/mtb-5-ayakkabi-179584635/ fiyat olarak uygun olsa da emin olamadım sonra sitede öylesine başka şeylere baktım neredeyse her şey B twin markası bu marka nedir Decathlon un kendi markası falan mı? Son olarak ayakkabı sizce uygun mu? Almaya değer mi gerçi bence ne kadar kötü olabilir diyorum taşa vurmayacam sonuçta ama yine de önemli tabi...

2. Emir Yıldırım

Emir Yıldırım Üye

Seviye:
    Bu arada bilgin olsun sadece mağazasından alabiliyomuşsun. Yani havale yoluyla veya kredi kartıyla başka şehirlere kargo vs. yapılmıyormuş. İnternet üzerinden alışveriş yapılmadığını söylediler.

Burhan Özyılmaz bunu beğendi.
  3. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben Scott kullanıyorum memnunum ama Scott'u almadan görseydim bunu alırdım. Burun kısmına çivi takılabiliyor sanırım. Takılan çivilerin yarışlarda çok işe yaradığını duymuştum. özellikle çok dik ve çamurlu rampaları elde çıkartırken.

Ama tabanı çok sert ise kayma ve çok ses yapabilir normal yürürken bi arkadaşta buna benzer farklı bir marka ayakkabı vardı örneğin sahilde inip migrosa vb yerlere girdiğimde herkes çıkan takırtıdan dolayı bana bakıyor diyordu.

4. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu ayakkabılardan bir arkadaşım kullanıyor fakat nasıl olduğunu denemediğim için bilmiyorum ben bunun bir farklı modelini kullanıyorum spor ayakkabı tarzında olanı gayet rahat ve arkadaşın dediği gibi topuklu ayakkabı gibi de ses çıkarmıyor decathlon da dediğim ayakkabılardan var fakat sitesine nedense koymamışlar ayrıca b'twin türkiye de tanınmamış bir marka ama iyi bir bisiklet üreticisi kendisi.

5. Burhan Özyılmaz

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tüh yaa satış nasıl olmaz internetten satış olmazsa benim iş yatar o zaman :(

6. Burhan Özyılmaz

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Başka nerden alabilirim max 150 liraya SPD ayakkabı?

7. AyberkZeybek

AyberkZeybek Aktif Üye

Seviye:
  8. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
  9. Burhan Özyılmaz

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında yurtdışı düşünmüyorum onun kargosu falan ayrıca gümrük sıkıntısı... Bana zor gibi geliyor...

10. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
    evans'ta 60 avro üstü kargo bedava, siparişte sıkıntı olmaz.

bence uzaktan ayakkabı siparişinde en büyük sorun numarayı tutturmak. ancak shimano ayakkabıda genelde adidas'ta kullanılan ölçünün bir numara büyüğü uyar.

konuya gelirsek, decathlon'un ayakkabısı benim hoşuma gitti, tabanı da yeterince rijit, fiyatı da uygun. ne kadar uzun ömürlü olur, o da anca zamanla anlaşılır.

11. pelinaksoy

pelinaksoy Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben decathlondan ne alsam kötü oluyor. bu ayakkabıyı bende gördüm aldım elime iyi gibi duruyor ama bilemedim. ama iki linkte süpermiş shimanoya bayıldım özellikle . ülkeye girişte sorun falan çıkarmı?

12. Burhan Özyılmaz

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aman Allah' ım ya bi düşüneyim dedim yurtdışını SHIMANO 44 numara yok yaa :(

O zaman konuyu şöyle değiştirelim yurtdışında uygun fiyata ayakkabı satan yerler arıyorum (Siteler). Kargoyu bedavaya getirebileceğimiz bir site mesela 60 Euro üstü bedava gibi...

Decathlonun sitesinde uygun ölçüler için başka bir adres verilmiş http://www.adequatsize.com/EN/ ne kadar doğrudur bu siteye baktığımda bana 46 numara diyor fakat ben Adidas 44.5 giyiyorum..

Son olarak kusura bakmayın Flood olması diye sürekli düzenle yaparak güncelledim....

13. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
  14. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
    önceden yurtdışından bol bol sipariş veriyorduk da şimdi 150 avro muafiyetini iki ayda bire indirdiler, biz de vergi ödememek için o kadar sık sipariş vermiyoruz. gümrüğe takılmazsa alışveriş kemiksiz gerçekleşiyor.

ben şu anki ayakkabılarımı da (shimano m076) evans'tan aldım. almadan önce müşteri hizmetlerine sormuştum. adidas'ta 44 kullanıyorum ne almalıyım dedim, onlar da 45 numara olur dedi. hafif bol duruyor gibi ama bir küçük numarası olmaz sanıyorum, çünkü şu haliyle rahatım.

siz 44.5 kullanıyorsanız tahminimce 45 tam oturur. en kötü bana numarası olmadı deyip değiştirebilirsiniz, tabi bir miktar kargo masrafınız olur.

decathlon ayakkabılarının kalıpları hakkında bilgim yok açıkçası, hemen yanımızda olduğu için bir şey alacaksak deneyip oldu bu deyip alıyoruz, bu kadar ince eleyip sık dokumuyoruz..

15. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
    chainreactioncycles.com ürün konusunda çok geniş olsa da kargo ücretleri konusunda sıkıntılı. amerikan sitelerinde de hem kargo ücretleri fazla tutuyor, hem de vergi indirimi olmuyor.

avrupa sitelerinde yapılan alışverişlerde avrupa birliği dışına %18 vat alınmıyor, böylece fiyat avantajınız oluyor. abd sitelerinde bunu yapamıyorsunuz. evanscycles'ın da 50 sterlin üstü kargo almaması bu siteyi çok avantajlı kılıyor.

16. Burhan Özyılmaz

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bizim burda o kadar seçenek yok malesef sadece ''AYDIN BİSİKLET'' var o da indirime pek yanaşmıyor. Burda decathlon gibi bir mağaza olsa o ayakkabıyı hemen almıştım bende...

17. Burhan Özyılmaz

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yok ya benim sonuç belli 45 numara adam akıllı bi ayakkabı yok mecbur burdan alacam yine olmadı bi tanıdık falan bulup decathlondan alacam... Yardımlarınız için teşekkürler...

bençizdim bunu beğendi.
  18. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kendim için Dechatlondan bir çok ürün aldım ve oldukça memnun kaldım ancak bisikletim için sele kılıfı dışında hiç bir şey almaya cesaret edemedim.Sebebine gelince;bizler bisikletlerimizde + değişiklikler yapmak için,öncelikle belirli mekanik parçalara yöneliyoruz.(Aynakol,aktarıcılar,ruble vs).Ardından dinamik donanım (hafif maşa,karbon gidon ve bütçe izin verirse karbon kadro) Malumunuz,shimano'nun belirli bir kalite sıralaması var ve genellikle o piramite tırmanmaya çalışıyoruz.Hele hele işin içine dinamik aksam girdi mi marka seçimi kaçınılmaz oluyor.Sonuç:Bisikletle yatıp kalkan kimse bu döngünün dışına çıkmaz,çıkmaya da gerek duymaz.Örneğin Shimano Deore aynakol'a 350 tl veririm ancak birisi bana" x aynakol en az deore kadar iyidir ve fiyatı da onun yarısı kadardır" Dese bile,hiç düşünmeden Deore'yi alırım.Marka olmak kolay değildir.Kaliteli bir ürünü asla ucuza alamazsınız.

19. Burhan Özyılmaz

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında gerçekten doğru söylüyorsun adı var diye vazgeçemediğmiz oluyor... Ama kalite çok fazla ucuza alınmaz bu da doğru.

20. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

ben bu ayakkabıyı 89 liraya aldım. ne kadar kötü olabilir ki? şehir tur bisikletimle kullanacağım zaten...