Decathlon Btwin bisikletleri nasıl oluyorda avrupa fiyatları üzerinden satabiliyor?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Hani bir tabir vardır ''Kendi yapar kendi satar'' diye...
Decathlon bir anlamda Btwin'in distribütörü. Dolayısıyla bayi karı fiyatın üzerine eklenmiyor. Bu yüzden fiyatı daha uygun oluyor.
Yalnız üst seviye bisikletleri getirmiyorlar:confused: Baskı yapmak lazım:)
Örneğin şu harika karbon bisiklet yok
http://i.imgur.com/5JfBzKe.jpg

Scudo

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Çok güzelmiş gerçekten bu model :) Acaba şehir bisikleti modellerinde de karbon kullanıyorlar mı ?

Alicem

Üye
Tepki
25
İsim
Ali Cem Kaygısızcan
Bisiklet
b'Twin
hepimiz decathlona bastıralım valla bu bisikletler bi harika dostum :)

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
638
Bisiklet
Diğer
Fit 700 için görüşünüz nedir arkadaşlar? (link)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Ersin savaş
Karbon bisiklete göre ağır bir bisiklet. Ama üzerindeki sete göre (yanlış bilmiyorsam 5800 var ve tümü 5800) fiyatı çok uygun.
"Karbona giriş" bisikleti olarak alınıp bir süre kullanılıp daha sonra "sadece" kadro değişimi ile gayet karlı bir alışveriş olabilir ;).

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş
Tepki
50
İsim
ÖNDER
Bisiklet
Trek
Avrupa'da satılan bir çok markada da distribütör ve bayi karı var ama Türkiye'de ki fiyatlardan çok daha ucuz satılıyor.
Bunun sebebi ticaret ahlakı.Bizde ticaret ahlakıyla karlılık arasında ters orantı var.

• Beğen

kubilayrd

Üye
Tepki
46
İsim
Kubilay Erdoğan
Bisiklet
Cube
Konu 2014 oldugu icin basligi artik yaniltici nitelik tasiyor. Decathlon'un urun, fiyat ve hizmetlerinin Turkiye'de maalesef eski tadi yok. Bu konuda sitelerine de kafami toplayinca yorum yazmak istiyorum cunku bende biraktiklari izlenim ilgiyi gorunce fiyatlari yukselttikleri yonunde.

Mesela Triban 3'u makyajlayip cikardiklari Triban 500'e bakiyorum:
Turkiye'de 1660 TL ((link))
Fransa sitelerinde (decathlon.fr) 400 Euro yani 1150 TL ((link))

Yanlis hatirlamiyorsam Turkiye'ye girerken de 1370 TL gibi bir fiyattan girmisti. Grupset Triban 3'le ayni, kadro gene alu., masa gene celik vs vs.

Eski bir Triban 3 kullanicisi olarak giris seviyesinde yol bisikleti almak isteyen herkese Triban'i onerirdim ancak artik isler epey degisti.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@kubilayrd
Haklısınız Btwin de Türkiye fiyatlarını yükseltmiş. Geçen yıllar Türkiye fiyatlarıyla Avrupa fiyatları aynıydı.
Valla bisiklet alacak herkese iyi bi fiyat karşılaştırması öneririm. ''Madem pahalı satıyorsun, almıyorum.'' Bu kadar basit.

mfurkanasl

Üye
Tepki
0
Az önce decathlon ile konuştum su an yalnizca 43 48 ve 51 beden varmış (ben 57 yim) ve artik başka boy da gelmeyecekmis :(

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Öyle ise Triban3'ü 899 tl'ye alan son kişilerden biri olarak kendimi şanslı hissetmeliyim:cool::koptum:

@mfurkanasl ben alırken de online mağazada 57 kadro yoktu ben araştırmıştım. Samsun, Bodrum ve başka bir mağazada daha 57 kadro vardı. Ben Samsun'dan getirtmiştim. Bence bir araştırın.

mfurkanasl

Üye
Tepki
0
İstanbul da bir tane varmis mesela ama teshir ürünü sanırım bende onu almak istemiyorum ama bi bakarım belki diğer şehirlerde vardır fakat asil sorun bir daha gelmeyecek demeleri istenen bir urunu niye getirmezler anlamiyorum

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
638
Bisiklet
Diğer
(link)

Yukarıdaki model haziran ortasına doğru gelecekmiş. Ama fiyat 3500 falan olacakmış. Ben Fit 700'e bakmaya gittim. 3599 TL. Açıkçası benim için zor bir fiyat:)
2 resim ekledim. Beğenen olursa diye.

Dosyalar

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
triban 500'ü çelik maşa ile 899'a indirir satar en fazla, o da yaz sonu kış başında olur bence.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erencaner
Triban 500 de maşa zaten hiten çelik maalesef..

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
turkiye de satilanlarin donanimlari daha dusuk oluyor, ozellikle ust gruplarda

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
decathlon'daki herşeye (sadece btwin markalı ürünlere değil, herşeye) 2 hafta önce %20 zam geldi dolar kurundanki fırlamadan dolayı. fiyatların fırlamasının sebebi budur.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@mfurkanasl

decathlon sitesine girip ürünü bulun ve bölge seçimi olacak harita üzerinden tek tek bakın mutlaka vardır çok satmayan mağazalarda. Olan mağazadanda satın alırsınız

• Beğen

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@hüseyin ozan
decathlon un bu farkı işçi maaşlarından kastığını düşünüyorum. ingiltere de 1 elemana 1000sterlin maaş veriyorsa tr de 1000tl veriyo. arada 4.5 kat maaş farkı var. tr de sattığı ürünlerin uygun olmasına şaşırmamak gerek bence.

• Beğen
Tepkiler: sspl