Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon bisikletleri Triban 5 ve RR 500 s

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kensou tarafından paylaşıldı.

1. Kensou

Kensou Ride is life.

Adı:
    Batuhan T
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar, abiler, ablalar.
    Öncelikle herkese merhaba. Benım sorum şudur; Ben şu anda bir Carraro Force 320'ye sahibim.Bir süredir kullanıyorum.İyice tecrübe ettim.
    Ancak bu ilkk bisikletim oldugu için (profesyonel anlamda denilebilir) bisiklet artık yetmiyor daha dogrusu alan değiştirmek istiyorum.Dh&Freeride veya yol alanına geçeceğim. Aklımda iki model var.
    Birisi Decathlon modellerinden Rockrider 500S çift süspansiyonlu bir bisiklet.Linki de şurada;
    ROCKRIDER 500 S DAĞ BİSİKLETİ B'TWIN - Dağ Bisikletleri Bisiklet - Decathlon

Bir diğeri ise eğer görüş ve önerilerinizden olumlu sonuç alırsam yol bisikletine geçmeyi düşündüğüm Triban 500 modeli onun da linki şurada;
    TRIBAN 500 YOL BİSİKLETİ B'TWIN - Yol Bisikletleri Bisiklet - Decathlon
    Evet kullanan, tecrübe eden varsa görüşlerinizi paylaşır mısnıız. Şimdiden çok teşekkür ederim!

Elbrus bunu beğendi.
  2. Kensou

Kensou Ride is life.

Adı:
    Batuhan T
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konu güncel yardım edecek yok mudur

3. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle dh&freeride mı yapacaksın yoksa yol bisikletine mi bineceksin karar vermelisin bence. Dh düşünürsen ben o bisikleti tavsiye etmem. Dh biraz daha maddiyat gerektiren bir iştir çünkü. Ayrıca düz yolda kullanacaksan adamı yorar üzer. Yol bisikleti alıcam dersende sana onun yerine daha üst komponentlere sahip salcano xrs040 a bakmanı öneririm aynı fiyata.

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Forumda oldukça fazla yol bisikleti hakkında konu bulunduğu için cevap gelmiyordur.

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  5. Kensou

Kensou Ride is life.

Adı:
    Batuhan T
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Berke Ülkemizdeki satılan bisikletlerde parçaları, kur nedeniyle fiyatları sürekli değiştiği için konu açıp güncel durumu sormak istedim. Arama yerine triban yazıp okumayı bende biliyorum gerizekalı değilim. Mesela geçen sene Triban'ın maşası karbondu şuanki alimünyum.Lütfen yorum yaparken 2 kere düşün hocam.Eyvallah yardımın için!

@M.Burak KARADAĞ Teşekkür ederim abi değerli yorumun için

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu yorumundan sonrada galiba sana kimse yardimci olmak istemez burada. Bu nebicim bir tarz, biraz daha saygili olmani tavsiye ederim. @Berke kardesimiz sana kötü birsey yazmamis aksine dogruyu yazmis.

Berke ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  7. Kensou

Kensou Ride is life.

Adı:
    Batuhan T
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Murat Cömez Asıl ben bu yorumdan sonra kalbimin kırıldıgını belirtmek isterim.Yazdıgımda veya yaptıgımda yanlış bir şey yok.Bana bu yorumu yapıp kalbimi kıracagına hiç yapmasaydı daha iyiydi zaten. Bak yukarda bi abim daha var. O da insan o da insan. Çok mu dogru bir davranış yaptıgı sızde savunuyorsunuz.Biz buraya hiçbişey bilmedigimiz, bilen abilerimizden yardım almak veya tecrübelerinden yararlanıp ona gore hareket etmek için geliyoruz. Terslenmek veya forum kurallarını ogrenmek için değil. Araştıracagım kadar araştırdım zaten ayrıca forumdakı butun triban konularını da okudum ondan sonra açtım. Forumdakı trıban konuları ile şuankı mevcut satış durumu arasında daglar var.Bende bunu belirttim.Saygılar.

8. Major Tom

Major Tom LAZARUS

Adı:
    kenan Ç.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Kensou merhabalar öncelikle kendi fikrimi söyleyeyim bence şu anda kullandığınız bisikletten yol bisikletine gecmelisiniz bende yaklaşık bir hafta önce dağ bisikletinden yol bisikletine geçtim triban 500 le ve aldığınız his cok farklı ve güzel. ama yine de dh yada freeride istiyorsanız öncelikle gidebileceğiniz parkurları düşünün ve dh daha tehlikeli olduğu için yapacağınız ekstra harcamaları düşünün

@M.Burak KARADAĞ triban 500 benim de ilk yol bisikletim ve microshift den gayet memnunum ama shimano sora yı hiç kullanmadım farklarını açıklarmısınız lütfe

Kensou ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  9. Kensou

Kensou Ride is life.

Adı:
    Batuhan T
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @big bike Teşekkür ederim değerli yorum için, sayenizde kafamdaki düşünce iyice netleşmeye başladı.:)

10. Major Tom

Major Tom LAZARUS

Adı:
    kenan Ç.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Kensou önemli değil umarım sizin için doğru kararı verirsiniz:)

Kensou bunu beğendi.
  11. zubeyr gun

zubeyr gun Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Triban 500 ümü Alur 700 modeline geçeceğimden satıyorum. 1 yıl oldu alalı ama son bikaçaydır evde yatıyor bi sıkıntısı yok fiyat 900 tl yanında sele çantası (50-60 liralık bir çanta)matara kafesi matarası ve kaskını (60 tl değerinde ama nerdeyse hiç kullanmadım) birlkte 1000 tl dir istanbul içi buluşup anlaşmak tercihimdir.Matara kafesiyle matarada toplam 50 lira ediyor.