Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon adaletsizliği!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında VeyselKobal tarafından paylaşıldı.

1. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Triban 3 modeli, pek çok kişiyi uygun fiyatı, ve güzel bir fiyat/performans oranı ile birlikte yol bisikleti ile tanıştırdı. Triban 3 modeli 2015 model yılı için yenilenerek Triban 500 adını aldı. Triban 3'e göre yeninlenen gidon ve selesine rağmen fiyatını Avrupa'da korurken, Türkiye'de koruyamadı ve fiyatı 1380 TL'ye çıktı (yerini aldığı model 900TL fiyat etiketine sahipti).

Öncelikle kur arttı denilebilir, fakat son 1 seneye baktığımızda kurda inanılmaz bir değişim yok açıkcası. Decathlon, Avrupa menşeili olduğu için Euro'yu baz alıyorum.
    Ekran Resmi 2015-04-22 10.44.47.png

Hadi bu artışı bir şekilde kur artışına bağladık diyelim (kaldı ki kur %50 artmadı ama fiyat %50 arttı), fiyat karşılaştırabileceğim bisiklet modellerine bakmak istedim.

Yine Decathlon tarafından satılan Rockrider 520 modeline bakıyorum. Avrupa'da 450 Euro etikete sahip, İngiltere'de ise 330 Pound etikete sahip, Türkiye'de ise 1300 TL'ye satılıyor.

Triban 500'ü ele aldığımızda Avrupa'da 400 Euro etikete sahip, İngiltere'de 280 Pound etikete sahip, Türkiye'de ise 1380 TL'ye satılıyor.

Yani Avrupa'da Triban 500 görece daha ucuz olmasına rağmen, Türkiye'de daha pahalıya satılmakta.

Decathlon sürekli olarak ülkemizde yaygınlaşıyor, müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor diye memnuniyet duyuyoruz ancak, burada bir adaletsizlik konusu.
    Hep beraber sesimizi çıkarırsak, Decathlon'un bizi dikkate alacağına inanıyorum.

2. mergin

mergin Aktif Üye

Adı:
    mehmet ergin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Decathlonun bizi dikkate alacagini falan sanmıyorum. Ben triban 500 un yorum kismina olumsuz yorumumu yazdim ve sitede yayinlandi. Ama bunun bir fiyat degisikligi getirecegini düşünmüyorum. Uzun zamandir decathlon modellerini inceledim ama bu fiyata 11 kilo demir masali microshift vitesli bisiklet almak bence ahmaklik olur. Salcano xrs 040 sora 1620 tl pazarlikla cok rahat 1350 veya 1400 tl ye alınabilir. En azindan full sora setli ve 9.16 kilo agirligi var. Para yabanciya gitmez bari.

oalmali, aeneskral, erciye ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  3. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaynak açısından şunları da eklemekte fayda var.

Türkiye sitesi Triban 3 : 899,95 TL Yeni Triban 500 : 1.379,95 TL

Fransa sitesi Triban 3 : 399,95 € Yeni Triban 500 : 399,95 €

İngiltere sitesi Triban 3 : £250,00 (£279,99'dan düşmüş) Yeni Triban 500 : £280,00

Almanya sitesi Triban 3 : € 369,90 Yeni Triban 500 : € 399,90

@mergin Salcano xrs 040 2015 modellerinde frenler tektro. Ama jantları shimano'nun jant seti hangisi olduğunu hatırlamıyorum.
    Yanlış hatırlamıyorsam Serkan Akta 2014 model Salcano xrs 040 sora'yı internetten 1000 tl'ye almıştı.

caesar ve VeyselKobal bunu beğendi.
  4. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Stok eritme amacli yaptiklarini düsünüyorum. Uzun süre bu fiyatta kalmaz, satamazlar. Bu arada yeni seriye Triban 500 ismini verip eski Triban 500'e de müdail ürün cikarmamislar Avrupa'da 3 farkli siteden gördügüm kadariyla. Bayagidir alip almama kararsizligindaydim. Param cebimde kaldi. Tesekkürler Decathlon.

VeyselKobal bunu beğendi.
  5. Battuta

Battuta Yeni Üye

Seviye:
    Burda bir yanlış var sanki. Triban 500 Triban 3'ün değil Triban 5'in yerine geldi diye biliyorum. Triban 3 ile Triban 5 arasında zaten malum fiyat farkı vardı.

olympos ve erencaner bunu beğendi.
  6. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Decathlon'a mail yağdırmak lazım.;)
    Hem artık üst seviye bisikletlerini de getirsinler. Yurtdışı modellerinin tamamı burda yok. Sadece giriş seviyesi modeller var.

özgürakt ve VeyselKobal bunu beğendi.
  7. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Mustafa Yasin, eski Triban 500 5'in yerine gelmisti. Fakat bu seneki seri, eski Triban 3'ün devami. Fit 3 serisi de bu sene 500 olarak devam ediyor.

8. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Ona bakarsanız çoğu satıcı öyle.2 hafta önce Delta Bisiklet bana 3900 TL'ye verecekti Caad8 105 2015 modeli çünkü fiyatı site'de ve mağaza 4100 liraydı.Benim gittiğim günden 2 gün sonra siteye bir girdim fiyat 4800 hatta şimdi 5000 lira.Abd fiyatını TL'ye çevirin 3800 lira oluyor.Almayın para kazandırmayın bana göre.O kadar Cannondale dedim ben de ama bu durumda o parayı verir miyim? Decathlon'da böyleyse para kazandırılmamalı.Kar edeceğiz diye milleti soymanın ne anlamı var? Ayrıca yanlış anlaşılmasın hiçbir mağazaya çamur atmıyorum.Delta çok ilgili bir kurum ama fiyat konusunda doğruya doğru

9. erencaner

erencaner Forum Demirbaşı

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam triban 3 yerine triban 500e birakmadi yanlisiniz var triban300 e birakti. Ben aldim 1 ay once falan yeni urun olarak. 900e aldim. Zaten kadroda bir iki renk degisikligi dışında fark yok.

Gelelim triban 500e.
    2-3 gun önce inceledim decathlon da fiyati da 970 gibi bir seydi benim inceledim flat gidona sahipti.

Sora setli gelecek denenlerin adi triban 500se calisanin söylediğine gore cok uygun fiyat diyorlar.

10. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    VeyselKobal ve erencaner bunu beğendi.
  11. erencaner

erencaner Forum Demirbaşı

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Murtega triban3 yerini triban300e birakmadi mi hangi ara bitirdiler:) daha 300ler yeni geldi buralara.

12. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @erencaner Hocam @Murtega doğru söylüyor. Sora setli gelecek olan model ise Triban 520 adını alacak. O da şöyle olacak. zoom_33a4ef2f41c345ba8a31f640a38f37df.jpg
    Bunu artık kaça getirirler orası meçhul...

13. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  14. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yeni modeller gelince ortalık karışmış. Fakat triban 3, fit 5, fit 3 ve eski triban 500'e zam yapılmamış, eski fiyatlarıyla satılmaya devam ediyor. Bence adaletsizlik denebilecek bir durum yok.

15. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Dechatlon'un yaptığı adaletsizlik midir tartışılır ama bence bu başlığın kendisi Dechatlon'a karşı bir adaletsizliktir bence. Ürünlerin model ve fiyatlarından dolayı kafa karışmış, burası normal. Fakat başlık konuyu okumayan birinin aklında firma adına olumsuz bir şeyler bırakabilir.

ahmetmart, taner07 ve olympos bunu beğendi.
  16. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @EK-73 fit serisinin durumunu bilmiyorum fakat, zam yapılmamış dediğiniz triban modelleri, zaten üretimi bitmiş, yenisi gelmeyecek ve stoklarda kalan modeller.

@Tahir Keskin görüşünüze saygı duyarım fakat, firma adına olumsuz bir durumdan bahsediyorum zaten.

Tahir Keskin bunu beğendi.
  17. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Buraya da güncellemeleri paylaşayım.

24 Nisanda 974 TL olan Triban 500FB modeli, bugün itibarı ile 1170 TL'ye çıkmış durumda.
    Triban 500'ün Dropbarlı modelinde ise fiyat değişikliği yok.

Fakat Triban 520C1 olarak isimlendirilen, 3x9 Sora setli, karbon maşaya sahip yol bisikletinin, henüz aktif olmayan sayfasındaki fiyatı da 1199 TL'den 1429TL'ye çıkmış durumda. Yakındır muhtemelen gelmesi, sayfa düzenlendiğine göre...

Link:
    Decathlon Türkiye

Eğer bu fiyattan bu bisiklet gelecekse, çelik maşalı, microshift vitesli Triban 500'e 1379 TL verenlere cidden üzülürüm.

İnsanlar Decathlon markasını sevmeye devam ettikçe, Decathlon'da insanları sevmeye devam ediyor...

x-rayted bunu beğendi.
  18. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    pek çok ürüne zam gelmiş. memnun kaldığım bir eşofman vardı. bir tane daha alayım dedim pazar günü. yeni fiyatı duyunca şok oldum, elim mahkum aldım.
    memnun kaldığım derken, fazla kiloları atana kadar giyeceğim, sonrasında giymeyeceğim bir üründen bahsediyorum. hayatımın eşofmanı değil yani.

decathlon'u sevmekle birlikte fiyat politikasıyla ilgili ciddi eleştirilerim var şahsen. hiçbir özelliği olmayan, en alt düzey ürünleri ederinden çok pahalıya satabiliyorlar...

19. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @CandanC Doğrudur hocam ama bisikletlerle ilgilediğimden özellikle o bölümü bu kadar dikkatli irdeledim. Diğer bölümler de oluyordur herhalde ama tam bilmediğimden bir şey diyemem.

Şunu gördüğüme üzülüyorum sadece, talep olan bir şeye fiyat geçirmek, bizim esnafa özgü bir şey değilmiş.
    Kafa aynı kafaysa demek ki...

CandanC bunu beğendi.
  20. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @CandanC

Daha önce 19 TL ye sattıkları basit bir gözlüğü şuan 40 TL ye satıyor. Böyle devam ederlerse, bizler için hiç bir esprisi kalmayacak decathlon'un

Yıldıray55, kasaplanca ve CandanC bunu beğendi.