Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decathlon 45 liraya kask

Konu, 'Giyim' kısmında d.engin tarafından paylaşıldı.

1. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kask tavsiyesi için konu açan arkadaşlar oluyor ve okuyorum fakat okuduklarım hep bütfemi aşıyor.İki adet kask almam gerek biri bayan için.Fakat ikisine toplam 100 lira verebilirim.Decathlone da 45 lira civarı bir kask gördüm alayımmı yoksa bu fiyatlara önerebileceğiniz kask varmı.şimdiden teşekürler

2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    D.Engin Bey kask konusu gerçekten çok elzem bir mesele. Bende almadan 40-50 tl bütçe ayırmıştım ama sonra anladım ki piyasada sadece adı kask olan ve aslında kafaya takılan poşetten farkı olmayan kasklar var. Bir video izledim adamın biri 1,5 metre yükseklikten kaskı yere bırakıyor kask(!) dağılıyor. Size benim kullandığım kaskı önerebilirm. Sedona mv-29 gerçekten kaliteli ve güven verici bir kask. CE ve tüv-türk sertifikaları var. Bunlar çok önemli konular.

Hüseyin Külcüoğlu bunu beğendi.
  3. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cevabınız için teşekürederim.Sizin önerdiğiniz kask tanesi 105 lira ve ben 2 tane alacağım için kesinlikle alamam.sedano mv39 50 lira civarı.fark nedir ki yarı yarıya fiyat farkı var.Sedano mv 39 alsak yine aynı güveni vermez mi ki.
    Ayrıca decathlone da adı kask olan ama kendi kask olmayan ürün satar mı.Hiç almasam daha iyi olacak o zaman:)

4. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bende yakın zamanda bike&outdoor mağazasından Sedona HB-23 aldım fiyatı 55 TL idi. Eşime de Sedona MTV-18B aldık mağazada 85 TL idi. İkisinin de linki aşağıda mevcut. Bence kaskı direkt internetten değil de deneyerek almak lazım. Decathlon daki bahsettiğiniz kasklar hakkında olumsuz yorum duymadım. Ancak agresif bir bisiklet kullanım tarzınız var ise daha kaliteli kasklar almanızı tavsiye ederim.
    http://www.bikeandoutdoor.com/U1742,108,sedona-hb-23-ayarli-kask-mtb-kasklari-sedona-hb-23.htm
    http://www.bikeandoutdoor.com/U2750,111,sedona-mtv-18-b-kask-bmx-kasklar-sedona-mtv-18-b.htm

5. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  6. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  7. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Soz konusu sizin guvenliginiz ise maddi acidan biraz daha esnek davranmaniz gerekir hani bisiklete verdiginiz paradan kisip kaska yatirim yapmaniz daha iyi olur. Cunku dediginiz fiyata satilan kasklarin kopuk kalitesi gercekten cok basarisiz Allah korusun en ufak bi kazada paramparca olma olasiliklari cok yuksek. Sadece aksesuar olarak takarsiniz yani. Bence tekrar dusunun almadan...

Hüseyin Külcüoğlu bunu beğendi.
  8. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haklısınız.Ben düşünüp içimin sineceği bir kask alamk için bekleyeceğim bu arada da kasksız bisiklet kullanıp risk alacağım o zaman malesef.

bu broşürdeki kaskın markası mı yok yoksa daha sonra mı belli olacak acaba. renk seçeneğide yazılmamış.

9. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    benim tavsiyem sedona gibi markalar yerine sadece kask üretimi yapan markalardan alman. giro, bell gibi. ucuz modellerinden alabilirsin.

10. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Kafanıza ne kadar değer biçiyorsunuz ?
    Maddi durumunuz yeterli olmayabilir benim de dört dörtlük bir yaşantım yok fakat iş güvenliğe gelince bazı arkadaşların dediği gibi fiyat konusunda esnek davranmanız gerekiyor.

Kaska gelince Uvex I-VO tercih ederim. Gayet estetik ve fiyatı da piyasadaki diğer kasklara oranla uygun ve güven veren bir marka - model. Konusunu da açmıştım buyrun. Yakın zamanda da sadece bu kask için ayrı bir konu açmayı düşünüyorum.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=132232&page=3

11. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    sanırım izmirdesiniz. internet yerine deneyerek alın sorun yaşarsınız. bayan yada unisex dizaynlarda arkada ortada saç yeri var. toplanıp oradan çıkartılabilir yada topuz gibi yapıp oraya sıkıştırılabilir.

kessbike yada bisiklet dükkanı diye aratırsanız bulursunuz karşıyakada bisikletçi var. prowell F59 modellerini tercih edebilirsiniz. bayan içinde güzel dizaynları var.

yada levior kasklar var diğer kasklardan 60-70gr ağır ama tok duruyor elimle sıkıştırıp esnetmeye çalıştığımda esnemiyor.

12. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    decathlone iki kask denedim.biri 42 lira değerinde btwin marka sanırım diğeri bell marka 54 lira.takıp iyice sıkılaştırdıktan sonra denemek için kadama elimle sert bir şekilde vurdum.Normalde hiç hissetmedim demeyi beklerken çok sert bir darbe hissettim.Şayet bu iki kasktan birini alıp başıma birşey gelse kaskın hiçbir yararı olacağını sanmıyorum.
    Daha sonra 65 liraya prowell denedim.daha şık ve narin geldi bana.sanırım onu alacağım.