Decathlon 45 liraya kask

d.engin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Kask tavsiyesi için konu açan arkadaşlar oluyor ve okuyorum fakat okuduklarım hep bütfemi aşıyor.İki adet kask almam gerek biri bayan için.Fakat ikisine toplam 100 lira verebilirim.Decathlone da 45 lira civarı bir kask gördüm alayımmı yoksa bu fiyatlara önerebileceğiniz kask varmı.şimdiden teşekürler

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
D.Engin Bey kask konusu gerçekten çok elzem bir mesele. Bende almadan 40-50 tl bütçe ayırmıştım ama sonra anladım ki piyasada sadece adı kask olan ve aslında kafaya takılan poşetten farkı olmayan kasklar var. Bir video izledim adamın biri 1,5 metre yükseklikten kaskı yere bırakıyor kask(!) dağılıyor. Size benim kullandığım kaskı önerebilirm. Sedona mv-29 gerçekten kaliteli ve güven verici bir kask. CE ve tüv-türk sertifikaları var. Bunlar çok önemli konular.

d.engin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Cevabınız için teşekürederim.Sizin önerdiğiniz kask tanesi 105 lira ve ben 2 tane alacağım için kesinlikle alamam.sedano mv39 50 lira civarı.fark nedir ki yarı yarıya fiyat farkı var.Sedano mv 39 alsak yine aynı güveni vermez mi ki.
Ayrıca decathlone da adı kask olan ama kendi kask olmayan ürün satar mı.Hiç almasam daha iyi olacak o zaman:)

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
Bende yakın zamanda bike&outdoor mağazasından Sedona HB-23 aldım fiyatı 55 TL idi. Eşime de Sedona MTV-18B aldık mağazada 85 TL idi. İkisinin de linki aşağıda mevcut. Bence kaskı direkt internetten değil de deneyerek almak lazım. Decathlon daki bahsettiğiniz kasklar hakkında olumsuz yorum duymadım. Ancak agresif bir bisiklet kullanım tarzınız var ise daha kaliteli kasklar almanızı tavsiye ederim.
(link)
(link)

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
Ayrıca aceleniz yok ise 23 Nisan da tchibo ya indirimli bisiklet aksesuarları geliyor. Oradaki Kask hakkında da olumlu yorumlar okudum. Bence onu da seçenekler arasına koyabilirsiniz aşağıda broşür linkini veriyorum.

(link)

Tepki
80
Bisiklet
Salcano
@d.engin

Soz konusu sizin guvenliginiz ise maddi acidan biraz daha esnek davranmaniz gerekir hani bisiklete verdiginiz paradan kisip kaska yatirim yapmaniz daha iyi olur. Cunku dediginiz fiyata satilan kasklarin kopuk kalitesi gercekten cok basarisiz Allah korusun en ufak bi kazada paramparca olma olasiliklari cok yuksek. Sadece aksesuar olarak takarsiniz yani. Bence tekrar dusunun almadan...

d.engin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Haklısınız.Ben düşünüp içimin sineceği bir kask alamk için bekleyeceğim bu arada da kasksız bisiklet kullanıp risk alacağım o zaman malesef.

bu broşürdeki kaskın markası mı yok yoksa daha sonra mı belli olacak acaba. renk seçeneğide yazılmamış.

@Rıdvan SIĞAN

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
benim tavsiyem sedona gibi markalar yerine sadece kask üretimi yapan markalardan alman. giro, bell gibi. ucuz modellerinden alabilirsin.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Kafanıza ne kadar değer biçiyorsunuz ?
Maddi durumunuz yeterli olmayabilir benim de dört dörtlük bir yaşantım yok fakat iş güvenliğe gelince bazı arkadaşların dediği gibi fiyat konusunda esnek davranmanız gerekiyor.

Kaska gelince Uvex I-VO tercih ederim. Gayet estetik ve fiyatı da piyasadaki diğer kasklara oranla uygun ve güven veren bir marka - model. Konusunu da açmıştım buyrun. Yakın zamanda da sadece bu kask için ayrı bir konu açmayı düşünüyorum.

(link)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
sanırım izmirdesiniz. internet yerine deneyerek alın sorun yaşarsınız. bayan yada unisex dizaynlarda arkada ortada saç yeri var. toplanıp oradan çıkartılabilir yada topuz gibi yapıp oraya sıkıştırılabilir.

kessbike yada bisiklet dükkanı diye aratırsanız bulursunuz karşıyakada bisikletçi var. prowell F59 modellerini tercih edebilirsiniz. bayan içinde güzel dizaynları var.

yada levior kasklar var diğer kasklardan 60-70gr ağır ama tok duruyor elimle sıkıştırıp esnetmeye çalıştığımda esnemiyor.

d.engin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
decathlone iki kask denedim.biri 42 lira değerinde btwin marka sanırım diğeri bell marka 54 lira.takıp iyice sıkılaştırdıktan sonra denemek için kadama elimle sert bir şekilde vurdum.Normalde hiç hissetmedim demeyi beklerken çok sert bir darbe hissettim.Şayet bu iki kasktan birini alıp başıma birşey gelse kaskın hiçbir yararı olacağını sanmıyorum.
Daha sonra 65 liraya prowell denedim.daha şık ve narin geldi bana.sanırım onu alacağım.

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
Selamlar. Kask almadan sürüş yapmak istemiyorum, içime sinmiyor. Bugün artık halletmek istiyorum bu meseleyi. Aşağıya bıraktığım linkteki kask hakkında bilgisi olan var mı? Sanırım bunu alacağım. Ne dersiniz?

(link)

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@Msah1n
Çok canınızı sıkmayın. Kasksız da bisiklet sürülür. İçinize sinen ve bütçenize uygun bir kask alın yeterli olur.

• Beğen
Tepkiler: pancama

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
@Msah1n dostum zevk ve tercihlerine kimse karışamaz tabi ama cüzdanımıza göre hepimiz hareket ediyoruz. Kötü mal alacak kadarda zengin değiliz, hiç birimiz. 2 üst postta prowel kaskları denemenizide isteyen arkadaş gibi benimde tavsiyem bu yönde olacak(60-65₺ civarında) Ankara'da gittiğim mağazada gördüğüm bir ürün ve çok şık duruyor. Decothlon'a gidip almaya değmez:/

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
Şu an bulunduğum yerde prowell alabileceğim bir yer yok malesef. İnternetten de sipariş vermek istemiyorum bunu. Bildiğim kadarıyla kaskların yaklaşık 5 yıllık ömürleri var. İnternet siparişi kaskın kaç yıl ömrü kaldığını bilemeyeceğim için sanırım decathlona yöneleceğim. Herkese fikirleri için teşekkür ederim. İyi forumlar :)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner