Dealextreme'den ürün aldım ama kargo takip kodu hata veriyor

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar dx den yaklaşık 10 parça ürün aldık
bir kısmı yola çıkmış
bununla ilgili bir referans numarası verdiler ancak takip edemiyorum

tam olarak ne yapmam gerektiği sitede yazıyor ama ingilizce hata mesajı çıkıyor.

Kargo takip kodu dün akşam verilmiş o yüzden mi hata veriyor kargom nerede deyince
ne yapmam gerekiyor
yardımcı olur musunuz?

Gönderi kodunu paylaşacağım gerek olursa akşam şu an giremedim sisteme

Scudo

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Dx.com a üye girişi yapınca siparişini görüntüleyebiliyorsun. Oradan takip et. Mailine gelen link hatalı olabilir belki.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Takip kodu bazen 1 hafta sonra aktif oluyor kafanıza takmayın.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Takip kodu hemen aktif olmaz, merak etmeyin birşey yok ürününüzü anca 5-7 gün içinde takip edebilirsiniz o zaman aktif oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Aktaş

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
peki bu kaç günde gelecek arkadaşlar tahmini?

Bir de 10 üründen 5-6 sı paketlenmiş diğeri daha sonra diyor en fazla kaç gün beklerim o ikinci grubun kargolanması için

Tepki
4
Bisiklet
Kron
Birkaç sene öncesi birkaç parça aldım. Gelmesi parça parça toplam 3 ay sürdü.:D

Talha Ü.

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Kron
26 Nisan'da sipariş verdim, takip kodu 2-3 gün sonra aktif oldu. Takip kodunun hangi ülkeye ait olduğunu da bir google aramasıyla buldum. İsviçre Postası'na vermişler. 7-10 iş günü demişler ama önceki tecrübemde 35 günde gelmişti (haftasonları dahil). Tahminen 15 Mayıs'tan önce gelmez. Beklemedeyim.

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
İkinci grup ürünlerin stok bilgisini sorabilirsin. Eğer stoklarında yoksa ürünleri iptal ettirip geri para ödemeni yaptırabilirsin. Şahsen ben 5 parça ürün siparişi vermiştim 1 mayısta gönderilen kargo takip numarası aktif değildi bügün aktifleşmiş gözüküyo swiss post ile

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
bununla ilgili nereden iletişime geçmem gerekiyor tam olarak?

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
şimdi dostum bu siteleri gitti gidiyor gibi düşün. senin aldığın 10 parça ürün 10 ayrı satıcıdadır. bu yüzden kargo süreleri farklı hepsi aynı pakette gelmeyecek.
takip noya gelince, şimdi bu arkadaşlar china posttan rulo şeklinde alıyorlar takip no olan barkodları. sipariş çıkınca yapıştırıyorlar pakete. ve dxin yada hangi siteyse sistemine girip shipped yazıyor ancaaaaaak china posta daha sevkedilmemiş, sevkedilsede china post tarafından barkod ile okutulup takip sistemine kaydolmamıştır. sonuçta oradada çıkış gümrüğünde bir şekilde kontrol ediliyordur.

panik yok yani. zaten ürünlerin geliş süresi minimum 15 gün maksimum 30 gün