Dealextreme?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kargo süresine pek bakmayın arkadaşlar. Yoğunluğa göre çok değişkenlik gösteriyor. Şimdiye kadar ortalama 20 gün civarında aldım ürünü elime hep. Ama bu sefer 1 ayı geçti. Mail attım ordakilere, kargo yoğunluğu vardır muhtemelen, biraz daha bekler misiniz? diye sordular. Tamam dedim bekliyorum hala. Kargo takipten gördüğüm kadarıyla tam 1 ay sonra Çin'deki kargo şirketinde bir işlem yapıldı. Yalnız ne işlemi onu göremiyorum. Ayrıntı yazmıyor. En geç 2 haftaya geleceğini tahmin ediyorum. Bu da toplamda 1,5 ay demek...

Scudo
Tepki
29
1-6 ekim arası çin ulusal bayramı olduğu için zaten kafadan 6 gün gecikmiştir. Ayrıca dealextreme.com 'a dx.com yazarak kısa yoldan ulaşılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: S26

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
@Sabri Atalay

tam olarak o seçenek nedir abi ? birde takip numarasıyla o seçenek tam olarak nedir.hiç alışveriş yapmadımda yurt dışından.acemiliğe gelmesin :)

Emrah Y

Daimi Üye
Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
6 Ekim'de toplam 33 Dolarlık 3 kalem ürün satın aldım, 7 Ekim'de 1 kalemi, 10 Ekim'de ise diğer 2 kalem ürünü kargolamışlar. En azından "Siparişim" sayfasında böyle yazıyor. Bekliyorum bakalım. Yalnız fiyatlar çok da iyi gelmedi. Kredi kartına taksit olmaması ve bilindik marka ürünlerin bulunmaması kötü. Fakat çok değişik tasarımlı ürünler olabiliyor.

genckanat

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır sürekli Çin'den alışveriş yapan biri olarak şunu söyleyebilirim: dealextreme güvenilir bir sitedir ancak ürün tedariği uzun sürer. Nedeni ise bu ürünlerin birçoğu stoğunda değildir. Bizdeki hepsiburada.com mantığıyla çalışır. Siz sipariş verirsiniz onlar da üreticiden tedarik ederler. Ayrıca fiyatı da biraz sonra söyleyeceğim belki de çoğunuzun bildiği siteye göre pahalıdır.

Aliexpress.com sitesi Alibaba.com'un perakende için kurduğu ve bizdeki gittigidiyor mantığıyla işleyen, sitedeki kullanıcılardan satın aldığınız bir sitedir. Burası dealextreme'e göre daha ucuzdur ve daha hızlıdır. Çünkü buradaki satıcıların birçoğu ya o ürünlerin toptancısı veya üreticisidir. Bu nedenle stoklarında çoğu zaman bulunur ve hemen kargoya verirler. Ben de bisikletim için birçok ürünü buradan satın aldım. Ortalama 20-30 günde geliyor. Bu siteden alışveriş yaparken de şuna dikkat etmeniz gerekir, "Transaction"ı yani satış sayısı yüksek olana göre sıralama yaptırıp en çok satış yapandan almanızda her zaman yarar var...

Bisiklet Sayfası: (link)

BuyinCoinsTR

Aktif Üye
Tepki
6
(link)

En sorunsuz, hızlı, ucuz ve güvenilir alışverişin adresiyiz ve bundan böyle sizlerle birlikteyiz :)

Forum destek konumuzdan sorularınızı yöneltebilirsiniz: (link)

Tepki
7
75 $ altında vergi muafiyeti yılda 5 sipariş için sınırlı. Kanunda yazan bu. Ancak takip ediliyor mu derseniz, hayır edilmiyor.