Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dealextreme hakkında geniş bilgi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında sezer_57 tarafından paylaşıldı.

1. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaşlar ban dealextreme hakkında geniş bir bilgi verebilirmisiniz alışveriş yapanlar?

2. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kendi tecrübem yok fakat alışveriş yapan arkadaşım var , sorduğumda ucuz elektronik ürünler haricinde bir sorun olmadığını söylemişti.

3. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben iki yılda iki defa alışveriş yaptım. Bisiklete km saati, buff, eldiven ve de başka ihtiyaçlar... Bildiğim kadarıyla 20 $ ve üzerinde kargo takip no.su veriyorlar. Bu numarayla paketinizin nerde olduğunu takip edebiliyorsunuz. Zarfınız PTT tarafından kapınıza kadar geliyor. Eğer sipariş verdiğiniz ürünün stok sorunu yoksa 3 haftada elinize ulaşır, aksi durumda 5 haftayı bazen 6 haftayı bulabiliyor. Mesela bu yılki siparişimde iki ürün stokta yokmuş ,onun yerine başka ürün sipariş verdim, 2,2 $ param arttı, 3 gün sonra kredi kartıma iade ettiler. Ben sorun yaşamadım, ama takip no.su olmayan bazı siparişlerin 3-4 ayda eline geçtiğini yazan forum kullanıcıları vardı. Ben biraz bekleyip 20-30 $ olunca sipariş verip takip no.su ile garantili yapıyorum. Şu anda kadar sadece bir ürün bozuk çıktı: o da şu... onuda gelir gelmez denedim, belki halledebilirm diye için açtım ürün zarar gördü, iade şartlarına baktım, ürün resmi istediler, tabii ben ürüne zarar verdiğim için iade imkanı olmadı, ama ürüne zarar vermeseydim, yenisini göndereceklerdi. Selamlar sağlıcakla kalınız

4. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    cok sağolun teşekkürler fakat teslimatta 7 ila 10 gün yazıyo ama yanlışmı bu birde gümrükte kaç dolara kadar sıkınıt cıkıyor

5. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    sureklı alısverıs yaparım dx ten
    eger stokdaki urunse 2 hafta degılse 3 veya mx 4 hafta ( yasadıgım tecrubelere istinaden )
    gumrukte 75 euro ve ustunde sıkıntı cıkar
    dx guvenebılırsınız bence. aldıgım tum urunlerde gayet kalıtelı urunler

6. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kargo takip numaram var ama ptt kargo yurtdışı takibinde çıkmıyor başka biryerden mi taki etmem gerekiyor?

7. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Mehmet Kepme bunu beğendi.
  8. Melih GÜLER

Melih GÜLER Aktif Üye

Seviye:
    sadece 1 kez bozuk ürün cıktı onun dısında sorunsuz 10-15 üründen fazla almışlıgım var

9. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  10. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    5-6 defa alışveriş yaptım. Güvendiğim bir site.

11. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    çok sağolun arkadaşlar birde bir yıl içinde 75 euro altında peşpeşe kaç defa sipariş verebiliriz bi sınırı varmı?

12. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aslında var 5 ama bunu aşarsanda bişe olacagını sanmıyorum zira ben son 3 ayda 17-18 tane verdim 1 i hariç hepsi geldi,gelmeyeninde geri ödemesini yaptılar

13. Furkan.Pekiyi

Furkan.Pekiyi Aktif Üye

Seviye:
    7 ile 10 gün gönderilme yani kargoya verilme süresi. Eğer ürün stoklarında yoksa bir hayli bekleyebiliyorsunuz. Ama stokta varsa ve siparişiniz herhangi bir tatil gününe denk gelmemişse 1 hafta içinde kargolanıyor. Kargolandıktan sonra 15 - 20 gün içerisinde elinde olmuş olur. 15 dolar üstü alışveriş yaparsan sana ücretsiz olarak kargo takip numarası hizmeti sunuyorlar. 15 dolar altında ek ücret ödeyerek takipli kargoyla yolluyorlar. Kargoların kesinlikle takipli olsun. Kaybolma vs. durumlarda hiçbir hak iddia edemezsin adamlar biz yolladık bizden çıktı derler. Daha aklıma gelmeyen çok şey var. Dx le yıllardır bir münasebetim olduğundan dolayı içini dışını bilirim :)

Not : Ürünlerin stok bilgisini online help'den sorabilirsiniz arkadaşlar. En hızlı bu şekilde öğrenebilirsiniz. Maillere 1 gün sonra dönüş yapıyorlar.

Saygılar

14. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    peki verdiğiniz siparişlerde kargoyu nasıl getiriyolar kargo parası filan ödemiyorsunuz değil mi?

15. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    peki online help inigilizce konuşmak lazım google translate bavurmak lazım :D canlı help için :p :D

16. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar kargo takip numaram bu; "RB240446043CN" nerden takip edeceğim :S chinaposttan denedim falan çıkmadı :S

17. Furkan.Pekiyi

Furkan.Pekiyi Aktif Üye

Seviye:
    Kargo parası ödemiyorsunuz. PTT kargo ile geliyor.

Online help olayında çat pat kelimelerle soru sorsanız da anlıyorlar. Benim de ingilizcem intermediate değil çat pat anlaşıyorum :D

örneğin stok sormak için önce ürünün koduna bakıyorsunuz. Buna ilanın sayfasında SKU:xxxxxxx yazan kısımda görebilirsiniz. 206513 no lu ürün için örnek veriyorum ; "206513, is it in stock?" Bu soruyu rahatlıkla anlayabilirler ve cevabını da siz rahatlıkla anlarsınız emin olun :)

18. Furkan.Pekiyi

Furkan.Pekiyi Aktif Üye

Seviye:
    Mehmet Bey eğer kargo numarası yeni verildiyse takip sitelerine düşmesi 2 3 gün zaman alabiliyor. http://www.17track.net/ sitesinden birkaç gün sonra deneyin. Türkiye'ye geldikten sonra aynı numarayla ptt'nin sitesinden takip edebilirsiniz.

Mehmet Kepme bunu beğendi.
  19. mustafa burak

mustafa burak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güvenilir bir site, sipariş ettiğiniz ürünler 7-10 gün arasında hazırlanıyor, hazırlandıktan sonra 10-15 gün içerisinde de teslim ediliyor. 6 tane siparişim oldu 1 tanesi hasarlı olarak geldi. o da dx.com'dan değil kargodan kaynaklanıyor. ücretsiz kargo(free shipping) en güzel yanı. yok siparişim erken gelsin diyorsanız 25usd ek ücret ödüyorsunuz. ben bu siteye ödemeyi paypal üzerinden yapıyorum, direkt kredi kartıyla alışverişten daha güvenli. elektronik aletlerde de çok ucuza kaçmadığınız takdirde sıkıntı çıkmıyor. en son aldığım ürün sunding kablolu bisiklet bilgisayarı. takır takır çalışıyor şimdilik herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

20. mustafa burak

mustafa burak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    siparişin siteye düşmesi 1-2 gün alıyor. dx.com'dan siparişlerde bir sıkıntı çıkmaz içiniz rahat olsun