Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dealextreme.com sipariş verdim. ama..

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Bahadır Budak tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    http://www.dealextreme.com/p/x2000-...glass-lens-cree-p4-led-flashlight-3-aaa-13732

http://www.dealextreme.com/p/3-led-safety-bike-tail-light-2xaaa-2975

http://www.dealextreme.com/p/flashlight-mount-792

bugün bu 3 ürünün siparişini paypal üzerinden verdim. 17,72 USD tuttu.

paypal hesabı açtığımda kartımdan 1,62 TL
    ürünler için 30,12 TL

ayrıca bir de paypal hesap onaylama işlemini şöyle yapıyormuş, 3 TL karttan çekiyor, bu çekim sırasında kart ekstresindeki açıklamaya 4 haneli bir kod yazıyor, ardından siz bu 4 haneli kodu paypal sitesine giriyorsunuz ve 3 TL paypal hesabınıza (banka hesabı değil paypaldaki kullanıcı hesabına) aktarılıyor.

sonuç olarak 3 ürünü 3TL'si paypalda kalan ve şuan için kullanamadığım, 34,75TL'ye sipariş etmiş bulunuyorum.
    gidip eminönünden alsam daha iyiydi sanki :( bir de o kadar bekleyeceğim şimdi. eminönünden alsam bunları 30TL'ye kapatırdım hesabı hatta nakitte yapacağım pazarlığa göre 24-25 TL'ye kadar inerdi. ben pek anlamadım bu dealextreme ve paypal ikilisinden hadi hayırlısı. :/

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hocam çevrenizde ucuza buldugunuz zaman sitelerden alışveriş yapmamanız daha mantıklı.. genelde bu siteleri Türkiye'deki ürünler pahalı oldugu için veya hiç bulunmadığı için tercih ediyorlar.

Bahadır Budak ve Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  3. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    yok aslında 5 tl civarı daha ucuza gelecekti ama paypal üyeliği oluşturacam derken zaten 5 tl öyle gitmiş oldu. şimdi de bekliyorum bakalım ne zaman gelecek.

4. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    paypal hesabı ebay gibi sitelerde önemli. ileri de de yeni parçalar alabilirsiniz o zaman da paypal hesabını kullanabilirsin boşa gitmemiş olur :)

5. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    internet sitesinden paypal ile ödeme diyince direk kredi kartı hesabımdan çekti, paypal hesabını kullan diye bir seçenek göremedim ama. daha yeniyim bu işlerde. umarım kullanabilirim paypalda kalan o 3 TLmi.

6. Srklgk

Srklgk Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    dealextreme'den 10 kere alışveriş yaptım aldıklarımın hepsi kalitesiz ama iş gören ürünlerdi,fakat 1 keresinde stokta görünen ürün 7 ay sonra geldi kutu içerisinde de stoklarımızda yoktu kusura bakmayın diye bir not vardı:).Yani zorunda kalmadıkça bence alışveriş yapmayın.En iyi ihtimalle 20 günde geliyor siparişler

7. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    bu ilkti zaten ders oldu tamam artık mecbur kalmadıkça almam birşey. :)

8. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    İnternet alışverişi kullanmaya devam edersen o verdiğin paranın bir önemi yok kredi kartı güvenliği açısından Paypal hesabı önemli...Ayrıca ebay da Amerikadaki fiyatlar da dikkatini çekecektir ki ebay da paypal zorunlu...

Bahadır Budak bunu beğendi.
  9. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    gelirmi gelirse ne zaman gelir diye beklemek heyecanlı oluyor aslında yolcu yolu bekler gibi :D

Bahadır Budak bunu beğendi.
  10. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    heyecanla 2 ay beklenmez. inşallah 15 güne gelir :)

11. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    ebay de dealex gibi ücretsiz kargo mu oluyor?
    bir de ebay de satılan ürünler ikinci el değil dimi ? birsürü markalı ürün var iphone mesela.

12. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    10 gün önce forma siparişi verdim bende o ucuza geldi galiba burdakilerden bu haftaiçinde gelir umarım diye beklemedeyim bu aralar forumda popüler bu site

13. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Ben bisiklet forumda yeniyim. Fakat dealextreme kullandım bende arkadaslarımda. Kargo secenekli. Ücretsiz ve ücretli yapabiliosun ayrıca ücretsiz kargoya takip için trakingde ekliebiliosun 1.5 dolara.

Ücretli yaparsan cok hızlı gelioyor denemedim. Ama aldıgın ucuz ürünün mantıgı kalmıyor.

Ücretsiz kargo ile bisiklet için yada elektronik olarka bi kac kez siparis verdik. Malzemelerin az ise 2-3 parca ufak tefek 2 hafta iiçinde eline geciyor.
    Arkadasım kalabalık 100 tl civarı ürün almıstı onunki 3 haftada gelmişti.

Ama dedigim gibi 1.5 dolara ücretsiz kargoya traking eklersen kargonun nerede oldugunu takip edebilirsin.

Zaten yogunluk nedeniyle sadece paketleme süreci 5 gün buluyor.

Birde ek olarak baska yerlerden güvenilirliginin kanıtlandıgı dealextreme'e rakip daha az cesit fakat daha uygun fiyat ve daha hızlı ücretsiz kargo ile calısan bir site var belki biliosunuzda bi orayada bakın derim ufak tefek bisiklet parcaları için.

www.buyincoins.com

14. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Hocam selamlar.Ben bir kere dealextreme'den sipariş verdim ve gidon için telefon tutucu aldım.Üründe 2. kullanımda sorun çıktı ve bozuldu.Kendilerine bildirdim ve direk paramı geri iade edip, isterseniz başka alışverişte kullanın dediler.Bu olayla birlikte müşteri hizmetlerinden memnun kaldım.Çin malı ürünler alıyorsunuz bazen ve dikkat etmenizde fayda var.Özellikle ürün seçerken kullanıcıların yorum ve puanlamalarına dikkat edin.4 veya 5 yıldızlı ürünleri kaliteli ve kullanışlı oluyor ve kolay kolay sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.Bugün kamp için bıçak, bisiklet için yol bilgisayarı vs sipariş ettim.Ayrıca telefon tutucu elime 10 günde ulaşmıştı.Ayriyetten 15 dolara kadar olan alışverişlerde ek olarak 1.70 dolar ödeyip takipli gönderi alabiliyorsunuz ve bu sayede ürünü internetten takip edebiliyorsunuz.Eğer 15 dolar ve üstü sipariş verirseniz, bu takip numarası ücretini almıyorlar ve ürünü direk takip numaralı gönderiyorlar.(0.01$)

Ebay de sanal marketler var dolayısıyla bir ürün Türkiye'ye ücretsiz kargo ile gelebilirken bir diğeri kargo ücreti isteyebiliyor.Dolayısıyla bir ürün beğendiğinizde ayrıntılar için satıcı ile irtibata geçmeniz gerekli.

Ayriyetten Paypal a onaylamak için verdiğiniz ücreti daha sonra iade ediyor diye biliyorum.Fakat paypal online alışverişlerde çok işinize yarar dolayısıyla bu konuda tedirgin olmanıza gerek yok. :)

15. ali bayrak

ali bayrak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  16. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar 2 hafta önce sipariş verdim,

Türkiye içine girince ptt kargoya mı veriliyor ya da ptt postaya mı ?

17. S26

S26 Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye: