Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deal extrame güvenlimi ?

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Ömer Gündoğdu tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar deal extrame'yi sanırım hepiniz bilirsiniz ama aklıma takılan bir soru işareti var site güvenlimidir? kargosu kaç gün içerisinde elime ulaşır ?bilgi verirseniz sevinirim :)

2. Abdülhamit TOPÇU

Abdülhamit TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güvenli kargosu 20-30 gün sürer

Ömer Gündoğdu bunu beğendi.
  3. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bana 12-15 gün arası kesin gelir dediler

4. ismail issi

ismail issi Kıdemli Üye

Seviye:
    ücretli kargo 1 hafta ücretsiz 1 ay diye biliyorum,cevremdekiler sorunsuz alışveriş yapıyor,sanırım herhangi bi sorun olmuyor..

5. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir çok alışverişim oldu, hepsi sorunsuz geldi, kargo takibi yapılabiliyor ürünlerin kalitesi tartışılır ama fiyatları çok uygun. 10-20 gün arasında geliyor. Alışverişinizi paypal üzerinden yaparsanız çok rahat edersiniz.

6. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Güvenlik olarak sıkıntısı yok ben de bir kac kez alısveriş yaptım özelilikle bisiklet üzerine. Yani sectiginiz ve resimde gördügünüz ürün geliyor kandırmaca yok.

Fakat son alısverişimde söyle birşeyle karsılastım; yaklasık olarak 70 dolar civarı bir alısveriş yaptım parasını ödedim beklemeye koyuldum.

Tedarik süreci, paketleme süreci ve sonra kargoya verilme gibi işlemler var. Takipteydim aradan 20 gün gecmesine ragmen hala adamlar tedarik sürecini gecemediler, yola cıkmasını paketlenmesini gectim tedarik edemediler ve stoktaki ürünlerdi. Daha sonra kargonun iptal edilmesi için secenegi sectim işlemi baslattım bana 2 hafta sonrasına tarih vererek beklemem gerektini sölediler para iadesi için. 2 hafta bekledim ses yok sonrasında tekrar tekrar msjlar yolladım ve ilgileneceklerini söylediler. Yine aradan uzunca bir zaman ve üst üste msjlardan sonra nihayet param hesabıma yatırıldı.

Yani güven konusunda sıkıntı yok fakat işlerini agır yaptıklarını söyleyebilirm size sallamıolar resmen kafalarına göre. Sürekli takip etmeniz msj atarak hatırlatmanız lazım öyle bile sıkıcı olabiliyor. Daha öncekilerde böyle bişe omlamaıstı ama elime gecmesi 1 ayı buluyordu.

Şimdilerde alısverişimi bir benzer site olan www.buyincoins.com dan yapıyorum. 3 hafta kadar süre içinde elime ulasıyor kargom. Zaman yolda geciyor kargoya vermeleri 2 gün sürüyor hızlılar. Sonrası gümrük aktarım olarak toplamda 3 hafta.

Ve bir ürünü tedarik edemediklerinde siz herhangi bi talepte bulunmadan direk size msjla bildiriyorlar ve kargonuzdaki diger malzemelerin gecikmemesi için onları yolluyorlar.

Tedarik edemedikleri malzeme için bi kac gün daha bekleyip bulamazlarsa siz herhangi birsey yapmadan size msjla bildirip paranızı iade ediorlar.

Ayrıca bir msj yolladıgınızda hemen geri dönüyorlar ve gercekten ilgililer.

Malzeme deale göre az fiyatlar daha uygun diyebilirim. Cesit oldugu için dealextreme tercih ediyordum fakat son olaydan sonra buyincoins kullanıyorum ve memnunum zamanla ürünleride artacaktır.

Secim tabiyki size kalmıs umarım yazdıklarımın yardımı dokunur.

Şafak Başlar bunu beğendi.
  7. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    babamın aldığı ürünlerle beraber toplam 5 ürün aldık memnuniyet oranımız %100 ürünleri çok iyi paketliyorlar özel zarflarda gönderiyorlar site kesinlikle güvenli 17 gün ile 27 gün arasında değişiyor gelme süresi

8. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    3 günde istanbula gelmişti bizim siparişimiz, istanbuldan adanayada ptt kargo yaklaşık 10 gün sonra getirdi.çinden türkiyeye hemen geliyor zaten az bir miktarla takip no alabiliyorsunuz fakat türkiyeye ürün girdikten sonra işiniz alllaha kalmış:) ama ben kargo konusunda bir kusur duymadım bugune kadar.

9. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    tam yerine açılmış konu yani...

BF Okuru_ ve ali yılmazzz bunu beğendi.
  10. Tacir Tahsilat

Tacir Tahsilat Aktif Üye

Seviye:
    Yeri gelmişken bende sorayım. Kredi kartıyla alışveriş yapınca sizden denüfus cüzdanı kredi kartı ön yüzünün resmini istediler mi?

11. Abdul Samet

Abdul Samet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yurtdışından abartısız 500-600 ürün almışımdır. Arada sorun yaşadıgım oldu ama devede kulak kalır. Zaten aldıgınız ürün 8-10 dolar arasıysa sorun olmaz. kayıtsız posta ile gönderilir elinize ulaşmazsa paranızı geri alabilirsiniz. Paypalı kesinlikle kullanın derim. Mail order yöntemini kullanmasanız daha iyi olur.

12. Abdul Samet

Abdul Samet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eger aldıgınız ürün fiyatı 40-50 dolar arası ise kayıtlı posta ile gönderilir. Aldıktan sonra hoşunuza gitmez ise geri gönderirsiniz. Olan kargo paranıza olur. Birde banka dolar-tl kur çevriminde %1,5 gibi pay alır. Ondan biraz kesinti olur. İngilizceniz ortalama ise birazda kafayı çalıştırırsanız yurtdışı çok caziptir.