Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dazkırı-Marmaris 275KM/gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında nükleer kedi tarafından paylaşıldı.

1. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ankara-Dinar etabının bir gün ardından (bknz. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=102667) Dazkırı-Marmaris etabı da tamamlandı. Böylece Ankara'dan Marmaris'e 3 günde gitmiş oldum (Dinar-Dazkırı arasınaki 40km hariç). Oldukça yorucu bir etaptı, ben hayatımda hiç bu kadar yokuş çıkdığımı hatırlamıyorum. Manzara harikaydı acayip keyif aldım ama yol berbattı, çoğunluğu soğuk asfalt olan bir yoldu. Yolun yarısında soğuk asfalt o kadar kötüydü ki bir kısmı zift bir kısmı mucur. Mucurdan giderseniz sekiyorsunuz, ziftten giderseniz sıcakta erimiş olduğu için yapışıyorsunuz. Yolun bir kısmında yol yoktu, bildiğiniz çakıl üzerinden gittim. Ama Marmaris'e gelmeden gerçekleşen inişler mükemmeldi. 10km sürekli iniş, deniz manzarası, asfalt kaymak, keskin virajlar... Virajlarda otobüs bile solladım :D

Esasında amaç Turunç'a gitmekti ama 362km'den sonra bir gün ara, bol yokuşlu 300 km'yi çekmeye yetmedi. Son 20km'yi minibüsle çıktım.

Dünün özeti:

Toplam km: 275 (ama 400'e bedeldi)
    Ortalama hız: 25.2 Km/sa
    Toplam süre: 14.5 saat
    Ortalama kadans: 70
    Ortalama nabız: 143
    En yüksek nabız: 186
    Toplam tüketilen yakıt: 8000 Kcal.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tebrikler hep yapmak istediğim bir etap daha önce otobüs ile geçerken bu tepelere tırmanmak lazım şu inişten inmek lazım diye çok iç geçirmiştim.İnşallah bana da kısmet olur bir gün bu etabı çıkmak ve inmek.O rampaları iyi biliyorum sağlam bir etap yapmışsın yorulman gayet normal.Yukarıdaki veriler de çok iyi.tekrar tebrikler.....

3. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gayet başarılı bir etap. Bir İzmirli ve yeni bisiklet sporcusu olarak ben de Marmaris yapmak istiyorum. Baya zorlu bir etap olduğu kesin o nedenle kondüsyon yapmaya çalışıyorum. Çektiğiniz manzara fotoğrafları varsa paylaşır mısınız? :)

4. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok guzel ve zor bir etap;tebrikler.
    Eger foto çektiniz, sabirsizla bekliyorum.

5. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Ben ne zamandır senden bu bombayı bekliyordum! Helal olsun!

6. nükleer kedi

Seviye:
    Teşekkür ederim herkese. İnşallah isteyen herkese nasip olur bu yol, tabi kaymak gibi bir asfaltla :)

Maalesef. Ben de sadece slr makine olduğu için yanıma alamıyorum ama hep içimden ah keşke şu manzaraları bir çekebilseydim diye çok geçirdim. Bu arada yolda bir muslukta durduğumda hemen önümde bir sincap gördüm. O kadar yakındı ki. Daha sonra ağaca tırmandı, acayip sevimliydi. Keşke onu da yakalayabilseydim :)

7. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Raşit'cim Tebrikler , bacaklarına , kalbine , baldırlarına sağlık .. Selamlar .

Tolga Gürgün

8. nükleer kedi

Seviye:
    Eyvallah ağabey, aynı dileklerimle :)

9. Cem Özenen

Cem Özenen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben Marmaris-İstanbul arasında git gel yaşıyorum :) ve tabii ki bisikletimi de her seferinde götürüyorum. Marmaris'teki rampalar muhteşem. Çıkışı da inişi de ayrı keyif. Hele yollar bölünmüş yol olduktan sonra iyice güzel keyifli iniş oldu Marmarise. :)
    Gerçi geçen sene oraları kırıp dökerlerken az lastik patlatmadım, ama şu anda yollar enfes. Ekimde oradayım bisiklet keyfini iple çekiyorum İstanbul'un trafiğinden, kalabalığından sonra.

10. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir tur. Ama otobüs sollarken dikkat. Ani manevralar yapabiliyorlar :)