DAZER--Köpeklerin Korkulu Rüyası--

ozi_

Üye
Tepki
2
Piyasada 50 60 Tl arasında fiyatı değişen bu ürün el yapımı olarak sadece 8 Tl. Devrenin çalışma prensibi ise köpeklerin duyduğu frenkansların çoğunu biz duyamıyoruz. Bu devrede ise frekans ayarlanıyor. Son ayarda ise ancak kulağa yaklaştırıldığında ses duyulabiliyor. 9Vluk pili devre çok az akım çektiği için uzun kullanım sözkonusu. Butonu istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Bu devre 7M ve yakınında fayda sağlar. (detaylı resimler daha sonra eklenecek)

(link)

Scudo

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Ben Türkiye Kıyıları turumda kullandım böyle bir cihaz.Köpekler duruyor önce kafasını yamultuyor,sonra tırıs tırıs kaçıyor.YAlnız bi kaç kere ters teptigide oldu :D

iyi satışlar...

ozi_

Üye
Tepki
2
@treks

sonuç gayet güzel 2 tane sokak köpeğinde denedim yaklaşamıyorlar bile. ben yaklaştıkça onlar kaçıyorlar. birtanede bağlı kurt köpeğinde denedim oda geri kaçtı. belli bir mesafeden sonra yaklaşık 7 metre dairesel alan içine giremiyorlar. kurt köpeği beni eve yaklaştığımı görünce havlamaya başladı ama devreyi çalıştırınca mıyklamaya başladı havlamayı kesti.:)

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
İsterseniz seri üretime gecin,yakın zamanda bi tane istiyebilirim sizden.Ama keske söyle pratik bi kullanımı olsa kutu içinde falan... süper olurdu

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
Kutulu olma şansı varmı acaba ?.Yaşadığım yer ormanlık alan burdaki arkadaşlara bahsettim cihazdan ormancılar dahi almayı düşünüyorlar ben acil olarak iki adet almak istiyorum ne zaman kutusunun içerisinde kullanıma hazır alabilirim

ozi_

Üye
Tepki
2
@Gürsel BARANLI

İsterseniz seri üretime gecin,yakın zamanda bi tane istiyebilirim sizden.Ama keske söyle pratik bi kullanımı olsa kutu içinde falan... süper olurdu

seri üretime geçmeyi düşünüyorum. sağolun:) kutu ayarlayabilirim. Kutusuz benimde içime fazla sinmemişti açıkçası. Uygun bir kutu arıyordum. Kutu bulamazsam bile plastikleri küp haline sokup öyle yapma düşüncem var. Haftasonu cumartesi yapabilirim ama haftasonu kargolar kapalı olur o yüzden pazartesi kargoya verebilirim.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@ozi_

Helal olsun abi biz 50-60liraya aldık sen 8 liraya maliyetine satıyon valla helal olsun. Bu çok güzel ekonomik bir çözüm oldu köpek tehditlerine:D..

İsmailYetişir

Aktif Üye
Tepki
170
orj. dazer bile hantal ve ağır; sizin bu mekanizmayı kutulamanız bisikletin yanında bir değnek taşımaktan bir gömlek üstün olabilirse bile haddime düşmeden tekrar tebrik edeceğim. gayretlerin için sağol, ancak köpeklere işkence eden bu aleti ben kişisel olarak doğasever ve maceracı ruhuma yatkın bulmuyorum. Tehditle başetmek için yerden bir çalı ya da taş almak, tabiatla bütünleşmek için iyi bir vesiledir.

Tepki
33
ozi_ kardeşim devre gerçekten çok işime yaradı.harbiden köpekler bir anda davranış değiştirip kaçmaya başlıyorlar.seni tebrik etmek isterim.hem bu kadar ucuz hemde bu kadar kullanışlı helal olsun.

ozi_

Üye
Tepki
2
yeni resimleri ekliyorum.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

Eskişehir içi elden teslim.

ozi_

Üye
Tepki
2
@İsmailYetişir

Mesajınız için çok teşekkür ederim. Sizin görüşünüze saygı duyuyuyorum. Ama Allah korusun ani bir saldırı durumunda belki taş çalı bulamayacak zamanımız bile olmayabilir veya cebimize çantamıza vs. koyduğumuz taşlar bitebilir. Bunun sonunda olacakları düşünmek bile istemiyorum Allah korusun. Mesajınız için tekrardan teşekkür ederim.

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
@İsmailYetişir Size hayvanlar ve doğa hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum.Ama maselef yaşadığım ortamdaki başı boş hayvanlardan ve hayvan besleyenlerin başı boş bıraktığı(bir evin 8 adet kangalı) hayvanlarlar inanın çok rahatsız ediyor bahçeden dışarı çıkarmıyorlar.Doğayı çok sevdiğim için başkenti bırakıp köye yerleştim ama sizin ve benim sadece sevmemiz yetmiyor gerçek yaşamda diğerlerininde saygılı ve sorumlu olması gerekiyor ama ne gezerrrrr.

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
yürüken normalde umrumda olmaz kesinlikle kaçmam.(eskiden kaçardım kaçmamayı örendim kaçmayınca kovalamyılor :D).ama geçen gün akşam çok yorgun ve dalgın bi şekilde caddede bisikletle giderken.hiç bişey gözükmüyo tabi aniden soldan bişey hırlayarak gelince yola atlamak zorunda kaldım ne olduğunu bile anlamadan arkama baktığımda köpek olduğunu gördüm.(o heyecanla anca arkama bakınca köpek olduğunu farkettim).allahtan akşam olduğu için yol çok işlek değildi yoksa vay halime.kısacası böyle ne olduğunu anlayamadığınız durumlarda ve kendinizi koruyamayacağınız anlar olduğunda bu alet bire bir gibi duruyo.

Yalçın

Üye
Tepki
20
Tebrikler, bir sürü para verip aldık köpek uzaklaştırıcımızı

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bu devreyi nasıl olduda bu kadar küçük ve az elemanlı yapabildin? aklım almıyor cunku ben bakınca dazer ime içinde daha fazla parça var :) ? Verdiği frenkans sıradan Dazerler ile aynı frenkansa mı sahip yoksa az da olsa farklı mı?:eek:

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
bildiğim kadarıyla dazerda da bir anahtar bir pil bir de entegre var işte, ama frekansı nasıl ayarlamış arkadaş ben de merak ettim

ozi_

Üye
Tepki
2
@Zeki.Alper

Bu devre fabrikasyon dazerler ile aynı frekansı vermesi lazım. Çünkü ayar kısmında belli bir ayarda köpekler rahatsız oluyorlar. Fabrikasyon dazerin içini görmedim açıkçası. Ben o dazerlerin yüksek fiyatlı olmasını fabrikasının az bulunmasına yani piyasada nadir bulunmasına bağlıyorum. Yoksa devrede herhangi bir zorluk yok basit bir frekans üreteci :) Fabrikatörlerin hakkını yemiş olmıyımda belki içine gereksiz elemanlar koymuş olabilirler fiyatın şişmesi için veya eski, zor teknolojiyi kullanıyor olabilirler ama çalışma mantığı aynı.

ozi_

Üye
Tepki
2
@funq

Frekans ayarlamak için potansı kullanıyorum. Ekolayzır (ses frekansını ayarlamak için kullanılan biliyorsunuzdur.) ın mantığında düşünebilirsiniz.