Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Davutpaşa'da 2 bisikletliye beton mikseri çarptı...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Serkan Mıstınoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Bir arkadasimdan ogrendigime gore, cok yeni bir kaza henuz haber yok medyada. Gelisme oldukca burada guncelleyecegim...

Aşağıda @Ömer Murat 'ın verdiği haber.com linkindeki haberde detaylar açıklandı, bisikletlilerin ikisi de ölmüş...

İNŞAATA GİRİŞ YAPIYORDU
    Alınan bilgiye göre, Davutpaşa Caddesi'ndeki eski Şişecam fabrikası alanında devam eden inşaata giriş yapmak isteyen 34 GP 9546 plakalı beton mikseri, bu sırada önüne çıkan ve üzerinde iki kişinin bulunduğu bisiklete çarptı.

SURİYELİ İKİ KİŞİ KORKUNÇ ŞEKİLDE CAN VERDİ
    İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, beton mikserinin altında kalan ve Suriyeli oldukları öğrenilen iki kişinin hayatını kaybettiği anlaşıldı.

SÜRÜCÜ POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ
    Beton mikserinin sürücüsü gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Kazada ölen iki kişinin cesetleri incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
    Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

İstanbul'da Feci Kaza! Beton Mikseri, Bisikletli İki Kişiyi Ezdi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Belli ki sürücü çocukların önüne kırmış, çocuklar da kamyonun altına girmiş. Cinayet bu başka bişey değil!

Kamış Tornavida bunu beğendi.
    Son düzenleme: 6 Ağustos 2016
  2. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Haberin linki

Bu beton mikserlerinden tırstığım kadar hiç bir şeyden tırsmıyorum, yazık günahtır ya!

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  3. hasanalparslang

hasanalparslang Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan Alparslan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ytü bizim okul? haberi açmaya korkuyorum tanıdığım çıkıcak diye
    Allah cezasını versin bunların :hasta:

4. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Suriyeliymiş galiba ölen çocuklar. Ecele bak arkadaş; bin küsür kilometre ötede memleketin yerle bir olur, ölümden/savaştan kaçar gelirsin, ecel seni burada bulur, hem de böyle bir ölümle, çok üzücü :(

nonsteril ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  5. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    =(

6. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    dün benide halk otobüsü biçiyordu göz göre göre hata değil tamamen üstüme sürdü bü şerefsizin evlatlarından kurtuluş yokmu ya sırtımıza keleş mi takıp gezecez arkadaş valla gına geldi türkiye den bezdirdiler kafan da ki kaska karışanlar giydiğin tayta laf söyleyenler :mad:

yakup3457, Kuzey Ege, Eminç ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  7. cngz

cngz Aktif Üye

Adı:
    cengiz
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Avrupada bisiklet yolu olmayan bir yerde öncelikli yol hakkı bisikletlinindir.Burası benim ülkem.Bisiklet yolunda bile geçiş üstünlüğü.otaparkçılar,mangalcılar ve gezmeye çıkan yayalarındır..
    KAZA ÇOK ÜZÜCÜ ÖLÜMLÜSÜ DAHA DA ÜZÜCÜ

Kuzey Ege, Eminç ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  8. Çağdaş78

Çağdaş78 Yeni Üye

Adı:
    Çağdaş
    Seviye:
    Şehiriçindeki sarı araçların (taksi ,kamyon... ) ambulans ve iftaiye gibi geçiş önceliği var ama biz bilmiyoruz.:mad:
    Geçtiğimiz günlerde Çiğli alt geçitinden selektör yaparak çıkan ,Altınyol boyunca sağa sola korna çalan, sarı Golyat şöförüyle yolda atışmıştım.Ağzında diş yok mezar kazıcısının ama yaptığı hareketleri siz araba ile yapamazsınız.

9. fblisaru

fblisaru Aktif Üye

Adı:
    Saruhan Er.
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Güzel ülkemde herşey için kamuy spotu yapılıyor. Bence bisiklet için de güzel bir kamu spotu hazırlanabilir. Başka türlü sürücüleri ve yayaları bilinçlenditmenin yolu yok.

10. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @fblisaru hocam istediğini yap değiştiremezsin bu zihniyeti

Mümtaz Öztürk ve EmirhanShn bunu beğendi.
  11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Geçen akşam benim gidona zeytinburnunda bir araba çarptı çok kötü düştüm. Ölümden döndüm kaskım kötü yarıldı her yerimde yara bere. Namussuz ileriden durdu baktı ben yerden kalkana kadar bıraktı kaçtı. Arkadan gelen taksi durdu. Allahtan arakadan gelen araba beni ezmedi. Ne mazgaldan kaçtım ne yola atladım. En sağdan tempo tutturmuş gidiyordum. Geldi soldan gidona aynasıyla vurdu çok fena düştüm. Bunlara ne yapacağız ne edeceğiz bilmiyorum. Ölenlere rahmet diliyorum

Kuzey Ege ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  12. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Haftaya o noktada farkindalik eylemi yapabiliriz.insanlarin ve ozellikle bu öküzleri teşhir etme ve trafikte bizde varız eylemi yapmayı öneriyorum.

13. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    çok üzüldüm..

yaya için yeşil yandığı halde karşıya geçemeyen yayalar görüyorum, onlara da üzülüyorum..

öncelik arabada diye bir çekingenlik var herkeste.. bu araçların egemenliği acilen bitmeli.. araçlar yayaya dokunduğu anda ciddi cezalar sözkonusu olmalı..

bu sürücülerin en korktuğu şey para cezalarıdır ama onu da uygulayacak sistemi ara ki bulasın..

varsa yoksa emir gelecek de yol çevirecek trafik polisleri.. gerisine asla karışmıyorlar

KaanG bunu beğendi.
    Son düzenleme: 6 Ağustos 2016
  14. Road Rider

Road Rider Propel Advanced 2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ülkedeki kafa değişmediği sürece, bisiklet karne hediyesi olarak görüldüğü sürece bir değil bin tane eylem yapın hiçbir şey değişmez.

Dethagorf bunu beğendi.
  15. Çağdaş78

Çağdaş78 Yeni Üye

Adı:
    Çağdaş
    Seviye:
    Ölenlere Allah rahmet etsin .
    Hele ki araba yerine mikser kamyonu olması acıyı dahada arttırıyor.

Uygunsuz olacak ama teşbihte hata olmaz . Basit bir fıkra ama oldukça güncel :

Vahşi batıda çiftçiler arazilerinin yakınından geçen tren yolundan şikayetçi olmak üzere Tren İdaresine giderler. Ve trenlerden şikayetçi olduklarını söylerler. Onları dinleyen müdür sorar:
    - Trenlerimiz çok mu hızlı gidiyor , zarar mı veriyor ? Çiftçilerden cevap: - Hayır, o kadar yavaş gidiyorlar ki , yolcularınız inip ineklerimizi sağıyor.

Şehir içinden şehirler arası yol geçirip sağında solunda pazaryeri ,okul , bakkal ,(çömlekçi- Menemen ) yapılan ,absürd bir şehirleşme anlayışımız var ki.
    İzmir içi örnek vereyim : Çiğli,menemen,Aliağa..

Önce donanım (alt yapı: araç sayısı ve yol oranı ,yapılaşma ....), sonra yazılım (eğitim :davranış değişikliği..) gerekiyor. Ama bunun yol ve yolu kullanandan önce idareci kısmında olması gerekiyor.Elektrik yada su tesisatçısına sorsanız o bile kafasından bir hesap yapar ,bağlanacak cihaz cinsi, gücü, kablo kalınlığı, sigortanın ne olması gerektiğini söyler. Kullanıcıya da hangi elektrikli cihazları kullanamayacağını belirtir.

Bu keşmekeşin içinde de temiz ve sağlıklı ulaşım diye bisiklet kullanmaya karar vermiş ve azmeden insanlarımız. O kadar ufak ve zayıf kalıyorlar ki bu öküzlerin içinde ..

Dethagorf bunu beğendi.
  16. Clients

Clients Üye

Adı:
    Turgay
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu suriyelilerin durumunu. Final destination. Filmine benzetiyorum

Allah rahmet eylesin Türkiyede bisiklet sürmek zor iş her türlü Geri zekalıya ehliyet verip yollara cıkarıyorlar iş makinaları minibüs ve otobüs şoförleri ve benzeri. Kişisel olmayan araçlar için belirli bir yaş ve tecrübe şartı eklenmeli.

17. Dethagorf

Dethagorf Forum Bağımlısı

Seviye:
    @soneryen Geçmiş olsun, ramazanda arkadaşı almaya gidiyordum dediğiniz gibi sağ şeritten ilerliyorum benim ya gidona ya arka tekere çarptı ve kaçtı.

@Türka¥ Trafik polisinin önünde adam yaya yolunda durmuyor yol vermiyor, telefonla konuşarak geçiyor trafik polisinin umrunda bile değil.

kubilayt, Türka¥ ve soneryen bunu beğendi.
  18. furkantrojka

furkantrojka Kıdemli Üye

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Türka¥ Ben yaya geçidinde hala ilerleyen araç görürsem iyice yaklaşıp ya dirseğimle ya da yumruğumla vurup aynasını kırıyorum, mesafe fena değilse önüne atlayıp, onu ön cama yapıştırıyorum. Bu zamana kadar hepsi ışıklara bakıp, durumu fark etti. Başımıza bir şey gelene kadar devam. :)

edge35, cenkildas ve Türka¥ bunu beğendi.
  19. Fatihacr

Fatihacr Gezer fotoğraf çeker

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bugün bu istakametteydim Çok üzücü bir haber

20. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer