Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Datçadan Aktura gidiş dönüş 60km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında emrahozkan tarafından paylaşıldı.

1. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, Datçada bu yaz yaptığım küçük bir turu sizinle paylaşmak istedim, temiz hava, tertemiz deniz çok keyif aldım... Bisikletim de 20kg lik bir mtb olunca biraz zorlandım açıkçası, sele çok keyifsizdi özellikle... umarım bu yaz yeni bisiktimle giderim...

Amanın azman yokuşlar başlıyor...

Eski yoldan gideyim dedim ama olmadı arılar yüzünden tekrar normal yola çıktım.

Ve mutlu son Akturdayım, orman bakanlığının tesisinde 20dakika denize giriyorum, serinlik çok iyi geliyor...

Dönüş yolunda rüzgar yememek için araziye sapıyorum...

2. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Emrah Bey, ilk yorum benden olsun, sizin tur da bizim Ayaş rampalarını aratmamış, fakat tek fark sonunda deniz var.Biz köfteyle idare ettik. Emrah bey resimler, yazın birden özletti, paylaşımınız için teşekkür ederim. Termal içlik konusunu halledeyim,Ankara'da biryerleri turlarız.

emrahozkan bunu beğendi.
  3. emrahozkan

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Cüneyt bey teşekkürler, beraber turlamak isterim sizinle tabiki, sizde eryamanda oturuyorsunuz hem. içlik ve kışlık kıyafet konusunda benimde eksiklerim var çözüm bulunca paylaşırsanız çok sevinirim.

4. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Saygıdeğer Emrah ben yıllar önce taşıtla Marmaris'ten Datça'ya gitmiştim süper inişli çıkışlı manzaralı bir yoldu. Hatta dedim bir gün inşallah bu yolu bisikletle geçerim. Senin koyduğun fotoda da Marmaris kmsini belirtiyor. Sen sanırım bu güzergahı pedallamışsın. Bodrum Datça feribotu eğer ekim sonuna doğru çalışırsa Marmaris'e gitmek için bu güzergahı denemek istiyorum.

5. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Cüneyt abi, iştahımı kabartıp duruyorsun :) Bizim ufaklık biraz büyüsün, inşallah senin arka tekerleğin rüzgarına takılma niyetindeyim. :in:

6. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Ne güzel kareler,

Aktur cennetinde çadır kurup denize girmek için Ankara'dan bisikletimle yola çıkmak istiyorum, ancak bakalım ne zaman :D

7. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Emrah Bey termal içlik konusunu biraz araştırdım, istanbuldan dün alt üst bir takım istedim, firmadaki arkadaşla telefonla görüştük bir ürün önerdi, ondan sipariş verdim, P.tesi veya Salı elimde olur sanırım, onu deneyeceğim eğer memnun kalırsam sizede öneririm, gelmeden birşey diyemiyorum. Termoform diye birşirket, dediğim gibi deneyip göreceğiz, birkaç çeşit ürünleri var bu konuda . Görüşmek üzere hoşçakalın

8. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    emrah bey ayağınıza sağlık. paylaşım için teşekkürler

9. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:

Bisiklet forması giymeyi sevmiyorum.Ayrıca formaların çoğunun Türkiye fiyatları yurtdışına göre aşırı pahalı.

Bisiklete binerken normal kıyafetler giymek daha çok hoşuma gidiyor.İçlik ve dışlık konusunda tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Üst içlik ve yazın dışlık olarakta kullanılabılır, yaklaşık 1 aydır Nike pro combat adlı ürünü kullanıyorum.Oldukça rahat.1mm bile bosluk bırakmadan vucudun her noktasını sıkmadan sarıyor.Terlediğinizde hava sıcak yada soguk olsun kuruma süresi çok kısa.
    Kollu kolsuz olmasına göre fiyatı 55-65 tl arasında değişiyor.Ancak ülkealan pasajında nakit ödeme ile 45 tlye alabılırsınız.

Soğuk havalarda Üst dışlık olarak Nike Pro Combat Hyperwarm adlı ürünü tavsiye edeceğim.Nike Pro Combat tan farkı iç kısmının cok ince polar ile kaplı olması.İçi polar kaplı olmasına rağmen bahar havasında gündüz terletmiyor.Ankaranın aksam dondurucu havasında ise kesinlikle üşütmüyor.Tavsiyem içe Nike Pro Combat üstede Nike Pro Combat Hyperwarm.Bu 2 sini gıydıgınızde kışın dahi üşümezsiniz.Terledıgınızdede cok cok kısa bır surede kururlar.

Nike Pro Combat

http://store.nike.com/us/en_us/?l=shop,pwp,c-1+100701/hf-10002+12002+50144+4294967114+4294967134/t-Men%27s_Nike_Pro_Combat#l=shop,pwp,c-1+100701/hf-10002+12002+50144+4294967114+4294967134/t-Men's_Nike_Pro_Combat

Nike Pro Combat Hyperwarm

http://store.nike.com/us/en_us/?l=shop,pwp,c-1+100701/hf-10002+12002+50144+4294967114+4294967134/t-Men%27s_Nike_Pro_Combat#l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-399374/pgid-399368

Fiyatları bisiklet giyim urunlerı ile karsılastırıldıgında cok ucuz kalıyor.

Thermoform da rahat ve cabuk kuruyan bır içlik istiyorsanız Micro İç Giyim başlığı altındaki %88 Microfibre - %12 Elasthan ürünleri tavsiye ederim.

Ayrıca Thermoformun bambu kumaş içlikleri kalite ve rahatlık acısından mükemmel ötesi.Ancak bambu kumaşların kuruma süreleri normal pamuklu kumaştan farksız.yani cok uzun.Thermoform bambu çamasırların spordan zıyade gunluk yasamda giyilmesi taraftarıyım.Kalite rahatlık acından mukemmel.Bir kere gıyenın bır daha bu markanın bambu camasırlarından baska bır ıc camasırı gıyecegını sanmıyorum.

Farklı markaların bambu iç çamasırlarını denemıstım.(korayda satılanlardan)bambu ile alakası yok.kalite deseniz 5 para etmez.rahatlık sıradan bır ıc camasırından farksız.

Ancak thermoformun bambu iç çamasırları piyasadaki en iyi ürün.

10. emrahozkan

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Şevket Bey, gerçekten çok faydalı bilgiler vermişsiniz, nike mağazalarına bakacağım, aslında ben yine buna benzer kayakçıların kullandığı bir içlik aldım. 10-15 derece arasında sabah serinliğinde çok iyi geldi, ne terletiyor ne de üşütüyor. Anladığım kadarıyla çok kalın giyinmemek gerekiyor ve pamuklu hiçbirşey giymemek gerekiyor.

Alt taraf için ne öneririsiniz, eşofman altı tayt vs. işin doğrusu alt tarafta tayt giymek istemiyorum, onun yerine yine çok bol olmayan ama vücuda tayt gibi yapışmayan birşeyler öneririr misiniz?

atölye / giyim bölümünde tartışabiliriz aslında.

teşekkürler

11. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Olabilir.

Söyledıgınız gibi pamuklulardan uzak durmak gerekiyor.Bende tayt dan hoşlanmıyorum.Onun yerine thermoform dan aldıgım %88 Microfibre - %12 Elasthan iç çamaşırı , üzerinede lescondan aldıgım cok ince %100 polyester eşofman altını giyiyorum.Altlık konusunda bilgi cok fazla arkadas cıkacaktır.

Thermoform ürünlerini kızılay meşrutiyet cad. kök çarşısındaki , doğa sporları ürünleri satan mağazada bulabilirsiniz

emrahozkan bunu beğendi.
  12. arzu kasapoğlu

arzu kasapoğlu Yeni Üye

Ben yazları Aktur'da geçiriyorum ve benimde bisikletim var. o yollar harika doğa güzelliği bakımından,hatırlattınız yine de teşekkürler.:)

emrahozkan bunu beğendi.
  13. e.koprulu

e.koprulu Aktif Üye

Seviye:
    harıka bır tur olmus emrah pedalınıza saglık ;)

emrahozkan bunu beğendi.
  14. Vedat Jitan

Vedat Jitan Üye

Seviye:
    tebrik ederim

emrahozkan bunu beğendi.