Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Datça - Marmaris ve Devamı Hakkında Tavsiye İsteği

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Emrah Y tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Y

Emrah Y Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhabalar, bir arkadaşla planladığımız tur hakkında tavsiyenize ihtiyacım var. Çanakkale'den otobüsle Bodrum'a gidiyoruz, oradan feribotla Datçaya ve pedallamaya başlıyoruz. Hisarbükü'nde konaklama, ertesi gün Marmaris. Sonrasında ne yapacağımızı bilemiyoruz. Marmaris'te bir gece konakladıktan sonra 1 günlük daha zamanımız olacak. Sonra, Kamil Koç otobüslerinden birine binip dönmemiz gerekiyor. Tavsiyesi olan varsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
    Rotamız: http://goo.gl/maps/LHoz8

2. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Knidos, palamutbükü,kız kumu, içmeler, marmaris milli park'a mutlaka uğrayın yokuşları bol olan bir yerdir hazırlıklı olun gereksiz malzeme almayın derim. Bende yarı Bigalı sayılırım anne tarafından dolayı :)

3. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Datça'ya gitmişken Hayıtbükü'ne gitmemek ve orada yüzmemek olmaz. Marmaris'te de Emel Sayın koyu diye bir yer vardı. Ben sevmiştim :)

4. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    3 hafta once datcaya gittim palamutbuku cok guzrl bir koy tavsiye ederim yollar yanliz pek kaliteli degil bol yokuslu ve dar yollar ozellikle marmaris datca arasi dikkatli olmanizda fayda var

5. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eski Datça yı unutmuşum orayıda unutmayın derim

6. Melih AÇIK

Melih AÇIK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    datçada can babanın evide ziyaret edilebilir..

7. Emrah Y

Emrah Y Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz yerlerin hepsini görmek isterim ama tabi zaman belli. Eski Datça'yı, Emel Sayın Koyu'nu ve Can Yücel köşesini görmeyi çok istiyorum. Bir de bahsettiğiniz diğer koylar var tabi ama bunların yerlerini nasıl bulacağız? Datça'dan başlayıp Marmaris'e doğru gideceğimizi yazmıştım. Bu yönde tüm bu saydıklarınızı görmemiz mümkün mü? Bir de Google haritalarda hepsini bulamıyorum, bir harita almalı mıyız sizce?

8. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Emel Sayın koyun denilen yer İnbükü'dür. Ben ve ailem yaklaşık 7-8 senedir orada tatil yaparız. Datça-Marmaris yolu üzerinde dimdik giderseniz İnbükü yazılı tabelayı görürsünüz.

9. Emrah Y

Emrah Y Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Emel Sayın'ın adı yeter. İnbükü'nü de notlarıma ekledim. Teşekkürler.

10. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hayıtbükü'ne de Palamutbüküne varmadan ulaşabilirsiniz. hayıtbükü-ovabük-palamutbükü şeklinde gider.

11. onur güneş

Seviye:
    hayitbuku palamutbuku koylari ard arda zaten datcadan ortalama 24-25 kmdi sanirim yollar dar yokuslu ama gitmenizde deger yerler ayrica eskidatcayada hayitbuku palamutbuku yolundan gidiliyor eger android telefonunuz var ise sygic navigasyon cok isinize yarar biz istanbuldan datcaya ve gitmenizde sygicten cok yardim aldik sesli komut vs ozellikleri sayesinde kaybolmadik ilk defa :) navigasyon olmadan 3'4 defa kayboldumuzu bilirim yanlis yol vs :)

12. onur güneş

Seviye:
    Birde internetsiz calisiyor sygic sadece gps yeterli haritayi evde yuklersiniz zaten 170 mb sadece tr haritasi butun yollari gosteriyor toprak vs hepsi yazmayi unutmusum onceki mesajimda :(

13. Emrah Y

Emrah Y Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Harikasınız, teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapacağım.

Rota için de teşekkür ederim. Çok yardımı olacaktır.

Arkadaşlar, Marmaris'ten sonra 1 gün zamanımız var desem, bir tavsiyeniz olur mu?

14. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Datca yarımadasının en ucundan Datçaya doğru, Knidos, Palamutbükü, Ovabübükü, Hayıtbükü, Kızılbük, Mesudiye, Datça. Datçadan Başlarsan, Datça-Knidos-Palamutbükü-Ovabükü-Hayıtbükü-Kızılbük-Mesudiye-Datça şeklinde ring yapabilirsin.
    Datçatan Marmarise doğru Datça-İnbükü(veya Bördübet)Hisarönü-Orhaniye-Turgutköy-Turunç-İçmeler-Marmaris rotası olabilir.

https://maps.google.com/maps?saddr=..._2iA;FWQ-MgId8i2vAQ&via=2,3&dirflg=d&t=m&z=10

15. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Rica ederim. Acaba ne zaman başlamayı planlıyorsunuz tura ?

16. Emrah Y

Emrah Y Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bayram sonrası ilk gün Bodrum'da olmayı planlıyoruz.

172 km. Olabilir aslında ama Marmaris'ten sonra bir iki yer daha görsek fena olmazdı.

17. Emrah Y

Emrah Y Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba, tavsiye ettiğiniz Sygic'i kurmak için uğraşıyorum ama 7-8 tane Sygic uygulaması var. Sizin kullandığınızın tam adı nedir? Bir de ücretli mi? Açıkçası bende Runtastic kurdum, ücretlisini alacaktım ama siz kullanmış birisi olarak tavsiye ediyorsanız Sygic kurayım.

18. Yasin Büyük

Yasin Büyük Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum ben de o tarafta bir tur planlıyorum. (http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=138491)
    Bahsettiğin güzergahı ters yönde gidiyorum. Daha önce de arabayla gitmiştik arkadaşlarla.
    2 günümüz var diyorsan sana güzergah tavsiyem şu şekilde olacak:
    1. gün datçaya girmeden önce hayıtbükü, ovabükü ve palamutbükü koylarını gezip daha sonra eski datçaya uğrayıp datça merkeze geçersiniz. Orada da gezip bişeyler yedikten sonra marmaris yoluna çıkarsınız. 25 km sonra aktur kamp alanı var, orada konaklarsınız.
    Rota: http://goo.gl/aqXtz2
    2. gün marmarise doğru yola çıkarsınız. Kızkumu'na mutlaka uğrayın. Sonra içmeler üzerinden marmarise geçersiniz.
    Rota: http://goo.gl/Mkr9Ex
    Kızkumu ile içmeler arasını kkazım'ın link verdiği gibi turgutköy ve turunç üzerinden de gidebilirsiniz. O tarafın yolu nasıl bilmiyorum yalnız daha yükseğe tırmanış var. Geldiğiniz yönden geri dönerek (Hisarönü üzerinden) giderseniz daha kolay olabilir. Dediğim gibi bu kısmı ben de bilmiyorum, gelecek tavsiyelere göre ben de rotamı o taraftan değiştirebilirim :)

19. Emrah Y

Emrah Y Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba, maalesef tavsiyenizi çok geç okudum. Yine de sizin de söylediğiniz gibi Aktur'da konakladık. Kızkumunu maalesef atladık. Artık bir dahaki sefere. Sizin yönde daha dik çıkışlar olduğunu biliyorum, çünkü inmekte bile zorlandım, bileklerim ağrıdı. Tur planınıza baktım, başladınız mı bilmiyorum ama iyi yolculuklar dilerim.

Merhabalar, turumuzu tamamladık. Yolumuzu biraz kısalttık ama yine de eğlenceli bir tur oldu.Daha önce görmediğimiz yerleri gördük, yeni deneyimler edindik. Tavsiyede bulunan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Turumuzun kısa hikayesini okumak http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=139237 adresinden bulabilirsiniz.
    - Yol gösterici ve kaydedici olarak Runtastic Bike kullandım.
    - Bükleri gezme şansımız olmadı maalesef. Bodrum'a da gidemedik.
    - Aktur harikaydı.
    - Hisarönü yüzmek için uygun değil. Dalgaları sayesinde sörfçülerin uğrak yeri olmuş bir mekan. Ama bir gece orada çadır kurduk.
    - Aktur-Hisarönü arasındaki çok dik yokuşların başında eski yola girdik. Yol fena değil, çok tenha. Fakat tırmanmaktan kurtulamıyorsunuz. Güzel yanı manzarası iyi, ayrıca vızır vızır geçen arabalar yok, yolun ortasından gidebiliyorsunuz.
    Selamlar...

20. ramazan öztürkk

ramazan öztürkk Yeni Üye

Seviye:
    tur cok güzel olmuş tebrikler