Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danimarka'da yaptığımız 3 günlük mini bisiklet turu

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Gulen C.T. tarafından paylaşıldı.

1. Gulen C.T.

Gulen C.T. Yeni Üye

Adı:
    Gülen Canol Tütüncü
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Mayıs ayının son haftasında hem bisiklet almak hem de turlamak ve arkadaşlarımızı ziyaret etmek için Danimarka'ya gittik. Kopenhag'a 30-35 km uzakta, Roskilde'de kaldık. 3 günümüzü bisiklet turlarına ayırabildik.
    Ben zaten yeni aldığım bisikleti kullandım, eşime de bir yol bisikleti bulup kiraladık. Böyle olunca ağırlıklı olarak asfalttan gitmek zorunda kaldık. MTB'si olanlar için de çok güzel parkurlar vardı. Bir kısmına yol bisikleti ile de girdik.. Bazı yerlerde ise bisikletleri taşımak zorunda kaldık..
    Genel olarak şunu söyleyebilirim. Ülkenin hemen hemen her yerinde bisiklet yolu var. Karayolunun yanında ayrı bir yol şeklinde veya en kötü ihtimalle emniyet şeridi olarak tanımlanmış ama emniyet şeridi olsa da kimse arabasıyla oradan gitmeye çalışmıyor.
    Özellikle Kopenhag'da inanılmaz bir bisiklet trafiği var ve çok düzenli bir şekilde akıyor.. Kavşaklara mavi renklerle bisikletlerin geçeceği yerler tanımlanmış.. Her şey güvenli bisiklet sürmek için tasarlanmış. Zaten bütün ömrümüzde görmediğimiz kadar çok bisiklet gördük heralde kısa sürede..
    3 günde toplam 220 km civarında yol yaptık. Bir sürü güzel bisiklet gördük. Tadı damağımızda kaldı.. Turla ilgili blogumda bir kaç yazı paylaştım. Dileyenler oradan daha ayrıntılı bir şekilde okuyabilirler..
    1. gün - 78 km, toplam irtifa 705m
    2. gün - 58 km, toplam irtifa 239m
    3. gün - 80 km, toplam irtifa 151m
    bir de orada gezerken gördüğümüz enteresan bisikletlerin fotoğraflarını çekmeye çalıştık...
    Onlara da dilerseniz buradan bakabilirsiniz.

-Paşa-, Mustafae, Onur Kuzik ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Güzel yerlermiş.

3. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Tura ve özellikle fotoğraflara bayıldım. :)

Kazasız ve keyifli turlar

five

Gulen C.T. bunu beğendi.