Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Damacana Su listesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında gokberkoz tarafından paylaşıldı.

1. gokberkoz

gokberkoz Üye

Seviye:
  2. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gürül gürül akan çeşmeler varken bir bisikletçi asla suya para vermemeli:)

3. gokberkoz

gokberkoz Üye

Seviye:
    vallaha eskiden anneannemler anlatırdı köydeki göllerden ve kuyulardan içilen buz gibi suları keşke o zamanlarda olsaydım diyorum

H.T bunu beğendi.
  4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    şebeke suyu ne kadar temiz olsada ev ve yollardaki şebekeler ne kadar temizdir bilemiyorum :D birçogu bizim adana bölgesinde satılıyor zamanında kullandığımız sular :D

5. gokberkoz

gokberkoz Üye

Seviye:
    ülkemizde kimyasal atıkları ve fabrika atıkları sulara dökenlere verilen paranın arıtma sistemi kurma maliyetinin çok altında bir ceza olduğu için insanlar caymıyor malesef ama tamamen devletle alakalı

6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    suyun para ile satilmasi ahir zaman alametleri icinde yer aliyor, kanimca bademlerden biri su aritma cihazi isine girdi. kac yildir bu mufettisler hic mi kontrol yapmiyor? ne icin maas veriyoruz biz bunlara o zaman? halkin sagligi ile oynamak, buna goz yummak, isini dogru durust yapmamaktir asil gunah olan.

7. cihat erk

cihat erk Yeni Üye

kuş gribi ortaya çıkınca likit yumurta işine girdi o abilerden biri o durum suistimal mi idi?dana etinde kanatlı eti tespit edilince kimse yeni firma kurmadı!her tezin üzerine mantık kurarım ki burda fikrim şu;perşembe pazarında 100 tane dükkan varken kim nasıl piyasadan pay alır?

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  8. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Önemli olan Perşembe pazarındaki 100 firma mı yoksa fiyat- mal farklılıaştırmasına gitmiş ve birbiriyle bağımlı 5-10 firmamı. İktisattaki Tekelci Rekabet Piyasalarından hatırlayalım. Aynı fabrikadan iki farklı marka su kamyonunun çıktığını gördüm ben maalesef bu ülkede. Üzücü ki pek komplo teorisi düzeyinde kalmıyor ülkemizde yaşananlar, kendi ceplerine girecek fazladan milyon dolarlar için kanatlı hayvan sektörünün altını üstüne getirebildiler, kırım kongo vb illetlerin halk sağlığını tehdit edebileceğini bile bile. Şimdi yaşananların ardında da birşeyler arayacak kadar eğitildi hafızamız maalesef.

9. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  10. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    isin guzel yani, bizim topraklarimizdan cikan bizim suyumuzu bize satanin yabancilar olmasi. korkarim, yarin diskilarimizdan da ucretlendirilip yabancilari zengin edecegiz. unakitan sivi yumurta reklami itlaf edilen tavuk haberlerinin arasinda veriliyordu ironik olarak. bursa ili su dagitim sirketi ( borularla eve gelen su ) da yabancilarin. evian suyun isletmesini Turkiyeden birine sattilar diyelim, oranin devleti o kadar kati denetler ki halkinin sagligini dusunup burdaki aymazligi mumla arar yuklenici firma. erikli de yabanci isletme bu arada.

gokberkoz bunu beğendi.
  11. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Liste vereceklerine üretimlerini durdursun.Ne oldu piyasa çıkanları denetleyemeyecek kadar acizsiniz demek ki.i.Adamlar üretiyor sonra kalkmış liste.Yemezler rant var kesin bunun altında.

12. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de bu işte bir rant olduğunu düşünüyorum.

Bilmiyorum dikkat ettiniz mi bu damacana olaylarından 1 hafta 10 gün önce bir su reklamı çıkmaya başladı.Kenan Işık seslendiriyor.İlk ozonsuz ve bpa sız suyu diye.Ne oldu 1 hafta sonra bütün damacalar kirli haberleri kol geçmeye başladı.Bu bir tesadüf mü? Hayır! Kesinlikle değil bana göre...