Dalyan Bisiklet Muhtarlığı 2. Klasik 18-21 Kasım Akdeniz Turu

levent sünger

Aktif Üye
Tepki
413
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Arkadaşlar geçen ay tek başıma kısa bir Akdeniz Turu yapmaya karar verdim , ilk başda 5 gün olarak planladığım turu 3 günde bitirdim ama gayet iyi sebeblerim vardı neyse tura gelirsek;
1.Gün Dalyan- Kayaköy 90 km.
Sabah evden çıkarken.

(link)

Fethiyeye doğru gidiyorum Göçek Geçidi.

(link)

Katrancı seyir terası ve Katrancı Koyu , burda yüzme molası veriyorum.

(link)
(link)

Fethiyeye varıyorum , Aykutun 2Tekerde Soner ustanın yardımıyla bayrağımızıda takıyoruz.Kayaköye doğru devam ediyorum ama yolu karıştırıp Ölüdeniz yoluna giriyorum , neyse yola girmişken devam edip Ölüdeniz yolundan Kayaköye ulaşıyorum. Kaldığım Bungolov ve Kayaköy manzarası.

(link)
(link)
2. Gün Kayaköy-Kaş 115 km.
Sabah fotoları çektikten sonra yola koyuluyorum , önce Fethiye ,

(link)

Sonra Antalya yolundayım.

(link)

Kalkanı hiç durmadan geçiyorum.

(link)

Kaşa doğru.

(link)

Akşam olmadan Kaşa vardım ve otele yerleşdim , terasdan günün son fotosu, artık güzel bir yemeği hak ettim.

(link)

3. Gün Kaş-Üçağız ( Kekova)-Kale ( Simena) 38 km.
Bu gün Kekovaya gidiyorum , 2 zorlu günden sonra dinlenme günü diyebiliriz hernekadar 600m. rakıma çıkıcaz ama topu topu 38 km yolumuz var.Antalya yolu.

(link)

Yol ayrımından sonra nihayet uzaktan Çevreli Köyü ve Kekova.

(link)
(link)

Üçağıza varıp kalacağım pansiyonu söylediğimde , Pansiyonun Kalede yani Simenada olduğu karayolu olmadığını öğreniyorum ( Hernekadar tekne servisi varmış ama daha bundan benim haberim yok ) , biraz daha konuşunca toprak bir yoldan devam ettikten sonra bir patikadan Kaleye tırmanılıp sonra yine merdivenlerden inilerek pansiyona ulaşılabileceğini ama benim bisiklet ve bagajlarla gidemeyeceğimi söylüyorlar , ehh bu kadarı benim için yeterli hemen yola koyuluyorum.

(link)

Patıkaya ulaşıyorum ve bisikleti ve bagajları yükleniyorum .Yüklü bir bisikleti taşımak pek hoş değil ama bunu göze almasaydım buralardan gecemiyecektim.Her taraf tarih, atmosfer inanılmaz .

(link)
(link)

Pansiyondayım , artık yüzme ve bira zamanı, akşamada rakı balık.

(link)

Pansiyoncu Yurdakul Amcanın dediğine göre buraya karadan gelen ilk bisikletciymişim, yinede birdahaki sefere tekne servisini tercih edicem!!! neyse burayı okadar seviyorumki eşimi ve çocuklarımı buraya çağırıyorum , tabiyki onları Üçağızdan tekneyle alıyoruz.

(link)

Kaleden Akdeniz ve Üçağız manzarası.

(link)
(link)

Bu güzel yerde bir günde hep beraber kaldıktan sonra artık dönüş zamanı.

(link)
(link)
(link)

Bir turda böyle bitti , bundan sonra her hafta günübirlik turlar başlıyacak , hoşcakalın bisikletle kalın.

Scudo

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.
Levent Bey Aİlenİzle GeÇİrdİĞİnİz Bu GÜzel GÜnÜn Seyahat FotoĞraflarini Çok BeĞendİm.allah Herkese Nasİp Eder Umarim Karelerdekİ Gİbİ Sevİmlİ Kiz Çocuklarini.turdaki Kareler Ve GezdİĞİnİz Yerler MuhteŞem.allaha Emanet Olun.Çok GÜzel OlmuŞ.

• Beğen
Tepkiler: levent sünger

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Selamlar Levent Bey,
Gezinizi buyuk bir zevkle okudum . Bu yollari adim adim bildigim icin ( Likya yolunu yururken ) daha da keyif aldim. Simena'ya giden o yolu da cok iyi hatirliyorum.Kale koy harika bir yer. Ailenizle de nefis bir tablo cizmissiniz.Nice gezilere boyle saglik ve mutluluk dolu.

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geziniz,
anlatımınız,
fotoğraflarınız çok çok güzel.

Ama şu fotoğraf HARİKA

(link)

Bisikleti neredeyse ailenizin bir ferdi gibi benimsemişsiniz.
Şu aile tablosunu ayakta alkışlıyorum.
Ufaklıkları Allah bağışlasın.

Ayrıca , 2005 yılında eşimle yaptığımız Denizli - Muğla - Antalya yolculuğumuzu hatırlattınız. Bu bizim ilk uzun turumuzdu.

Teşekkürler,
Selamlar

karatascaner

Aktif Üye
Tepki
241
Levent Bey,

Yaptığınız bu güzelim turu bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Ancak özellikle bisikleti, ailenizin de içerisine katarak oluşturduğunuz ortam gerçekten etkileyici. Darısı bizlerin başına.

Nice turlara da aynı ortamda katılmanız dileğiyle.

Sağlıcakla kalın,
Caner

• Beğen

levent sünger

Aktif Üye
Tepki
413
Bisiklet
Cannondale
Mesajlara teşekkürler , bisiklet ve çocuklarla vakit geçirmek gibisi yok hele ikisini birleştirebilirseniz , zaten bir hayalimde bu turları onlarla yapmak , o günleride görürüz umarım , hoşcakalın bisikletlekalın.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok keyifli bir tur olmuş, ne iyi etmişsiniz paylaşmakla. Çocukların yüzündeki neşe ve bisikleti ailenin bir parçası yapmış olmanız takdire değer. Pedallarınıza sağlık...

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Levent arkadaşım merhaba :)

Bisiklet, deniz, tekne, eş, çocuklar, muhteşem yerler, çok güzel manzaralar, hepsi yan yana olunca çok güzel bir bütünlük oluşturmuş. ;)

Bizlere de pc karşısında bakmak ve bu güzellikleri tanımaktan başka yapacak birşey kalmamış.

Bir daha ki gezini biraz daha uzat ki, seni Antalya da karşılıyayım. :)

Sevgi ve selamlarımla.

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@kayhan1907

Kayhan'cım merhaba

Olurda bu kadar tesadüf olamaz. :)
Dün Konur ile bisiklet turu yaparken, bahara bir Kaş yapalım diye konuştuk. Neden olmasın, havalar şöyle bir düzene girsin, bahara bu turu yapalım. Haberleşiriz.

Sevgi ve selamlarımla.