Dalgıç Eldiveni

ilhami yücel

Aktif Üye
Tepki
457
Bisiklet
Diğer
Kış aylarında, yağmurda, çamurda dalgıç eldiveni kullansak nasıl olur acaba :) hatta dalgıç çorabı da...

Kullanan, kullanmayi düşünen, "manyak mısın sen kardeşim" diyen... :)

Scudo

oguzhanzed

Daimi Üye
Tepki
309
aynısını bende düşündüm ama bisiklete yeni başladığım için olmaz diye karar bağlamıştım.:rolleyes: aslında en azından eldiven ve çorap kullanılabilir bencede.çünkü dalgıç kıyafetinde amaç vücut sıcaklığını koruyabilmektir değilmi ama.tamam beden efor sarfedince vücut bu elbise içerisinde buharlaşma riski taşır :D ama kimi fazla terlemeyen kesimlerde (bacak,kol,el)kullanılabilir herhalde.:cool: belkide çok soğukta üstü bile giyilebilir.:eek:

• Beğen
Tepkiler: ilhami yücel

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Dalgıç kıyafeti bildiğim kadarıyla kat kat.. Suyu geçimez ama emdiğinde de çok kolay kuruyan bir şey değil.. Bir de burdan baklak lazım..

Ama fikir entresan İlhami usta.. Malum kış vakti, çözüm aramalar başladı sanırım..:in:

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
dalgıç eldıvenı nasıl hiç incelemedim ama ben kışın uzun parmak eldivenler pahalı diye ağır işlerde çalışanlar için satılan eldıvenler var onlardan kullanıyorum.elin dışına gelen yerler elastik kumaştan iç kısımları deri. bizim jellı eldıvenlerde jel tabakasının oldugu basma yerlerıne de 2 kat deri atmışlar. gayet memnunum geçen kışı onunla geçirdim bu kış da aynen devam edecek. fiyat da gayet makuldu 10 lira gibi birşeydi sakın o inşaat malzemeleri satan yerlerdeki kalın ve bol eldivenlerle karıştırmayın gayet ince ve parmakları sarıyor.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
İlhami abi olabilir.Ama benim gibi her yeri terleyen bir insan için zor olur gibime geliyor :D

• Beğen

ilhami yücel

Aktif Üye
Tepki
457
Bisiklet
Diğer
Kışlık bisiklet eldiveni kullandım fakat yağmur altında 3-5 saat sonra ıslandı. Geçen kış ayakkabıma göre kılıf bulamamıştım, aklıma amcalarımızın dedelerimizin kullandığı mes'ler gelmişti. :) aradım onların incesini buldum. İlk denemeyi belgrad'ta yaptım. o gün yaklaşık 11 saat dışarda kaldım. Akşam üzeri eve dönüş yolunda ayaklarım ıslandı. yani 9-10 saat ayaklarım kuru ve sıcak kaldı :D

Bu sene şu dalgıç eldivenini deniyeceğim bakalım :)

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
http://www.geziyorum.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/06/069.jpg

http://www.geziyorum.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/06/1240832281kompresni_navlkeky.jpg

http://www.geziyorum.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/06/salomon_manchonmollet_compressif_0309_pm.jpg

http://www.geziyorum.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/06/exo.JPG

http://www.geziyorum.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/06/emre.jpg

http://www.geziyorum.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/06/emre2.jpg

Evet bazılarınıza Nasa ürünü gibi gelebilir isim itibari ile Katılıyorum. Bugünden başlayarak ürün testleri ve incelemelerini de sizlere sunarak macera yarışları, koşu, bisiklet gibi sporlarda kullandığım ürün ve ekipmanları sizlere tanıtacağım. İlk tanıtacağım ekipmanım Salomon Türkiye’nin yardımı ile Fransa’dan gelen ve macera yarışı gibi fiziksel dayanıklılık gerektiren sporlarda kullanıldığında atletlerin fiziksel olarak ağrı, krampve diğer zorlanmaları azalttığı labaratuar ortamlarında kanıtlanmış kompresyon çorabı Exo Calf II

Ürün bir çorap şeklinde isminde de anlaşılacağı gibi bacağın “calf” yani alt baldır kısmına giyiliyor. Giyildikten sonra gerekli ısınmanızı yapıp yarış sırasında sürekli olarak aynı şekilde kullanmaya devamediyorsunuz.Üzerindeki bal peteği teknolojisi ile bacağınızdaki kan dolaşımı ve laktik asit birikimini engelliyor. Bu sayede ani hareketler, zıplamak , yüksek yerden atlamak gibi trail running ya da macera koşuları ve yarışlarında sakatlanmanızı ve kramp ile yarışta zorluk çekmenizi engelliyor.

Verilen rakamsal analiz verilerine göre Exo Calf II kan akışını arttırarak bacağınızı zorlama sınırını %15′e varan sürelerde esnetiyor. Aynı zamanda Laktik asit birikimini ise %29 azaltıyor. bu da kramp’ın engellenmesi açısından çok önemli.

Ekipmanın üstümde iken test sırasında fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. Triton Macera yarışında ise bisiklet, koşu ve diğer etaplarda diz kalça arasında özellikle ani ısı değişimi ve oturuş pozisyonundan dolayı Kano etabında krampa maruz kalmama rağmen gerek Exo SS Zip Tech Tee gerekse Exo Calf II kullanımından dolayı kesinlikle diğer bölgelerimde kramp ya da herhangi bir başka problem hissetmedim
EXO SS ZIP Tech Tshirt ise koşu sırasında sırtınızda bulunan petek şeklindeki deseni ile zaten daha dik durmanızı sağlıyor ve sizi sarıyor. Koşu sırasında T-Shirt’un sizin vücudunuza adapte olduğunu ve sizinle beraber size destek olduğunu hissedebiliyorsunuz. Burada en büyük fayda koşarken sizin daha rahat nefes almanızı sağlaması. Giyip çıkartırken alışık değilseniz biraz zorlanmanız mümkün. Beden seçiminde ise bol gelen değil vücudunuza tam geleni seçmenizi öneririm

Özgür_Aksoy

Daimi Üye
Tepki
377
arkadaşlar dalgıç eldivenleri neopren malzemeden yapılır. neopren köpüğün su geçirmez özelliği yoktur. suyu birkez gözeneklerine alır ve siz o suyu vücüt ısınızla ısıtırsınız. dalgıç elbiselerinde neopren malzeme kullanılmasının ana sebebi budur. neopren bir eldiveni bisiklet eldiveni olarak kullandığınızda şiddetli bir yağmurda eliniz eldivenin içine giren suda yüzecektir. sürekli su devirdaimi olacağı içinde suyu ısıtma imkanınızda olmaz diye düşünüyorum 3 yıldız cmas dalgıcı olarak ben :) ve bu neopren malzeme kesinlikle nefes almaz bir malzemedir ağustosun sıcağında elbiseleri kuşanırken ecel terleri dökenler iyi bilir . neopren eldiveni hiç karada uzun süre kullanmadım aslına bakarsanız dalışlarımda da kullanmayı pek tercih etmiyorum. yine de denenebilir aslında.

ilhami yücel

Aktif Üye
Tepki
457
Bisiklet
Diğer
@Özgür_Aksoy

İzlediğim sualtı belgesel vb filmlerde de çoğu dalgıç eldivensizdi evet :) sace çok soğuk sulara dalanlarda vardı.

Evet, yağışlar ve soğuk çoğaldığı zaman bi deniyeyim :D

Tepki
67
Tez çürüdüğüne göre sırada muayne eldiveni. Şaka bir yana konu ilgimi çekti yanlış anlaşılmasın lütfen. Saygılar sevgiler.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Neopren eldiven kullanabilirsiniz. Yıllardır serbest dalan ve zıpkınla avlanan biri olarak söylüyorum. 2 mm ve dışı jarse kaplı strech bir dalış eldiveni iş görür. Aynı şekilde dalış çorabı da. Ancak çorap giyilmesi halinde normal kalıptan 2 numara büyük bi ayakkabı olmadan giyemezsiniz. Eldiven de çorap da soğuktan ve sudan korur ancak çok terletir. Hava almaz çünkü. Fiyatları da çorap için 25 tl ve eldiven için de 40 tl den başlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisikleti suyun altında kullanacaksanız iyi fikir. yok yeryüzünde kullanacaksanız sürekli nemden dolayı mantar tehlikesi yaşarsınız. ama ucuz çözüm peşindeyseniz yün tabanlık yün çorap ve yün eldiven uygun olur. ben yün taban ve çorap kullandım memnunum. eldiveni bilmem.

Tepki
24
Bu başlığı okuduktan sonra neden olmasın yahu diyip denedim. 2 gündür kullanıyorum dalgıç eldivenini:) Kısa mesafe için uygun gibi gözüküyor fakat uzun yol için kullanışlı değil... Çok ter yapıyor

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Öyle :D sıkıntı olur.Birde dışardan içeri su almadığı gibi içerden dışarıda su çıkartmıyor.Mantar yapabilir :(