Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dalaman-antalya

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında özgür altun tarafından paylaşıldı.

1. özgür altun

özgür altun Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba,
    dalaman-antalya arası tur yapanlar varsa tecrübelerini paylaşsınlar lütfen.mapride da iki şahane tırmanış var kaş ve kumluca rampaları,birde geçilmesi gereken tüneller başka bilgisi olan var mı?

2. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Tek günlük düşünürseniz oldukça zor. göcek tüneli var ama bildiğim kadarıyla bisiklet geçişi yasak. Özel bir tünel görevlileri ikna ederseniz geçersiniz ancak edemezseniz 11km zorlu bir yol var orayı tercih etmeniz gerekir.
    Sahilden değil de yayladan gideyim derseniz bence daha da zor 4 5 kadar zirve tırmanmaniz gerekir. Dalaman fethiye daha sonra fethiye kaş kaş antalya gibi 3 günlük bir program olursa hem rahat edersiniz hem de gezersiniz. Dönüş de bisikletle olacaksa ölümcül yokuşlar sizi bekleyebilir sakar derler oralara :)

3. özgür altun

özgür altun Kıdemli Üye

Seviye:
    öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.2 gün olarak planlamıştım.dalaman-kaş; kaş-antalya ya da kaş sonra olympos da da 1 gece konaklayabilirim.dönüş bisikletle olmayacak.tünelde kaldırım var mı biliyor musunuz?

4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    özgür altun bunu beğendi.
  5. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    kardeşim bugün fethiye dalaman turu yaptım sana da yardımcı olabilmek için. Tünelden geçişe izin yok. Kaldırım da yok. ihtiyar abinin verdiği link tünele alternatif oradan geçeceksin. Tünelden sonra fethiyeye kadar 40 km yolun kalıyor bu yolda 4 yokuş var uzun sayılırlar ama ben 95 kilo halimle 40km yi 1.37dk da geçtim sen de geçersin ama bende yük yoktu ve herhangi bir aksilikle karşılaşmadım. Yol kenarlarında çeşmeler bol su sıkıntısı yok.göcekte şu mevsim hareket yok ama lüks yatlara ilgin varsa bir uğra marinaları gez. Göcek girişinde petrol var manavı da var muz da var :) fethiyeye gelmek sonra kolay iş. Gelecek olursan haber ver okulum kursum filan olmazsa seni karşılamayı ve yolcu etmeyi gezdirmeyi isterim. Başka sormak istediğin olursa buradayım. Iyi akşamlar

özgür altun bunu beğendi.
  6. rknsycck

rknsycck Yeni Üye

Adı:
    Erkan
    Seviye:
    Bence Antalya-Dalaman güzergahını Korkuteli ve Elmalı üzerinden yapın. Kıyı şeridi hem yoğun len çok aşırı virajlı hem tüneller vs sıkıntılı. Dağ yolu ise çok daha tenha ve müthiş manzaralar var. Ayrıca yolu uzatmak isterseniz Göğübeli ye çıkıp Tour Of Turkey Kumluca Elmalı etabının final noktasında manzara harika. Şahsen kondüsyonumu geliştirince bu turu kendim yapacağım.